ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 5 березня 2012 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Панталієнка П. В., суддів: Берднік І. С., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуля В. С., Гусака М. Б., Ємця А. А., Заголдного В. В., Кліменко М. Р., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Кузьменко О. Т., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Потильчака О. І., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., Яреми А. Г., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим (далі - управління ПФУ), третя особа - військовий комісаріат в Автономній Республіці Крим (далі - Військкомат), про перерахунок пенсії, встановив:

У травні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління ПФУ, третя особа - Військкомат, в якому просив: визнати неправомірним рішення управління ПФУ від 6 березня 2007 року N 392/Б-46 про відмову в нарахуванні та виплаті йому пенсії виходячи з посадового окладу на день звільнення з військової служби в розмірі 788 грн.; зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії та виплатити її.

Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим постановою від 2 липня 2007 року позов задовольнив: визнав неправомірним рішення управління ПФУ від 6 березня 2007 року N 392/Б-46 про відмову в нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії, виходячи з посадового окладу на день звільнення в сумі 788 грн.; зобов'язав відповідача провести з 22 грудня 2006 року перерахунок пенсії виходячи з посадового окладу на день звільнення з військової служби та надіслати до пенсійного відділення відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" за місцем постійного проживання позивача пенсійний лист на останнього з урахуванням зазначеного посадового окладу.

Постановою від 6 лютого 2008 року апеляційний суд Автономної Республіки Крим постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 2 липня 2007 року скасував, прийняв нову - про відмову у задоволенні позовних вимог.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 31 березня 2009 року постанову суду апеляційної інстанції залишив без змін.

У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 1 статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України, ОСОБА_1, посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції статті 43 Закону України від 9 квітня 1992 року N 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон N 2262-XII) та постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (далі - постанова N 1298), просить скасувати рішення судів касаційної і апеляційної інстанцій й залишити в силі постанову суду першої інстанції. На обґрунтування заяви додано копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 1 червня 2010 року, яка, на думку заявника, підтверджує неоднакове правозастосування.

На думку Верховного Суду України, заява ОСОБА_1 про перегляд судових рішень не підлягає задоволенню з таких підстав.

У справі, що розглядається, суд касаційної інстанції погодився із висновком суду апеляційної інстанції про правомірність нарахування управлінням ПФУ позивачу пенсії виходячи з посадового окладу, встановленого за аналогічною посадою для військовослужбовців, а не з посадового окладу цивільної установи (Національного космічного агентства України) на день звільнення.

В ухвалі, наданій заявником на підтвердження неоднакового застосування одних й тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, касаційний суд, залишаючи в силі постанову суду першої інстанції вказав, що позивач має право на отримання пенсії на загальних підставах, враховуючи оклад за останньою штатною посадою.

Висновок Вищого адміністративного суду України у справі, що розглядається, базується на правильному застосуванні ним норм матеріального права та відповідає практиці Верховного Суду України з розгляду справ цієї категорії.

Так, у постановах від 24 жовтня 2006 року (справа 21-93во06), 17 жовтня 2011 року (справа N 21-226а11) та 21 лютого 2012 року (справа N 21-463а11) (Постанова N 21-463а11) Верховний Суд України, зокрема, зазначив, що особливістю пенсійного забезпечення осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за Законом N 2262-XII і які були відряджені для роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування або у сформованих ними органах, на підприємствах, в установах, організаціях, вищих навчальних закладах та одержували заробітну плату в порядку і розмірах, установлених для працівників цих органів та організацій, є те, що базою для обчислення і перерахунку пенсії має бути грошове забезпечення, встановлене за військовою (спеціальною) посадою, оскільки пенсія призначається на єдиних засадах після звільнення з військової (спеціальної) служби.

Ураховуючи вищевикладене, в задоволенні заяви ОСОБА_1 слід відмовити.

Керуючись статями 241, 242, 244 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд України постановив:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 відмовити.

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий:

П. В. Панталієнко

Судді:

І. С. Берднік

 

С. М. Вус

 

Л. Ф. Глос

 

Т. В. Гошовська

 

Л. І. Григор'єва

 

М. І. Гриців

 

В. С. Гуль

 

М. Б. Гусак

 

А. А. Ємець

 

В. В. Заголдний

 

М. Р. Кліменко

 

П. І. Колесник

 

М. Є. Короткевич

 

О. А. Коротких

 

В. І. Косарєв

 

О. В. Кривенда

 

В. В. Кривенко

 

О. Т. Кузьменко

 

Н. П. Лященко

 

В. Л. Маринченко

 

Л. І. Охрімчук

 

М. В. Патрюк

 

В. Ф. Пивовар

 

О. І. Потильчак

 

О. Б. Прокопенко

 

А. І. Редька

 

Я. М. Романюк

 

Ю. Л. Сенін

 

А. М. Скотарь

 

Т. С. Таран

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 

І. Б. Шицький

 

В. Ф. Школяров

 

А. Г. Ярема


 

***

Правова позиція

Особливістю щодо пенсійного забезпечення осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших особі" і які були відряджені для роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування або у сформованих ними органах, на підприємствах, в установах, організаціях, вищих навчальних закладах та одержували заробітну плату в порядку і розмірах, установлених для працівників цих органів та організацій є те, що базою для обчислення і перерахунку пенсії має бути грошове забезпечення, встановлене за військовою (спеціальною) посадою, оскільки пенсія призначається на єдиних засадах після звільнення з військової (спеціальної служби).
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали