ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 16.05.2012 р. N 200

Про організацію заготівлі другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів

Відповідно до статей 6, 31, 65, 69, 72, 73, 77 Лісового кодексу України, статті 69 Бюджетного кодексу України, статей 13, 43 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статей 10 - 13 Закону України "Про рослинний світ", статей 16, 31, 35,пункту 10 статті 39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року N 459 "Про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання ресурсів загальнодержавного значення", зі змінами та доповненнями, Положення про екологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 8 вересня 1999 року N 204, зі змінами та доповненнями, рішення обласної ради від 26 травня 2011 року N 4/68 "Про внесення змін до рішення обласної ради від 21 травня 2008 року N 19/13 "Про порядок видачі спеціальних дозволів і встановлення лімітів на заготівлю другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань", рішення обласної ради від 12 травня 2012 року N 10/69 "Про погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2012 рік", з метою забезпечення державного контролю в галузі охорони, збереження, раціонального використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів зобов'язую:

1. Утворити обласну постійно діючу комісію з організації державного контролю за заготівлею другорядних лісових матеріалів, здійсненням побічних лісових користувань та використанням корисних властивостей лісів у складі згідно з додатком, до компетенції якої віднести координацію роботи, сприяння державним та підприємницьким структурам в ефективному веденні господарської діяльності, запобігання втрат заготовленої продукції, контроль за повнотою і своєчасністю сплати до відповідних місцевих бюджетів збору за спеціальне використання лісових ресурсів та податку на доходи фізичних осіб (далі - податки) від продажу другорядних лісових матеріалів і продукції побічних лісових користувань, у тому числі у замороженому вигляді (далі - лісові ресурси), узгодження дій відповідних районних комісій з питань їх заготівлі та експорту.

2. Районні державні адміністрації в тижневий строк утворити відповідні районні комісії з питань організації заготівлі лісових ресурсів з числа працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, державної лісової охорони, державної екологічної інспекції, державної інспекції з карантину рослин в області, обласної санітарно-епідеміологічної станції, правоохоронних, податкових, дозвільних та фінансових органів.

3. Органи виконавчої влади, контролюючі та правоохоронні органи області забезпечити режим найбільшого та всебічного сприяння у здійсненні діяльності підприємницьких структур і бізнесу, що займаються заготівлею, переробкою та експортом лісових ресурсів.

4. Державну екологічну інспекцію в області (О. Ткачук) забезпечити створення мобільних груп за участю представників державної лісової охорони, державної інспекції з карантину рослин, державної автомобільної інспекції, державної податкової служби в області для контролю за наявністю спеціального дозволу (лісового квитка) у тимчасових лісокористувачів при транспортуванні впродовж сезону заготівлі вантажів з лісовими ресурсами.

5. Управління Міністерства внутрішніх справ України в області (Б. Щур), державну податкову службу (В. Михалчич), державну інспекцію з карантину рослин (В. Максимюк), державну екологічну інспекцію в області створити постійні пости на кордоні Львівської та Рівненської областей для контролю впродовж сезону встановлених норм заготівлі за ввезенням-вивезенням лісових ресурсів.

6. Державну екологічну інспекцію в області при видачі екологічної декларації на право експорту лісових ресурсів (у тому числі замороженої продукції) забезпечити контроль відповідності їх фактичної кількості та зазначеної у спеціальному дозволі (лісовому квитку).

7. Державну податкову службу, державну інспекцію з карантину рослин в області забезпечити контроль за своєчасністю і повнотою сплати податків та відповідності карантинним нормам ввезених з-за меж області лісових ресурсів та замороженої продукції.

8. Районні комісії з метою достовірного обліку та повноти сплати податків утворити постійно діючі групи на місцях постійного зберігання лісових ресурсів (холодильники) та щотижня подавати обласній державній адміністрації інформацію про проведену роботу з організації державного контролю за їх заготівлею й експортом.

9. Волинський науково-дослідний центр Продуктивності агропромислового комплексу (М. Гордійчук) у період сезону заготівлі забезпечити моніторинг закупівельних цін на лісові ресурси та інформувати про них районні комісії, державні податкові інспекції за місцем розташування ділянок лісового фонду, на яких проводиться заготівля, та на ринках області.

10. Ягодинську митницю (Р. Микитюк) у період сезону заготівлі щодня до 9.00 подавати обласній державній адміністрації інформацію за попередню добу про рух лісових ресурсів через державний кордон (у тому числі замороженої продукції).

11. Державну податкову службу в області, обласне управління лісового та мисливського господарства (Б. Колісник), Головне управління агро-промислового розвитку облдержадміністрації (Ю. Горбенко), районні державні адміністрації відповідно до компетенції у період сезону заготівлі щопонеділка до 09.00 подавати обласній державній адміністрації інформацію про сплачені податки від продажу лісових ресурсів (у тому числі замороженої продукції) та кількісні показники цих ресурсів за попередній тиждень.

12. Районні державні адміністрації, виконкоми сільських, селищних рад, постійних лісокористувачів відповідно до вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" забезпечити повний облік заготівлі лісових ресурсів на своїх територіях та зберігання в холодильниках.

13. Державну екологічну інспекцію в області, обласне управління лісового та мисливського господарства, Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації здійснювати постійний контроль за заготівлею лісових ресурсів дозволеними способами, що виключають їх виснаження і не перешкоджають відтворенню.

14. Обласне управління лісового та мисливського господарства, державну екологічну інспекцію, державну інспекцію з карантину рослин, державну податкову службу в області, обласну санітарно-епідеміологічну станцію (Н. Янко), Ягодинську митницю з метою недопущення втрат, збереження та експорту заготовлених лісових ресурсів на період їх заготівлі вирішити питання введення 6-денного робочого тижня в режимі чергування для працівників, що виконують операції з оформлення для експорту сировини.

15. Голів районних державних адміністрацій, державну податкову службу в області, Головне фінансове управління облдержадміністрації (І. Никитюк) забезпечити організацію виконання рішення обласної ради від 26 травня 2011 року N 4/68 "Про внесення змін до рішення обласної ради від 21.05.2008 року N 19/13 "Про порядок видачі спеціальних дозволів і встановлення лімітів на заготівлю другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань". Рекомендувати сільським, селищним радам спрямовувати постійним лісокористувачам 15 відсотків отриманих надходжень збору за спеціальне використання лісових ресурсів (крім збору за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) для реалізації програм, визначених пунктами 13 і 21 статті 91 Бюджетного кодексу України.

16. Обласне управління лісового та мисливського господарства, Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, райдержадміністрації забезпечити контроль за дотриманням порядку та обсягів заготівлі лісових ресурсів, разом з відповідними господарськими структурами здійснювати заходи з їх відтворення по районах та ареалах за рахунок коштів, зазначених у пункті 15 цього розпорядження.

17. Державну екологічну інспекцію в області, обласну санітарно-епідеміологічну станцію, Маневицьку радіологічну лабораторію обласного управління лісового та мисливського господарства проводити радіологічний контроль, здійснювати видачу суб'єктам підприємницької діяльності екологічної декларації та сертифіката на вміст радіоактивних речовин на лісові ресурси, що призначаються для експорту, за наявності довідок податкових інспекцій про сплату податків, з урахуванням відповідності кількості лісових ресурсів, за які сплачено податки, їх кількості, заявленої до експорту.

18. Дозвільний центр Луцької міської ради (Ю. Соломко), виконкоми міських рад, районні державні адміністрації, постійних лісокористувачів забезпечити виконання вимог законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (Перелік N 3392-VI). Видачу лісового квитка на заготівлю другорядних лісових матеріалів проводити виключно через міські та районні дозвільні центри (районні державні адміністратори).

19. Рекомендувати Волинській торгово-промисловій палаті (С. Науменко) відповідно до рішення Президії Торгово-промислової палати України від 26 лютого 2009 року N 34(9) "Про зміни та доповнення до Методики про порядок визначення країни походження товарів/послуг, оформлення та засвідчення сертифікатів відповідних форм" включити до пакету документів при оформленні сертифікатів походження на лісові ресурси спеціальний дозвіл (лісовий квиток).

20. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 31 травня 2011 року N 236 "Про організацію заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань" (Розпорядження N 236) та від 17 червня 2011 року N 256 "Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 31 травня 2011 року N 236" (Розпорядження N 256).

21. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації В. Карпюка.

 

Голова

Б. Клімчук


 

Додаток
до розпорядження Волинської обласної державної адміністрації
16.05.2012 N 200


СКЛАД
постійно діючої комісії з організації державного контролю за заготівлею другорядних лісових матеріалів, здійсненням побічних лісових користувань та використанням корисних властивостей лісів

Голова комісії

КАРПЮК
Віталій Володимирович

- заступник голови обласної державної адміністрації

заступник голови комісії

КОЛІСНИК
Богдан Іванович

- начальник обласного управління лісового та мисливського господарства

секретар комісії

ПЕСТЮК
Галина Анатоліївна

- головний спеціаліст відділу лісового господарства обласного управління лісового та мисливського господарства

члени комісії:

ГАЙОВИЙ
Володимир Миколайович

- начальник відділу ДАІ управління Міністерства внутрішніх справ України в області (за згодою)

ГОРДІЙЧУК
Марія Іванівна

- директор науково-дослідного центру Продуктивності агропромислового комплексу (за згодою)

ДИКА
Галина Ярославівна

- заступник начальника Головного управління економіки облдержадміністрації

МАКСИМЮК
Василь Степанович

- начальник державної інспекції з карантину рослин в області (за згодою)

МИКИТЮК
Роман Володимирович

- начальник Ягодинської митниці (за згодою)

НИКИТЮК
Ігор Миколайович

- начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації

ОСТАПЧУК
Ігор Святославович

- начальник підрозділу управління Служби безпеки України в області (за згодою)

ПЕТРИКАНИН
Людмила Федорівна

- заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

РОМАНЮК
Олександр Вікторович

- перший заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в області (за згодою)

СОЛОМКО
Юлія Іванівна

- начальник дозвільного Центру Луцької міської ради (за згодою)

ТКАЧУК
Олександр Вікторович

- перший заступник начальника державної екологічної інспекції в області (за згодою)

ТИМЕЙЧУК
Андрій Анатолійович

- перший заступник голови державної податкової служби в області (за згодою)

ЯНКО
Наталія Вікторівна

- головний лікар обласної санітарно-епідеміологічної станції (за згодою).


 

Заступник голови - керівник апарату
обласної державної адміністрації

С. Ющик

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали