ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

17.11.2011 р.

N К-43249/09


Ухвалу скасовано(згідно з постановою Верховного Суду України від 15 травня 2012 року) (Постанова N 21-82а12)

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого Співака В. І., суддів: Білуги С. В., Гаманка О. І., Заїки М. М., Загороднього А. Ф., розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2009 у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, управління Служби безпеки України в м. Києві про перерахунок пенсії, встановила:

У листопаді 2007 року ОСОБА_4 звернувся до окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, управління Служби безпеки України в м. Києві про перерахунок пенсії.

Постановою окружного адміністративного суду м. Києва від 30.05.2008 позовні вимоги ОСОБА_4 було задоволено. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести, починаючи з 01.11.2006, перерахунок пенсії ОСОБА_4 у відповідності до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з урахуванням розміру грошового забезпечення, враховуючи оклад за посадою, в тому числі отримуваних ним щомісячних надбавок (доплат), встановлених особам, які мали право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і були залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві виплатити ОСОБА_4 різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумами пенсії за період з 01.11.2006 до дати здійснення перерахунку.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2009 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві було задоволено. Постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 30.05.2008 скасовано та ухвально нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 відмовлено.

У касаційній скарзі ОСОБА_4, не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального права, просить скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2009 та залишити в силі постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 30.05.2008.

Заслухавши доповідь судді доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга ОСОБА_4 задоволенню не підлягає, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225, 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судового рішення.

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.92 N 2262-XII (далі - Закон N 2262-XII), у редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислювалися з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

У частині 1 статті 40 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" від 20.12.2005 N 3235-IV (далі - Закон N 3235-IV) встановлено порядок визначення заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, згідно з яким до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При обчисленні пенсій у розрахунок забезпечення не включаються щомісячні надбавки (доплати), встановлені особам, які згідно із законом мають право на пенсію за вислугу років, проте за власною згодою і в інтересах справи залишені на службі.

Пунктом 30 статті 77 Закону N 3235-IV дію частини 3 статті 43 Закону N 2262-XII зупинено на 2006 рік.

Водночас, установлений у статті 40 Закону N 3235-IV порядок визначення заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій військовослужбовців і вимоги пункту 30 статті 77 цього ж Закону щодо зупинення на 2006 рік дії частини 3 статті 43 Закону N 2262-XII не були скасовані, а тому підлягали застосуванню.

На думку колегії суддів, суб'єкт владних повноважень, вирішуючи у листопаді 2006 року питання про призначення й обчислення пенсії позивачу на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", правильно застосував чинне законодавство з урахуванням вимог Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік".

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2009 у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, управління Служби безпеки України в м. Києві про перерахунок пенсії без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Суддя

В. І. Співак

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали