ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

19.12.2011 р.

N 2-6740/11


19.12.2011 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Фролов М. О., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства, встановив:

заявник ОСОБА_1 звернулася у Голосіївський районний суд м. Києва із позовною заявою до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства.

Суд, вивчивши матеріали заяви, дійшов висновку, що зазначена заява подана з порушенням правил підсудності і підлягає поверненню заявнику.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернулася із позовом про оспорювання батьківства свого чоловіка шляхом пред'явлення позову про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини в порядку ст. 138 Сімейного кодексу України.

В той же час правила альтернативної підсудності за вибором позивача, викладені у ч. 1 ст. 110 ЦПК України, стосуються такої категорії позовів, як визнання батьківства відповідача, а не оспорювання батьківства свого чоловіка, як це викладено у позовній заяві ОСОБА_1. Для даної категорії позовів застосовуються загальні правила підсудності за місцезнаходженням відповідача, передбачені ст. 109 ЦПК України.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що місцем реєстрації відповідача ОСОБА_2 є Київська обл., м. Вишгород, що територіально не належить до Голосіївського району м. Києва.

Відповідно до ст. 115 ЦПК України, якщо суддя вирішуючи питання про відкриття провадження в справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається для подання до належного суду.

Керуючись ст. ст. 109 - 110, 209 - 210 ЦПК України, ухвалив:

позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства - повернути заявнику для подання до належного суду.

Роз'яснити позивачу, що належним судом є Вишгородський районний суд Київської області.

Ухвалу суду разом із заявою та всіма додатками до неї надіслати заявнику.

Повернути позивачу сплачений судовий збір.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а ухвалу, яку було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.

 

Суддя

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали