ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

15.02.2011 р.

N К-1168/08


Постанову скасовано(згідно з постановою Верховного Суду України від 30 січня 2012 року) (Постанова N 21-139а11)

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого Білуги С. В., суддів: Гаманка О. І., Загороднього А. Ф, Заїки М. М., Співака В. І., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим на постанову Євпаторійського міського суду АР Крим від 26.07.2007 та постанову апеляційного суду АР Крим від 17.12.2007 у справі за позовом ОСОБА_1 до військового комісаріату АР Крим, Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим про перерахунок пенсії, встановила:

У лютому 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до військового комісаріату АР Крим, Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим про перерахунок пенсії.

Постановою Євпаторійського міського суду АР Крим від 26.07.2007 позов ОСОБА_1 було задоволено. Визнано за ОСОБА_1 право на перерахунок пенсії з 01.09.2006 виходячи з грошового забезпечення по останній штатній посаді на день звільнення в розмірі 7354,51 грн. Визнано за ОСОБА_1 право на подальший перерахунок призначеної пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби і деяких інших осіб" у випадку зміни хоча б одного з видів грошового забезпечення, а також з урахуванням процентної надбавки за вислугу років і інших додаткових видів грошового забезпечення. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим зробити з 01.09.2006 перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з розміру грошового забезпечення по останній штатній посаді на день звільнення в розмірі 7354,51 грн. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим проводити подальший перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби і деяких інших осіб" у випадку зміни хоча б одного з видів грошового забезпечення, а також з урахуванням процентної надбавки за вислугу років і інших додаткових видів грошового забезпечення.

Постановою апеляційного суду АР Крим від 17.12.2007 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим було задоволено частково. Постанову Євпаторійського міського суду АР Крим від 26.07.2007 змінено. Абзац четвертий резолютивної частини постанови викладено в наступній редакції: "Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим зробити з 01.01.2007 перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з розміру грошового забезпечення по останній штатній посад на день звільнення в розмірі 7354,51 грн.". В решті постанову суду залишено без змін.

Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим подало касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить постанову Євпаторійського міського суду АР Крим від 26.07.2007 та постанову апеляційного суду АР Крим від 17.12.2007 скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення судів щодо застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.92 N 2262-XII (далі - Закон N 2262-XII), у редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислювалися з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

У частині 1 статті 40 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" від 20.12.2005 N 3235-IV (далі - Закон N 3235-IV) встановлено порядок визначення заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, згідно з яким до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При обчисленні пенсій у розрахунок забезпечення не включаються щомісячні надбавки (доплати), встановлені особам, які згідно із законом мають право на пенсію за вислугу років, проте за власною згодою і в інтересах справи залишені на службі.

Пунктом 30 статті 77 Закону N 3235-IV дію частини 3 статті 43 Закону N 2262-XII зупинено на 2006 рік.

Водночас установлений у статті 40 Закону N 3235-IV порядок визначення заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій військовослужбовців і вимоги пункту 30 статті 77 цього ж Закону щодо зупинення на 2006 рік дії частини 3 статті 43 Закону N 2262-XII не були скасовані, а тому підлягали застосуванню.

На думку колегії суддів, суб'єкт владних повноважень, вирішуючи у вересні 2006 року питання про призначення й обчислення пенсії позивачу на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", правильно застосував чинне законодавство з урахуванням вимог Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" та врахувавши грошове забезпечення за останні 24 календарні місяці служби.

Зважаючи на те, що у справі не вимагається збирання або додаткової перевірки доказів, обставини справи встановлені судами повно і правильно, але допущено помилку в застосуванні норм матеріального права, касаційна скарга підлягає задоволенню, рішення судів першої та апеляційної інстанції підлягають скасуванню з постановленням нового рішення про відмову у задоволенні позову ОСОБА_1.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 229, 230, 232 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів постановила:

Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим задовольнити.

Постанову Євпаторійського міського суду АР Крим від 26.07.2007 та постанову апеляційного суду АР Крим від 17.12.2007 у справі за позовом ОСОБА_1 до військового комісаріату АР Крим, Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим про перерахунок пенсії скасувати.

Прийняти нову постанову, якою у задоволенні позову ОСОБА_1 до військового комісаріату АР Крим, Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим про перерахунок пенсії відмовити повністю.

Постанова оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

С. В. Білуга

Судді:

О. І. Гаманко

 

А. Ф. Загородній

 

М. М. Заїка

 

В. І. Співак

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали