ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

21.10.2010 р.

N К-15861/07


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів - Білуги С. В., Гаманка О. І., Заїки М. М., Загороднього А. Ф., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_4 на постанову апеляційного суду Дніпропетровської області від 27.06.2007 у справі за позовом ОСОБА_4 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про перерахунок пенсії, встановила:

У квітні 2006 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про перерахунок пенсії.

Постановою Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 05.01.2007 позов ОСОБА_4 було задоволено. Визнано незаконними дії пенсійного відділу управління фінансових ресурсів та економіки управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про відмову в перерахунку пенсії. Зобов'язано пенсійний відділ управління фінансових ресурсів та економіки управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області перерахувати вислугу років ОСОБА_4 з урахуванням строку проходження ним служби на посадах начальницького складу у підрозділі боротьби з економічною злочинністю за період з 04.12.89 по 15.03.2002 із розрахунку півтора місяці за кожен місяць служби. З урахуванням обчислення вислуги років на пільгових умовах, перерахувати ОСОБА_4 раніше призначену пенсію, починаючи з 01.07.2005.

Постановою апеляційного суду Дніпропетровської області від 27.06.2007 апеляційну скаргу управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області було задоволено. Постанову Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 05.01.2007 скасовано. Прийнято нову постанову про відмову в задоволенні позову ОСОБА_4.

ОСОБА_4 подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову апеляційного суду Дніпропетровської області від 27.06.2007 скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення судів щодо застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 09.02.99 N 1-рп/99 за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Враховуючи, що постанова Кабінету Міністрів України від 22.06.2005 N 497, якою було передбачено пільгове обчислення періодів служби на посадах начальницького складу підрозділів державної служби боротьби з економічною злочинністю, набула чинності з 25.06.2005, а позивач звільнився зі служби 10.01.2005, тобто до прийняття вказаної постанови, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку, що введений вищенаведеною постановою Кабінету Міністрів України пільговий порядок обчислення періодів служби на ОСОБА_4 не розповсюджується.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючисьст. ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову апеляційного суду Дніпропетровської області від 27.06.2007 у справі за позовом ОСОБА_4 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про перерахунок пенсії без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий:

В. І. Співак

Судді:

С. В. Білуга

 

О. І. Гаманко

 

М. М. Заїка

 

А. Ф. Загородній

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали