Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про перерахунок наукової пенсії

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

18.11.2010 р. 

N К-19968/07 


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів: Білуги С. В., Гаманка О. І., Заїки М. М., Загороднього А. Ф., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва на рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 11.02.2005 та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 06.05.2005 у справі за позовом А. В. М. до управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про перерахунок наукової пенсії, встановила:

У січні 2005 року А. В. М. звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про перерахунок наукової пенсії.

Рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 11.02.2005 позов А. В. М. було задоволено. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва перерахувати пенсію А. В. М. відповідно до вимог Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" з 01.01.2004.

Ухвалою апеляційного суду м. Києва від 06.05.2005 апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва було відхилено, а рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 11.02.2005 залишено без змін.

Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва подало касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 11.02.2005 та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 06.05.2005 скасувати, та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення судів щодо застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанції було встановлено, що з 01.01.2001 позивач отримує пенсію наукового працівника. З урахуванням змін, внесених 20.11.2003 до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", позивач набув право на перерахунок пенсії. Оскільки внесені зміни набули чинності з 01.01.2004, позивач вважав, що саме з цього часу йому і потрібно було перерахувати пенсію наукового працівника, але дана пенсія йому була перерахована з моменту його звернення із заявою до органів Пенсійного фонду.

Відповідно до частини 17 статті 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" (в редакції від 03.02.2004, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) пенсіонерам, які після призначення пенсії відповідно до цього Закону працювали за контрактом на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників не менш як два роки і мали більш високий заробіток, ніж той, з якого було обчислено пенсію, встановлюється, за їх заявою, новий розмір пенсії виходячи з більш високого заробітку за два роки підряд після призначення пенсії відповідно до частини третьої цієї статті.

Частиною 4 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Враховуючи, що Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" обов'язковою умовою проведення перерахунку пенсії, є звернення пенсіонера із відповідною заявою, та беручи до уваги, що з відповідною заявою позивач звернувся 17.03.2004, то у судів першої та апеляційної інстанції не було правових підстав для зобов'язання відповідача проводити перерахунку пенсії А. В. М. з 01.01.2004.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню. Зважаючи на те, що у справі не вимагається збирання або додаткової перевірки доказів, обставини справи встановлені судами повно і правильно, але допущено помилку в застосуванні норм матеріального права - судові рішення судів першої та апеляційної інстанції підлягають скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні позову А. В. М.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 229, 230, 232 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів постановила:

Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва задовольнити.

Рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 11.02.2005 та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 06.05.2005 - скасувати.

Прийняти нове рішення.

У задоволенні позову А. В. М. до управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про перерахунок наукової пенсії відмовити.

Постанова оскарженню не підлягає.

 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали