ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

29.03.2011 р.

N К/9991/3606/11


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів: Горбатюка С. А. Мироненка О. В., Мороз Л. Л., Смоковича М. І., Чумаченко Т. А., розглянувши в порядку попереднього розгляду касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 29 січня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Хмельницької області від 28 квітня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, встановила:

ОСОБА_5 звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 29 січня 2010 року, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду Хмельницької області від 28 квітня 2010 року, зобов'язано відповідача здійснити перерахунок належної ОСОБА_5 пенсії за віком з 1 січня 2009 року з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні у сумі 1573 грн. 99 коп. з якої сплачено страхові внески, та яка розраховується для обчислення пенсії, за календарний 2008 рік, що передує року перерахунку пенсії.

Не погоджуючись з судовими рішеннями у справі, Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому подало до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу у якій просить скасувати рішення суду першої та апеляційної інстанцій, ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивачу призначена та виплачується пенсія за віком, однак він продовжує працювати та відповідно до чинного законодавства отримав право на перерахунок пенсії, як працюючий пенсіонер. В зв'язку з цим, в листопаді 2009 року звернувся із заявою до Управління пенсійного о фонду у м. Хмельницькому, однак отримав відповідь про відмову в перерахунку пенсії, згідно показника середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника за 2008 рік.

Задовольняючи позовні вимоги, суди попередніх інстанцій виходили з того, що позивач має право па перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески за 2008 рік.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, зважаючи на наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати останній проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії та застосування показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, який враховується за попередній рік, що передує року перерахунку пенсії. Згідно п. 11 постанови Кабінету міністрів України N 530 від 28 травня 2008 року "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до вимог закону продовжувала працювати проводиться перерахунок пенсії з врахуванням не менше 24 місяців (попереднього перерахунку) із заробітної плати за період страхового стажу після призначення страхового стажу із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує перерахунку пенсії.

Настання права для перерахунку пенсії позивача із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні для призначення пенсії за 2008 рік починаючи з 1 січня 2009 року, оскільки ч. 2 ст. 152 Конституції України передбачено, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення суду першої та апеляційної інстанцій ухвалено з додержанням норм процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновків судів не спростовують, підстави для призначення справи до розгляду в судовому засіданні відсутні.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судами допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права, які передбачені ст. ст. 225, 229 Кодексу адміністративного судочинства України як підстави для зміни, скасування судового рішення, залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі.

Керуючись ст. 220, 2201, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому відхилити, постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 29 січня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Хмельницької області від 28 квітня 2010 року залишити без змін.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

 

Судді:

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали