Додаткова копія: Про організацію підготовки і проведення навчально-методичного збору

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

НАКАЗ

від 4 квітня 2019 року N 207

(з основної діяльності)

м. Київ

Про організацію підготовки і проведення навчально-методичного збору

Відповідно до Плану роботи Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2019 рік, наказу ДСНС від 18.03.2019 N 165 "Про організацію та проведення з екіпажами літаків і вертольотів та керівництвом територіальних органів ДСНС тренувальних зборів з гасіння лісових пожеж" та з метою запобігання і своєчасного реагування на надзвичайні ситуації, удосконалення професійних навичок керівного складу територіальних органів та підрозділів центрального підпорядкування ДСНС щодо організації управління діями сил і засобів під час реагування на надзвичайні ситуації і гасіння пожеж, характерних для літнього періоду, наказую:

1. Департаменту реагування на надзвичайні ситуації (Демчук В. В.) провести на базі Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (м. Ніжин, вул. Космонавтів, 90) (далі - САЗ) у період з 11 по 12 квітня 2019 року навчально-методичний збір з питань організації управління під час комплексного застосування наземних та авіаційних сил ДСНС для гасіння великих лісових пожеж (далі - навчально-методичний збір).

До участі у навчально-методичному зборі залучити заступників начальників територіальних органів ДСНС України в областях та м. Києві з реагування на надзвичайні ситуації, начальників управлінь організації реагування на надзвичайні ситуації, а також заступників начальників центрів з оперативного реагування Мобільного рятувального центру ДСНС України, м. Київ (далі - МРЦ), Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України, м. Ромни (далі - МЦШР), Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, м. Мерефа (далі - НЦ ОРС ЦЗ), 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України, м. Дрогобич (далі - 2 СЦШР), 3 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України, смт Жеребкове (далі - 3 СЦШР).

2. Призначити керівником навчально-методичного збору Коротинського П. А., заступника директора Департаменту - начальника управління організації пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів ОРС ЦЗ Департаменту реагування на надзвичайні ситуації.

3. Затвердити План проведення навчально-методичного збору, склад робочої групи ДСНС для організації проведення навчально-методичного збору, склад мобільної оперативної групи ДСНС під час проведення навчально-методичного збору (додаються).

4. Залучити для практичного відпрацювання навчальних питань під час навчально-методичного збору особовий склад, техніку та спеціальні засоби з розрахунку:

від САЗ - повітряний пункт управління на базі вертольота ЄС-145, вертоліт Мі-8МТ з водозливним пристроєм ВЗП-5, 2 пожежні літаки АН-32П з екіпажами;

від Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України - спеціальний автомобіль мобільної оперативної групи апарату ДСНС з розрахунком (далі - спеціальний автомобіль МОГ);

від Управління ДСНС України у Чернігівській області - пересувний пункт управління на базі командно-штабної машини Р-142 (н), польові приміщення на 40 робочих місць у наметах типу УСБ-56, зведений загін у складі 4 пожежних автоцистерн підвищеної прохідності, ПНС-110, АР-2, санітарного автомобіля, автомобіля мобільної оперативної групи з розрахунками та екіпажами.

5. САЗ (Коробка І. М.) організувати:

підготовку до 11 квітня 2019 року службових приміщень і оргтехніки для проведення теоретичної підготовки та ділянок місцевості на території загону для організації навчальних місць щодо гасіння лісових пожеж, запобігання та своєчасного реагування на авіаційні події;

проведення 11 та 12 квітня 2019 року відповідно до Плану навчально-методичного збору теоретичної і практичної підготовки керівного складу територіальних органів та підрозділів центрального підпорядкування ДСНС із залученням повітряного та наземних пунктів управління під час комплексного застосування наземних та авіаційних сил ДСНС для гасіння лісових пожеж, запобігання та своєчасного реагування на авіаційні події;

перевірку готовності до використання за призначенням автомобільної радіостанції спеціального автомобіля МОГ (надаватиметься керівником розрахунку), призначеної для зв'язку з авіаційними засобами САЗ;

зустріч на території САЗ, розміщення та харчування учасників навчально-методичного збору за рахунок коштів на відрядження.

6. Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України (Авдєєв І. В.), Управлінню ДСНС України у Чернігівській області (Гордовий Р. М.) забезпечити до 16:00 11 квітня 2019 року розгортання на території САЗ засобів зв'язку спеціального автомобіля МОГ та пересувного пункту управління Управління ДСНС України у Чернігівській області для практичної підготовки учасників навчально-методичного збору.

7. Управлінню ДСНС України у Чернігівській області (Гордовий Р. М.):

зосередити до 16:00 11 квітня 2019 року на визначених навчальних місцях на території САЗ пересувний пункт управління, зведений загін у складі 4 пожежних автоцистерн підвищеної прохідності, ПНС-110, АР-2, санітарний автомобіль і автомобіль мобільної оперативної групи з розрахунками та екіпажами для забезпечення групової вправи навчально-методичного збору;

організувати на навчальних місцях оперативні дії залучених підрозділів з метою практичного відпрацювання учасниками навчально-методичного збору порядку управління діями наземних та авіаційних сил ДСНС під час гасіння лісових пожеж;

організувати зустріч і розміщення учасників навчально-методичного збору за рахунок коштів на відрядження.

8. Департаменту реагування на надзвичайні ситуації (Демчук В. В. ), Управлінню авіації та авіаційного пошуку і рятування (Рунаєв І. В. ), Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України (Авдєєв І. В. ), САЗ (Коробка І. М. ), Управлінню ДСНС України у Чернігівській області (Гордовий Р. М. ) провести до 11 квітня 2019 року рекогносцировку ділянок території САЗ, визначених для розгортання та обладнання навчальних місць, уточнити порядок проведення практичних занять і тренувань, передбачених Планом навчально-методичного збору.

9. Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України (Авдєєв І. В. ), САЗ (Коробка І. М. ), Управлінню ДСНС України у Чернігівській області (Гордовий Р. М. ) організувати і забезпечити підготовку особового складу розрахунків, визначеної техніки та обладнання, задіяних для проведення практичних занять і тренувань під час навчально-методичного збору.

10. Начальникам територіальних органів ДСНС України в областях та м. Києві, а також начальникам МРЦ, МЦШР, НЦ ОРС ЦЗ, 2 СЦШР, 3 СЦШР:

відрядити до САЗ для участі у навчально-методичному зборі у період з 11 по 13 квітня 2019 року заступників начальників територіальних органів ДСНС в областях та м. Києві з реагування на надзвичайні ситуації, начальників управлінь організації реагування на надзвичайні ситуації, а також заступників начальників центрів з оперативного реагування МРЦ, МЦШР, НЦ ОРС ЦЗ, 2 СЦШР, 3 СЦШР;

надати до 8 квітня 2019 року до Департаменту реагування на надзвичайні ситуації (e-mail: voprrpg@dsns.gov.ua, тел. 202-32-76), САЗ (e-mail: savia.nizhin@dsns.gov.ua, тел. 8 (04631) 2-30-20), Управління ДСНС України у Чернігівській області (e-mail: ods@cndsns.gov.ua, тел. 8 (0462) 69-10-60) списки учасників навчально-методичного збору за формою, визначеною у додатку 1.

11. Начальникам територіальних органів ДСНС України в областях та м. Києві направити до 8 квітня 2019 року до Департаменту реагування на надзвичайні ситуації (e-mail: voprrpg@mns.gov.ua, тел. 202-32-76) довідки щодо оперативно-службової діяльності у 2019 році заступників начальників територіальних органів ДСНС України в областях та м. Києві з реагування на надзвичайні ситуації та начальників управлінь організації реагування на надзвичайні ситуації за формою, визначеною у додатку 2.

12. Форма одягу для учасників навчально-методичного збору - костюм літній повсякденний робочий з куртками зимовими повсякденними робочими та плащами-накидками.

Учасникам навчально-методичного збору при собі мати: службове посвідчення, посвідчення про відрядження, допуск до виконання обов'язків керівника гасіння пожежі (для відповідної категорії осіб), Довідник керівника гасіння пожежі, проект Методичних рекомендацій з питань організації управління під час гасіння лісових пожеж з комплексним застосуванням наземних та авіаційних сил ДСНС, аркуш топографічної карти номенклатури Генштабу М-36-28 (масштаб 1:100000), роздрукований у форматі А-1, супутниковий знімок аеродрому "Ніжин", роздрукований у форматі А-3, робочий зошит, планшет і приладдя для роботи з картографічними документами на повітряному і наземному пунктах управління, GPS-навігатори, налаштовані для роботи, флеш-накопичувачі, а також переносні комплекти для розгортання тимчасових вертолітних майданчиків.

13. Управлінню забезпечення ОРС ЦЗ ДСНС України (Гришин Г. В. ) виділити:

у розпорядження керівника навчально-методичного збору у період з 11 по 12 квітня 2019 року службовий автомобіль для доставки керівника навчально-методичного збору до САЗ і у зворотному напрямку;

у розпорядження заступника керівника навчально-методичного збору у період з 10 по 12 квітня 2019 року службовий автомобіль "ЗАЗ Сенс" д. н. 0011Ч1 для доставки особового складу робочої групи до САЗ і у зворотному напрямку.

14. Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України (Авдєєв І. В. ) виділити у розпорядження керівника навчально-методичного збору у період з 10 по 12 квітня 2019 року спеціальний автомобіль МОГ "Ford Transit" д. н. 9999Ч1 з розрахунком для забезпечення проведення заходів навчально-методичного збору.

15. Управлінню забезпечення ОРС ЦЗ ДСНС України (Гришин Г. В. ), Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України (Авдєєв І. В. ) забезпечити заправку вищезазначених службових автомобілів та спеціального автомобіля МОГ заправкою пально-мастильними матеріалами на 400 км пробігу.

16. Департаменту персоналу (Доценко О. В. ), Управлінню забезпечення ОРС ЦЗ ДСНС України (Гришин Г. В. ), Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України (Авдєєв І. В. ) оформити в установленому порядку документи на відрядження керівництва навчально-методичного збору, особового складу робочої та мобільної оперативної груп ДСНС для організації навчально-методичного збору.

17. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Мельчуцького О. Г.

 

Голова

М. Чечоткін

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС
04 квітня 2019 року N 207

ПЛАН
проведення навчально-методичного збору з керівним складом територіальних органів та підрозділів центрального підпорядкування ДСНС з питань організації управління під час комплексного застосування наземних та авіаційних сил ДСНС для гасіння лісових пожеж на базі Спеціального авіаційного загону ОРС ЦЗ ДСНС України (м. Ніжин)

Тема: "Організація управління під час комплексного застосування наземних та авіаційних сил ДСНС для гасіння лісових пожеж та проведення пошуково-рятувальних робіт"

Навчальна мета: удосконалення професійних навичок керівного складу територіальних органів та підрозділів центрального підпорядкування ДСНС щодо організації управління діями сил і засобів під час гасіння великих лісових пожеж

Склад учасників: заступники начальників головних управлінь (управлінь) ДСНС України в областях та
м. Києві з реагування на надзвичайні ситуації, начальники управлінь організації реагування на надзвичайні ситуації територіальних органів ДСНС, заступники начальників Мобільного рятувального, Міжрегіонального, Навчального та спеціальних центрів швидкого реагування ДСНС України з оперативного реагування

Місце і дата проведення: Спеціальний авіаційний загін Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України (Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Космонавтів, 90), з 11 по 12 квітня 2019 року

Порядок проведення навчально-методичного збору

N з/п

Найменування заходів

Час проведення

Відповідальний за проведення

11 квітня 2019 року, четвер

1

Реєстрація учасників навчально-методичного збору на базі САЗ

08:30 - 08:50
(20 хв)

Коробка І. М
Бабенко М. Ю.

2

Шикування, доведення розпорядку дня, порядку проведення занять та загальних заходів безпеки під час навчально-методичного збору

08:50 - 09:00
(10 хв)

Ковган В. В.
Бабенко М. Ю.

3

Аналіз оперативних дій та організації служби у підрозділах територіальних органів ДСНС та формуваннях центрального підпорядкування

09:00 - 09:50
(50 хв)

Коротинський П. А.

4

Перерва

09:50 - 10:00
(10 хв)

Бабенко М. Ю.

5

Доведення основних положень Плану розгортання підрозділів ДСНС України на звільненій території окремих районів Донецької та Луганської областей (залучаються заступники начальників головних управлінь (управлінь) ДСНС України в областях та м. Києві з реагування на надзвичайні ситуації, заступники начальників Мобільного рятувального, Міжрегіонального, Навчального та спеціальних центрів швидкого реагування ДСНС України з оперативного реагування)

10:00 - 10:50
(50 хв)

Коротинський П. А.

6

Порядок ведення оперативно-службової документації в гарнізонах ОРС ЦЗ ДСНС України (залучаються начальники управлінь організації реагування на надзвичайні ситуації головних управлінь (управлінь) ДСНС України в областях та м. Києві)

10:00 - 10:50
(50 хв)

Ковган В. В.

7

Перерва

10:50 - 11:00
(10 хв)

Бабенко М. Ю.

8

Організація гасіння великих пожеж у природних екосистемах. Особливості управління, план гасіння великих пожеж у природних екосистемах, тактика застосування сил під час гасіння пожеж у природних екосистемах

11:00 - 11:50
(50 хв)

Ковган В. В.

9

Перерва

11:50 - 12:00
(10 хв)

Бабенко М. Ю.

10

Особливості застосування авіації для підтримки наземних сил під час гасіння пожеж у природних екосистемах

12:00 - 12:50
(50 хв)

Коробка І. М.

11

Обід

13:00 - 14:00
(60 хв)

Максименко М. С.

12

Розбір оперативних дій під час гасіння складних та найбільш резонансних пожеж, які сталися впродовж 2018 - 2019 років

14:00 - 14:50
(50 хв)

Коротинський П. А.
Ковган В. В.

13

Перерва

14:50 - 15:00
(10 хв)

Бабенко М. Ю.

14

Особливості розробки Плану залучення сил і засобів для гасіння пожеж на особливо важливих об'єктах

15:00 - 15:50
(50 хв)

Коротинський П. А.
Ковган В. В.

15

Перерва

15:50 - 16:00
(10 хв)

Бабенко М. Ю.

16

Порядок роботи на повітряному пункті управління, обладнаного на базі вертольота ЄС-145.

Залікові тренування з вимушеного покидання вертольота ЄС-145 у разі аварійного приземлення

16:00 - 16:50
(50 хв)

Коробка І. М
Павлов С. В.

17

Перерва

16:50 - 17:00
(10 хв)

Бабенко М. Ю.

18

Тестування учасників навчально-методичного збору з питань організації управління діями сил під час гасіння пожеж і реагування на надзвичайні ситуації та організації служби у підрозділах ДСНС

17:00 - 17:50
(50 хв)

Коротинський П. А.
Ковган В. В.

19

Перерва

17:50 - 18:00
(10 хв)

Бабенко М. Ю.

20

Розподіл учасників навчально-методичного збору за екіпажами, доведення загального порядку організації польотів та виконання практичної групової вправи

18:00 - 18:30
(30 хв)

Бабенко М. Ю.

21

Вечеря

18:30 - 19:30
(60 хв)

Максименко М. С.

22

Підбиття підсумків навчального дня, постановка завдань на наступний навчальний день

19:30 - 20:00
(30 хв)

Ковган В. В.
Бабенко М. Ю.

12 квітня 2019 року, середа

23

Сніданок

08:00 - 08:50
(50 хв)

 

24

Шикування, уточнення порядку виконання практичної групової вправи, доведення заходів безпеки

08:50 - 09:00
(10 хв)

Бабенко М. Ю.

25

Тематична підготовка у складі навчальних груп з розрахунку:

09:00 - 16:50
(470 хв)

Демчук В. В.

25.1

Проведення комплексної повітряної розвідки району умовної лісової пожежі із застосуванням безпілотних літальних апаратів ДСНС і волонтерських організацій

09:00 - 09:30
(30 хв)

Бабенко М. Ю.
Кукін О. А.

25.2

Практична групова вправа відповідно до планової таблиці польотів САЗ із залученням повітряного пункту управління на базі вертольота ЄС-145, вертольота Мі-8МТ з ВЗП-5, літаків АН-32П та наземних сил Управління ДСНС України у Чернігівській області (1 - 7 групи)

09:00 - 12:00
(180 хв)

Коробка І. М.
Ковган В. В.
Бабенко М. Ю.

25.3

Вибір та розгортання вертолітних майданчиків різними способами на ділянках місцевості (8 - 14 групи)

09:30 - 12:00
(160 хв)

Бабенко М. Ю.

25.4

Тренування розрахунків і екіпажів спеціального автомобіля МОГ та умовного штабу на пожежі щодо організації і ведення радіопереговорів із використанням наявного штатного обладнання та оснащення

09:30 - 12:00
(160 хв)

Бабенко М. Ю.

25.5

Практична демонстрація роботи безпілотних літальних апаратів. Обговорення можливостей застосування різних типів безпілотних літальних апаратів під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Практична демонстрація отримання і обробки результатів оперативної інформації з бортів безпілотних літальних апаратів

12:00 - 12:50
(50 хв)

Бабенко М. Ю.

25.6

Обід

13:00 - 14:00
(60 хв)

Максименко М. С.

25.7

Вибір і розгортання вертолітних майданчиків різними способами
на ділянках місцевості (1 - 7 групи)

14:00 - 16:00
(120 хв)

Бабенко М. Ю.

25.8

Практична групова вправа відповідно до планової таблиці польотів САЗ із залученням повітряного пункту управління на базі вертольота ЄС-145, вертольота Мі-8МТ з ВЗП-5, літаків АН-32П та наземних сил Управління ДСНС України у Чернігівській області (8 - 14 групи)

14:00 - 16:00
(120 хв)

Коробка І. М.
Ковган В. В.
Бабенко М. Ю

25.9

Підбиття підсумків навчально-методичного збору та постановка завдань щодо організації реагування на надзвичайні ситуації та гасіння пожеж, характерних для літнього періоду

16:00 - 16:45
(45 хв)

Коротинський П. А.

 

Директор Департаменту
реагування на надзвичайні ситуації

В. Демчук

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС
04 квітня 2019 року N 207

СКЛАД
робочої групи ДСНС для організації та проведення навчально-методичного збору з керівним складом територіальних органів та підрозділів центрального підпорядкування з питань організації управління під час комплексного застосування наземних та авіаційних сил ДСНС для гасіння лісових пожеж

Бабенко
Михайло Юрійович

головний спеціаліст відділу організації пожежно-рятувальних робіт, управління організації пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Департаменту реагування на надзвичайні ситуації, помічник керівника навчально-методичного збору

Ковган
Владислав Володимирович

заступник начальника управління - начальник відділу організації пожежно-рятувальних робіт, управління організації пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Департаменту реагування на надзвичайні ситуації, начальник штабу навчально-методичного збору, полковник служби цивільного захисту, заступник керівника навчально-методичного збору

Літвін
Олександр Миколайович

провідний фахівець відділу забезпечення заходів служби та підготовки ОРС ЦЗ Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, помічник керівника навчально-методичного збору

 

Директор Департаменту
реагування на надзвичайні ситуації

В. Демчук

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС
04 квітня 2019 року N 207

СКЛАД
мобільної оперативної групи ДСНС навчально-методичного збору з керівним складом територіальних органів та формувань центрального підпорядкування з питань організації управління під час комплексного застосування наземних та авіаційних сил ДСНС для гасіння лісових пожеж

Андросюк
Валерій Ярославович

начальник відділу забезпечення заходів з реагування на надзвичайні ситуації Управління забезпечення ОРС ЦЗ ДСНС України, підполковник служби цивільного захисту

Кияновський
Павло Григорович

головний фахівець відділу організації пожежно-рятувальних робіт управління організації відділу пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів ОРС ЦЗ Департаменту реагування на надзвичайні ситуації, майор служби цивільного захисту

 

Директор Департаменту
реагування на надзвичайні ситуації

В. Демчук

 

Додаток 1
до наказу ДСНС
04.04.019 N 207

СПИСОК
учасників навчально-методичного збору з керівним складом територіальних органів та формувань центрального підпорядкування з питань організації управління під час комплексного застосування наземних та авіаційних сил ДСНС для гасіння лісових пожеж

від _____
(найменування територіального управління (підрозділу) ДСНС)

N
з/п

Прізвище, ім'я та по батькові

Посада, спеціальне звання

Дата прибуття

Мобільний телефон

 

 

 

 

 

 

Додаток 2
до наказу ДСНС
04.04.019 N 207

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА
щодо оперативно-службової діяльності у 2019 році посадових осіб гарнізону ОРС ЦЗ, які можуть виконувати обов'язки керівника гасіння пожежі

Допуск КГП виданий (підтверджений) "___" 201_ році, наказ від "___" 201_ N ______

Останнє проходження підвищення кваліфікації "___" 201_ року.

Навчальний заклад ________
серія ____ N ________ свідоцтва.

1. Щодо виконання обов'язків КГП

N з/п

Дата пожежі

Назва та адреса об'єкта

Ранг пожежі

1

 

 

 

2. Щодо контролю організації служби в підрозділах гарнізону

N з/п

Дата перевірки

Назва підрозділу

Вид перевірки

1

 

 

Комплексна, контрольна, раптова, нічна

3. Щодо проведення навчань

N з/п

Дата проведення

Назва об'єкта, адреса

Вид навчання

1

 

 

 

___________ Підпис                                                ___ (Ініціали, прізвище)

"___" 2019 року




 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали