ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 12 лютого 2008 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів - Білуги С. В., Гаманка О. І., Загороднього А. Ф., Заїки М. М., при секретарі - Мудрицькій Ю. В., розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 30.03.2005 р. та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 12.07.2005 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси про перерахунок пенсії, встановила:

У березні 2005 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси про перерахунок пенсії.

Рішенням Суворовського районного суду м. Одеси від 30.03.2005 р. у задоволені позову ОСОБА_1 було відмовлено.

Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 12.07.2005 р. апеляційну скаргу ОСОБА_1 було відхилено, а рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 30.03.2005 р. залишено без змін.

ОСОБА_1 подала касаційну скаргу, в якій просить рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 30.03.2005 р. та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 12.07.2005 р. скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позову.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга ОСОБА_1 задоволенню не підлягає, оскільки судові рішення судів першої та апеляційної інстанції постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судового рішення.

Закон України "Про внесення змін до ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", який набув чинності 1 січня 2005 року, не має зворотної сили, тому вимоги щодо перерахунку пенсії з урахуванням надбавок та премій за минулий час, тобто до 1 січня 2005 року задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини 1 статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Виходячи з вищенаведеного законодавства та враховуючи, що Закон України "Про внесення змін до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" N 1110, на якій посилається позивач, вимагаючи перерахунку пенсії, був прийняти й вступив в дію з липня 2003 року, а пенсія позивачу була призначена у 1992 році, а тому його дія на вимоги позивача не поширюється.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 30.03.2005 р. та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 12.07.2005 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси про перерахунок пенсії - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий:

В. І. Співак

Судді:

С. В. Білуга

 

О. І. Гаманко

 

А. Ф. Загородній

 

М. М. Заїка

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали