ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

02.03.2010 р.

N К-14969/07


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів - Білуги С. В., Гаманка О. І., Загороднього А. Ф., Заїки М. М., при секретарі - Сперкач Т. В., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу представника ОСОБА_4 - ОСОБА_5 на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2007 у справі за позовом ОСОБА_4 до управління Служби безпеки України в Харківській області та Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій неправомірними, встановила:

У березні 2007 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до управління Служби безпеки України в Харківській області та Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій неправомірними.

Постановою Золочівського районного суду м. Харківської області від 11.04.2007 позовні вимоги ОСОБА_4 задоволено. Визнано неправомірними дії управління Служби безпеки України в Харківській області в частині призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_4 в розмірі 692 грн. 04 коп. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років майору запасу Одарченку Ю. І. у відповідності до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" згідно до грошового атестату, з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням з 02.08.2006.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2007 скасовано зазначене рішення суду першої інстанції. Ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_4 відмовлено.

У касаційній скарзі, представник ОСОБА_4 ОСОБА_5, не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального права, просить скасувати зазначене рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Колегія суддів, перевіривши доводи касаційної скарги та заперечення на неї, рішення суду апеляційної інстанції щодо правильності застосування ним норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, вбачає порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права при прийнятті рішення, і вважає, що касаційну скаргу слід задовольнити частково з наступних підстав.

Судами встановлено, що позивач проходив службу в органах Служби безпеки України, був звільнений у зв'язку із закінченням строку його контракту. 01.08.2006 року йому призначено пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, з урахуванням обмежень, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2006 рік".

Статтею 40 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" встановлений порядок визначення заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій військовослужбовців, згідно з яким до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

Колегія суддів вважає, що суд апеляційної інстанції дійшов до правильного висновку, відмовляючи у задоволенні позовних вимог ОСОБА_4, оскільки пунктом 30 статті 77 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" дію частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" зупинено на 2006 рік.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу представника ОСОБА_4 - ОСОБА_5 залишити без задоволення, а постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2007 у справі за позовом ОСОБА_4 до управління Служби безпеки України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання неправомірними дій щодо призначення пенсії з розміру грошового забезпечення за останньою посадою перед звільненням без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий:

В. І. Співак

Судді:

С. В. Білуга

 

О. І. Гаманко

 

А. Ф.Загородній

 

М. М. Заїка

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали