ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 07.02.2011 р. N 31

Про підсумки виконання бюджету області за 2010 рік

Місцеві бюджети області за власною доходною базою до затверджених місцевими радами показників за 2010 рік виконані на 97 відсотків. Обласний бюджет виконано на 101,6 відсотка. Забезпечено виконання всіх зведених бюджетів районів та міста Нововолинська. Не виконані бюджети міст Луцька, Володимира-Волинського, Ковеля та 11 бюджетів базового рівня.

Не забезпечено планові надходження податку з доходів фізичних осіб (95,2 відсотка, недобір - 32,5 млн. грн.), державного мита (недобір 805,8 тис. грн.), податку на прибуток (недобір 710,9 тис. грн.), частини чистого прибутку комунальних унітарних підприємств, що вилучається до бюджету (недобір 634 тис. грн.), надходжень від орендної плати за користування майном (недобір 163,4 тис. гривень).

Порівняно з попереднім роком у цілому по області надходження до загального фонду місцевих бюджетів зросли на 90,4 млн. грн., або на 12,4 відсотка. При зростанні власних надходжень у цілому скоротилися доходи бюджетів 54 територіальних громад, найбільше - у Володимир-Волинському (9) та Рожищенському (8) районах.

Недоїмка з платежів до загального фонду місцевих бюджетів у 2010 році зросла на 4 млн. грн., або на 23,8 відсотка, і станом на 1 січня цього року становить 20,7 млн. грн., з яких 9,6 млн. грн., або 46,2 відсотка, рахується у місті Луцьку. У загальній сумі заборгованості 53,5 відсотка - недоїмка з податку на доходи фізичних осіб та 31,7 відсотка - з плати за землю. Найбільший приріст боргу допущено у Горохівському районі (+643,3 тис. грн.) та містах Луцьку (+1,7 млн. грн.), Ковелі (+420,9 тис. грн.) та Володимирі-Волинському (+337 тис. гривень).

Місцеві бюджети за видатками виконані на 98,4 відсотка, їх обсяг становить 3370,7 млн. грн., що на 711,2 млн. грн. більше проти попереднього року. Основні галузі соціально-культурної сфери області профінансовані на 98,5 відсотка.

За січень - грудень 2010 року на заробітну плату з нарахуваннями працівників бюджетних закладів області спрямовано 1785,3 млн. грн., або 99,2 відсотка до планових призначень на рік. Порівняно з попереднім роком ці витрати зросли на 21 відсоток. Розмір середньої заробітної плати у розрахунку на одного працівника в цілому по області становив 1643 грн., що більше попереднього бюджетного періоду на 282 гривні.

Незважаючи на те, що впродовж останніх років в області вдалося стримати значний ріст штатів у бюджетних закладах, заходи з упорядкування мережі установ та їх штатної чисельності ще не достатні. Станом на 1 січня 2011 року в бюджетних установах та організаціях області утримувалося 69397,5 ставки, кількість яких упродовж звітного періоду зросла на 117 одиниць.

Потребують раціональних управлінських рішень відповідних головних розпорядників коштів обласного бюджету питання впорядкування роботи та структури підвідомчих їм установ для забезпечення ефективного витрачання бюджетних ресурсів. Така робота вимагає активізації у районах і містах області.

Відповідно до статей 2, 6, 13, 16, 18, 28, 31, 33, 35 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з урахуванням положень нової редакції Бюджетного кодексу України, Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", з метою належної організації виконання бюджету органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів у 2011 році, створення фінансових ресурсів, достатніх для безперебійного фінансування передбачених місцевими бюджетами витрат, ураховуючи рішення колегії обласної державної адміністрації від 28 січня 2011 року N 1/2:

1. Головним розпорядникам коштів обласного бюджету, державній податковій адміністрації в області, головам райдержадміністрацій спільно з органами місцевого самоврядування, міським (міст обласного значення) головам забезпечити безумовне виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 13 січня 2011 року N 10 "Про організацію виконання місцевих бюджетів у 2011 році" (Розпорядження N 10).

2. Виконавчим комітетам Володимир-Волинської, Ковельської, Луцької міських рад проаналізувати причини невиконання бюджетів міст за 2010 рік за доходами та вжити дієвих заходів щодо наповнення цих бюджетів у 2011 році.

3. Головам районних державних адміністрацій спільно з органами місцевого самоврядування, міським (міст обласного значення) головам разом з податковими органами:

3.1. Забезпечити в повному обсязі надходження до місцевих бюджетів податків і зборів, установлених Податковим кодексом України.

3.2. Скоротити недоїмку з платежів до місцевих бюджетів до 1 квітня цього року не менше, ніж на 25 відсотків.

3.3. Невідкладно організувати прийняття рішень щодо встановлення місцевих податків і зборів, визначених новим податковим законодавством.

3.4. Не допускати прийняття необґрунтованих рішень щодо надання суб'єктам господарювання і фізичним особам пільг зі сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів до місцевих бюджетів.

3.5. Про виконання підпунктів 3.2 та 3.3 пункту 3 цього розпорядження інформувати Головне фінансове управління облдержадміністрації до 12 квітня 2011 року, якому узагальнену інформацію подати обласній державній адміністрації до 18 квітня 2011 року.

4. Рекомендувати міським, селищним головам вирішити питання виділення майна, яке передане в оренду і не використовується у господарській діяльності, що не входить до складу цілісного майнового комплексу підприємств комунальної власності, насамперед підприємств житлово-комунального господарства, та спрямувати кошти від його реалізації в погашення податкового боргу таких підприємств.

Про результати проінформувати державну податкову адміністрацію в області до 1 квітня цього року, якій узагальнену інформацію подати облдержадміністрації до 15 квітня 2011 року.

5. Голові державної податкової адміністрації в області М. Гринюку, начальникові Ягодинської митниці Г. Федику забезпечити виконання завдань з надходжень загальнодержавних податків і зборів, за рахунок яких здійснюється перерахування дотації вирівнювання місцевим бюджетам області.

6. Головним розпорядникам коштів обласного бюджету, головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам забезпечити дотримання вимог статей 22, 23, 78 Бюджетного кодексу України в частині подання обґрунтованих пропозицій щодо виділення додаткових коштів з обласного та інших місцевих бюджетів. Узяти до відома, що такі пропозиції подаються головними розпорядниками коштів відповідних бюджетів.

7. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації (І. Ващенюк) проаналізувати стан використання ліжкового фонду в обласних медичних закладах за 2010 рік. До 1 квітня 2011 року подати обласній державній адміністрації конкретні пропозиції щодо вдосконалення структури установ охорони здоров'я, що утримуються з обласного бюджету, враховуючи їх фактичну завантаженість.

8. Управлінню культури і туризму облдержадміністрації (В. Лисюк) у місячний термін подати обласній державній адміністрації пропозиції щодо визначення статусу та доцільності надання фінансової підтримки з обласного бюджету обласному кіновідеомузичному підприємству у 2011 році.

9. Управлінню з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації (В. Ромко) у двотижневий термін подати обласній державній адміністрації пропозиції щодо впорядкування роботи системи централізованого оповіщення населення, оптимізації витрат на її обслуговування, можливість фінансування таких видатків за рахунок коштів державного бюджету.

10. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації (Ю. Горбенко) забезпечити проведення звіряння з боржниками розрахунків за кредитами, виданими з обласного бюджету у попередні роки на зворотній основі. Відповідно до статті 50 Бюджетного кодексу України підготувати обласній раді пропозиції щодо стягнення заборгованості за кредитами з бюджету органами Державної податкової служби України.

11. Головам Володимир-Волинської райдержадміністрації В. Скубі, Луцької - В. Демчуку, Любомльської - О. Дзядуку, Турійської - О. Дишлюку спільно з органами місцевого самоврядування активізувати роботу з повернення коштів місцевих бюджетів, розміщених у 2007 - 2008 роках на вкладних (депозитних) рахунках у ТзОВ КБ "Західінкомбанк", ТзОВ "Укрпромбанк" і КБ "Надра".

Рекомендувати Луцькому міському голові М. Романюку провести відповідну роботу з повернення до бюджету міста коштів, розміщених у ТзОВ КБ "Західінкомбанк".

Про результати проведеної роботи проінформувати обласну державну адміністрацію до 1 квітня 2011 року.

12. Луцькому міському голові М. Романюку забезпечити погашення бюджетними установами, що утримуються з міського бюджету, заборгованості за спожиті енергоносії та комунальні послуги за минулий рік.

13. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

Голова обласної
державної адміністрації

Б. Клімчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали