ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31.10.2011 р. N 861

Про підготовку туристичної галузі області до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року

Нарощування потужностей туристично-рекреаційної інфраструктури за рахунок залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій впродовж останніх років є одним з пріоритетних напрямків соціально-економічного та культурного розвитку області. Забезпечується виконання заходів програми розвитку туризму в Тернопільській області на 2009 - 2012 роки, затвердженої рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 17 червня 2009 року N 607.

Завдяки залученню внутрішніх і зовнішніх інвестицій стійкі темпи росту демонструє готельна сфера області. Станом на 1 жовтня 2011 року в області діє 73 заклади розміщення та 22 оздоровчі заклади (бази відпочинку, табори, санаторії). За останній маркетинговий рік в області відкрилося 6 нових готелів: 3 - у Кременецькому районі, один з яких "Reikartz Почаїв" української мережі Reikartz Hotels & Resorts, та по одному закладу розміщення туристів у Збаразькому, Теребовлянському і Шумському районах. Кременецький район є лідером із будівництва готелів та організації комплексного обслуговування туристів.

Обсяг послуг, наданих туристам та екскурсантам в області, щороку зростає і становить близько 150 млн. гривень.

Разом з тим, залишаються не вирішеними чимало проблем, які гальмують розвиток туристично-рекреаційного комплексу області. Необхідно продовжувати роботу щодо спорудження закладів розміщення різних стандартів, збільшення номерного складу готелів для поселення 40 - 50 осіб (кількість туристичної групи, яка подорожує автобусом); забезпечити належний стан туристичних ресурсів - об'єктів екскурсійного показу (пам'ятки природи, історії та архітектури), організувати благоустрій їх територій, створювати належний придорожній сервіс, облаштувати санітарно-гігієнічні приміщення, покращувати транспортну доступність туристичних та рекреаційних об'єктів, встановити щити (бігборди) з інформацією про Тернопільщину та вказівники напрямку руху до пам'яток культурної спадщини і природо-заповідного фонду, які є об'єктами зацікавлення туристів.

З метою забезпечення прискореного розвитку туристично-рекреаційного бізнесу як стратегічного напрямку соціально-економічного розвитку області, покращення туристичного іміджу краю, ефективного використання можливостей, пов'язаних з проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року:

1. Управлінню з питань туризму облдержадміністрації:

1.1. Забезпечити координацію дій органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів туристичної діяльності, громадських організацій, наукових закладів, залучення громадськості для подальшого розвитку туризму в області.

1.2. Розробити схеми рекламно-інформаційного забезпечення туристично привабливих місць Тернопільщини для різних цільових груп туристів (індивідуалів, автотуристів, туристських і корпоративних груп).

1.3. Удосконалити існуючі та розробити нові туристичні та екскурсійні маршрути.

1.4. Вжити заходів щодо розподілу повноважень між управлінням з питань туризму облдержадміністрації та комунальним підприємством Тернопільської обласної ради "Обласний інформаційно-туристичний та краєзнавчий центр" з метою уникнення дублювання функцій при виконанні завдань, визначених установчими документами.

1.5. Активізувати роботу щодо Інтернет-просування туристичного бренду області, завершити реконструкцію веб-сайту "Тернопільщина туристична" www.ternotour.com.ua і постійно забезпечувати його наповнення актуальною інформацією.

1.6. Забезпечити підготовку фахівців туристичного супроводу (екскурсоводів).

1.7. Провести конкурс на кращий проект із створення туристично-інформаційних центрів у першому півріччі 2012 року.

2. Службі автомобільних доріг в області спільно з управлінням з питань туризму обласної державної адміністрації продовжити роботу щодо формування транспортної мережі, створення належного придорожнього сервісу, покращення транспортної доступності туристичних та рекреаційних об'єктів, завершити встановлення вказівників напрямку руху до пам'яток культурної спадщини і природо-заповідного фонду, які є об'єктами зацікавлення туристів.

3. Головам районних державних адміністрацій та виконавчому комітету Тернопільської міської ради:

3.1. Спільно з органами місцевого самоврядування активізувати роботу щодо рекламно-інформаційного забезпечення туристичної привабливості відповідних територій, у тому числі встановлення біг-бордів, залучення коштів на розбудову туристичної інфраструктури та облаштування транспортних коридорів, які проходять територією області, об'єктами сервісного обслуговування подорожуючих (заклади проживання, харчування, торгівлі, облаштовані місця для тимчасових зупинок автотуристів).

3.2. Вивчити досвід Заліщицької районної державної адміністрації і районної ради щодо утворення та успішного функціонування районного комунального підприємства "Заліщицьке туристичне бюро", сферою діяльності якого є збереження та використання об'єктів туризму і рекреації, а також Бережанської районної державної адміністрації щодо співпраці з громадськими організаціями у розвитку таких видів туризму як сільський (зелений) та подієвий (фестивальний).

3.3. Вивчити питання щодо створення туристично-інформаційних центрів у малих містах зі значною щільністю розміщення туристичних об'єктів, залучивши громадські організації до участі у грантових проектах.

3.4. Підвищити рівень виконання завдань з розвитку туристично-рекреаційної галузі у районах, в тому числі шляхом призначення на відповідні посади в районних державних адміністраціях фахових працівників.

3.5. Провести моніторинг наявної туристичної інфраструктури (заклади розміщення, харчування, дозвілля, садиби сільського (зеленого) туризму, вказівники та біг-борди, а також стан доріг до основних туристичних об'єктів) і до 1 грудня 2011 року надати її перелік управлінню з питань туризму обласної державної адміністрації.

3.6. Забезпечити належний стан об'єктів екскурсійного показу - пам'яток природи, історії та архітектури, організувати благоустрій їх територій, забезпечити санітарно-гігієнічними приміщеннями.

4. Відповідальним виконавцям інформувати про виконання цього розпорядження управління з питань туризму обласної державної адміністрації до 15 квітня 2012 року.

5. Управлінню з питань туризму облдержадміністрації забезпечити узагальнення інформації та про стан виконання розпорядження інформувати обласну державну адміністрацію до 25 квітня 2012 року.

6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Головача М. Й.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. А. Хоптян

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали