ЛУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

24.02.2009 р.

N 2-246/09 рік


24 лютого 2009 року Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі головуючого, судді - Чередникова С. М., при секретарі - Ануфрієвій Н. М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства, встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства. В позові вказала, що в червні 2007 року її чоловік ОСОБА_2 покинув її і до цього часу його місцеперебування позивачці невідоме. ІНФОРМАЦІЯ_1: позивачка народила доньку - ОСОБА_3, батьком якої в свідоцтві про народження записано ОСОБА_2, однак ОСОБА_1 не згодна з цим. Позов мотивує тим, що більше ніж півтора року не проживає однією сім'єю з відповідачем, з вересня 2007 року перебуває у фактичному шлюбі з ОСОБА_4, якого і вважає батьком своєї дитини.

Прохає виключити відомості про батьківство ОСОБА_2 з актового запису про народження ІНФОРМАЦІЯ_1 її доньки, вказавши батьком дитини ОСОБА_4.

Позивачка позов підтримує.

Відповідач ОСОБА_2 визнаний судом безвісно відсутнім.

Треті особи: орган опіки та піклування Лубенської міської ради, ОСОБА_4 позов підтримують.

Відділ РАЦС в м. Лубни Лубенського МРУЮ прохають справу слухати без їх участі, позов не заперечують.

Дослідивши обставини справи, докази, допитавши свідка ОСОБА_5, яка підтвердила батьківство ОСОБА_4, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно ст. 138 СК України жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини. Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 народила доньку ОСОБА_3, батьком якої 30.12.2008 року на підставі ст. 133 СК України був записаний її чоловік ОСОБА_2, з яким вона перебувала в шлюбі. Рішенням Лубенського міськрайонного суду від 09.02.2009 року ОСОБА_2 визнаний безвісно відсутнім, оскільки з серпня 2007 року його місцеперебування невідоме. Батьком дитини є ОСОБА_4, який прохає записати його батьком дитини.

За таких обставин, коли ОСОБА_4 прохає встановити своє батьківство над дитиною, позов слід задовольнити.

Керуючись ст. 138 Сімейного кодексу України, ст. 212 - 215 ЦПК України, суд вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 про оспорювання батьківства задовольнити.

Виключити відомості про батьківство ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження з актового запису N 489 від 30.12.2008 року про народження ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження по відділу РАЦС м. Лубни Лубенського міськрайонного управління юстиції, внісши зміни до актового запису, записавши батьком дитини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, уродженця с. Коновалово Гадяцького району Полтавської області.

Копію рішення направити в Лубенський міський відділ РАЦС.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня оголошення рішення суду.

 

Суддя
Лубенського міськрайонного суду

С. М. Чередников

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали