ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

04.05.2011 р.

N К/9991/2985/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів: Горбатюка С. А., Мироненка О. В., Мороз Л. Л., Смоковича М. І., Чумаченко Т. А. розглянула в порядку попереднього розгляду касаційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Ленінського районного суду м. Севастополя від 24 листопада 2009 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі, Військового комісаріату Автономної Республіки Крим про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії по перерахунку пенсії, встановила:

ОСОБА_5 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі, Військового комісаріату Автономної Республіки Крим про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії по перерахунку пенсії.

Постановою Ленінського районного суду м. Севастополя від 24 листопада 2009 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2010 року, відмовлено у задоволенні позовних вимог.

Не погоджуючись з судовими рішеннями у справі, ОСОБА_5 подав до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу, у якій просить скасувати рішення суду першої та апеляційної інстанцій, ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення судами норм процесуального та матеріального права.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивач проходив військову службу на посаді старшого викладача Севастопольського військово-морського інституту ім. П. С. Нахимова, є військовим та отримує пенсію у розмірі 2793,15 грн., виходячи з окладу 1200 грн. Вважає, що розмір його пенсії підлягає перерахунку на підставі постанови Кабінету Міністрів України N 1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" та наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 N 377 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України".

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суди попередніх інстанцій мотивували рішення тим що, позивачу з 01.01.2008 проведено перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 N 1294, яка набрала чинності 01.01.2008.

З такими висновками судів погоджується колегія суддів Вищого адміністративного суду України, зважаючи на наступне.

Наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 N 377 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" затверджено схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України та 1 розмір посадового окладу за посадою, яку займав позивач до звільнення, визначено в розмірі 1560 - 1720 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на нього і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 N 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", п. 1 якого визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

З матеріалів справи вбачається та доведено судами попередніх інстанцій, що позивачу з 01.01.2008 органами Пенсійного фонду України проведено перевірку раніше призначених пенсій з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 N 1294, а тому позовні вимоги є безпідставними.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення суду першої та апеляційної інстанцій ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновків суду не спростовують, підстави для призначення справи до розгляду в судовому засіданні відсутні.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судами допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права, які передбачені ст. ст. 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України як підстави для зміни, скасування судового рішення, залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі.

Керуючись ст. 220, 2201, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_5 відхилити, постанову Ленінського районного суду м. Севастополя від 24 листопада 2009 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2010 року залишити без змін.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

 

Суддя

Л. Л. Мороз

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали