ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 31 березня 2009 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів: Білуги С. В., Гаманка О. І., Заїки М. М., Загороднього А.Ф., при секретарі - Мудрицькій Ю. В., розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову апеляційного суду АР Крим від 06.02.2008 у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим та військового комісаріату АР Крим про перерахунок пенсії, встановила:

У травні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим та військового комісаріату АР Крим про перерахунок пенсії.

Постановою Євпаторійського міського суду АР Крим від 02.07.2007 позов ОСОБА_1 було задоволено. Визнано відмову Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим від 06.03.2007 N 392/б-46 щодо нарахування і виплати ОСОБА_1 пенсії з посадового окладу 788 грн. незаконною. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим провести з 22.12.2006 перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з посадового окладу на день звільнення з військової служби у розмірі 788 грн. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим надіслати до пенсійного відділення Відкритого акціонерного товариства "Державний Ощадного банку України" за місцем постійного проживання ОСОБА_1 пенсійний лист на останнього з урахування посадового окладу - 788 грн.

Постановою апеляційного суду АР Крим від 06.02.2008 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим було задоволено. Постанову Євпаторійського міського суду АР Крим від 02.07.2007 скасовано, у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

ОСОБА_1 подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права просить, постанову апеляційного суду АР Крим від 06.02.2008 скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга ОСОБА_1 задоволенню не підлягає, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судового рішення.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо підвищення ефективності космічної діяльності" від 23.12.96 N 1540 та наказу Міністра оборони України від 31.12.96 N 146-к позивач був відряджений до Національного центру управління та випробування космічних засобів з залишенням на військовій службі, звідки наказом заступника Міністра оборони України від 14.12.2006 N 105 був звільнений з військової служби в запас.

Згідно з Положенням про проходження військової служби деякими категоріями військовослужбовців, затвердженим Указом Президента України від 07.11.2001 N 1053, обов'язок щодо виплати грошового забезпечення відрядженим військовослужбовцям покладено на цивільні установи, до яких вони відряджені, за розмірами, встановленими законодавством.

Порядок обчислення і виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, передбачений Положенням про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, яке затверджено наказом Міністра оборони України від 05.03.2001 N 75.

Так, згідно з пунктом 1.1 вищенаведеного Положення грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов військової служби. Воно складається з окладів грошового забезпечення та додаткових видів грошового забезпечення. До окладів грошового забезпечення належать оклади за військовим званням та посадові оклади. Додаткові види грошового забезпечений включають підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, одноразові й щомісячні винагороди, матеріальні та грошові допомоги і премію.

Статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, які були відряджені для роботи на підприємствах, в установах і організаціях, пенсії обчислюються виходячи з посадового окладу, встановленого за аналогічною посадою для військовослужбовців.

Отже, порядок обчислення, виплати грошового забезпечення та призначення і перерахунок пенсії військовослужбовців регулюється спеціальним законодавством.

Посилання позивача на постанову Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організації окремих галузей бюджетної сфери" від 30.08.2002 N 1298, згідно з якою було збільшено посадові оклади керівних працівників, фахівців, робітників Національного центру управління та випробування космічних засобів, є безпідставним, оскільки пунктом 5 цієї постанови, передбачено, що її дія на військовослужбовців не поширюється.

Враховуючи, що збільшень окладів грошового забезпечення військовослужбовцям не проводилося, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку щодо безпідставності позову.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову апеляційного суду АР Крим від 06.02.2008 у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим та військового комісаріату АР Крим про перерахунок пенсії - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий:

В. І. Співак

Судді:

С. В. Білуга

 

О. І. Гаманко

 

М. М. Заїка

 

А. Ф. Загородній

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали