ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

09.03.2011 р.

N К/9991/1329/11


Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів - Ситникова О. Ф., Бутенка В. І., Малиніна В. В., Мойсюка М. І., Гашицького О. В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва про визнання дій неправомірними, покладення обов'язку здійснити перерахунок пенсії та стягнення недоотриманої пенсії, за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва на постанову Ленінського районного суду м. Миколаєва від 10 березня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Миколаївської області від 26 травня 2010 року, встановив:

Позивач, звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва про визнання дій неправомірними, покладення обов'язку здійснити перерахунок пенсії та стягнення недоотриманої пенсії.

Постановою Ленінського районного суду м. Миколаєва від 10 березня 2010 року залишеною без змін ухвалою апеляційного суду Миколаївської області від 26 травня 2010 року позов задоволено частково, визнано дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва щодо застосування та призначення пенсії показників заробітної плати за 2007 рік неправомірними, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2009 у відповідності до ч. ч. 1, 2 ст. 40 та ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 рік.

Не погоджуючись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанції Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва подало касаційну скаргу, в якій зазначило, що приймаючи рішення суди попередніх інстанцій порушили норми матеріального та процесуального права та просить їх скасувати.

Заслухавши доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги, матеріали справи, колегія суддів, в межах ст. 220 КАС України, дійшла висновку про залишення касаційної скарги без задоволення з таких підстав.

Суд першої інстанції, з чим повністю погодився суд апеляційної інстанції зазначав, що Згідно ч. 4 ст. 42 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 Закону.

Законом "Про Державний бюджет України на 2008 р. та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі - Закон від 28 грудня 2007 р.) було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення, із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по України, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначається згідно статті 40 Закону.

Між тим Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 р. зміни, що були внесені до статей 40, 42 Закону в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними.

Аналогічний статтям 40, 42 Закону порядок перерахунку пенсій встановлено також пунктом 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. N 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".

Із матеріалів справи вбачається, що пенсія за віком відповідно до закону ОСОБА_1 призначена з 5 вересня 2002 р. З заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст. 42 Закону вона звернулася 15 січня 2009 року.

А тому суди обґрунтовано визнали неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва щодо застосування при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 вказаного показника середньої заробітної плати працівників за 2007 р. і правильно поклав на Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва обов'язок у відповідності до частин 1 і 2 ст. 40 та частини 4 ст. 42 Закону провести перерахунок пенсії з 01 січня 2009 р. із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 рік.

Враховуючи вищевикладене колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з вказаними висновками судів першої та апеляційної інстанції.

Доводи Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва викладені у касаційній скарзі не спростовують висновків судів, тому підстав для скасування або зміни рішень судів першої та апеляційної інстанції не вбачається.

Відповідно до ч. 1 ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 224, 231 КАС України, ухвалив:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва залишити без задоволення, а постанову Ленінського районного суду м. Миколаєва від 10 березня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Миколаївської області від 26 травня 2010 року без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та оскарженню не підлягає.

 

Судді:

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали