МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 23 травня 2012 року N 832

(з основної діяльності)

м. Київ

Про підвищення оперативної готовності в період проведення ЄВРО 2012

Відповідно до Положення про Міністерство надзвичайних ситуацій України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 402 (Указ N 402/2011), Закону України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні", з метою забезпечення готовності структурних підрозділів апарату Міністерства, органів та підрозділів системи МНС України до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій та здійснення організаційних і практичних заходів, спрямованих на забезпечення пожежної і техногенної безпеки у період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні наказую:

1. Ввести в дію з 25 травня по 15 липня 2012 року План залучення сил МНС України для забезпечення пожежної і техногенної безпеки в період проведення ЄВРО 2012, затверджений 20.02.2012 (далі - План залучення сил МНС).

2. Начальникам головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь, 1-го, 2-го, 3-го Спеціальних регіональних центрів швидкого реагування, Навчального центру, ДП "Мобільний рятувальний центр", Спеціального авіаційного загону, Спеціального морського загону, Бази зберігання, ремонту техніки та аварійно-рятувальних робіт забезпечити виконання заходів, передбачених Планом залучення сил МНС, у тому числі:

2.1. Начальникам головних територіальних управлінь МНС України у м. Києві, Донецькій, Київській, Львівській, Харківській областях:

перевести в режим підвищеної готовності угруповання сил Київського, Донецького, Львівського та Харківського регіонів оперативного реагування;

забезпечити в дні проведення футбольних матчів завчасну передислокацію та розстановку підпорядкованих і приданих підрозділів на НСК "Олімпійський", стадіонах "Донбас Арена", "Арена Львів", ОСК "Металіст" та у пунктах тимчасового зосередження формувань відповідно до розрахунків і схем Плану залучення сил МНС;

організувати у дні проведення футбольних матчів чергування: підрозділів МНС України у периметрі стадіонів НСК "Олімпійський", "Донбас Арена", "Арена Львів", ОСК "Металіст"; пожежних постів з первинними засобами пожежогасіння в глядацьких секторах та поблизу футбольних полів; визначених представників головних територіальних управлінь МНС України у складі координаційних штабів у приміщеннях контролю безпосередньо на стадіонах. До заходів залучати особовий склад і техніку, що пройшли у встановленому порядку акредитацію на допуск на стадіони;

забезпечити чергування пожежно-рятувальних розрахунків у районах розміщення фан-зон у містах Київ, Донецьк, Львів, Харків, а також поблизу наметових містечок для вболівальників (при їх організації) протягом всього періоду їх функціонування;

встановити посилений моніторинг стану пожежної і техногенної безпеки на НСК "Олімпійський", стадіонах "Донбас Арена", "Арена Львів", ОСК "Металіст", фан-зонах, у готелях (гуртожитках) та інших місцях для тимчасового проживання вболівальників, в аеропортах, на залізничних і автовокзалах у Донецькій, Київській, Львівській, Харківській областях, м. Києві та вжити заходів щодо організації реагування на можливі надзвичайні ситуації (пожежі) на зазначених об'єктах;

організувати постійну взаємодію з обласними (міськими) штабами з питань безпеки і правопорядку, правоохоронними та іншими державними органами, які забезпечують безпеку і правопорядок, штабами з питань безпеки і правопорядку на об'єктах, задіяних до обслуговування фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, а також із службами цивільного захисту на випадок спільних дій при виникненні аварій, надзвичайних ситуацій і подій.

2.2. Начальникам головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України у Волинській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Київській, Луганській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Черкаській, Чернігівській областях та м. Києві:

перевести в режим підвищеної готовності формування, визначені Планом залучення сил МНС, для реагування на надзвичайні ситуації, пов'язані з дорожньо-транспортними подіями на основних автошляхах;

організувати чергування оперативних груп для організації управління та координації дій сил і засобів МНС України, визначених для реагування на надзвичайні ситуації на об'єктах проведення ЄВРО 2012, і транспортної інфраструктури;

забезпечити протягом всього періоду проведення ЄВРО 2012 підтримання в готовності тимчасових вертолітних злітно-посадкових майданчиків, облаштованих поблизу автомагістралей Е-40 і Е-50;

залучення вертольотів МНС України для надання допомоги та евакуації постраждалих при виникненні надзвичайних ситуацій на основних автомагістралях між приймаючими містами ЄВРО 2012 здійснювати в порядку, визначеному в додатку 1 до цього наказу.

2.3. Начальникам головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України в АР Крим, Вінницькій, Волинській, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернівецькій, Чернігівській областях забезпечити у взаємодії з підрозділами Держприкордонслужби України реагування на можливі надзвичайні ситуації і пожежі у пунктах пропуску через державний кордон під час проведення ЄВРО 2012.

2.4. Забезпечити залучення піротехнічних розрахунків до участі в заходах з оперативно-технічного огляду об'єктів проведення ЄВРО 2012 та прилеглих до них територій у складі вибухотехнічних груп Експертної служби МВС України.

2.5. Начальникам територіальних управлінь МНС України у Вінницькій, Кіровоградській, Миколаївській, Хмельницькій областях, 1-го, 2-го, 3-го Спеціальних регіональних центрів швидкого реагування, Навчального центру, ДП "Мобільний рятувальний центр" та Спеціального авіаційного загону забезпечити утримання в 4-годинній готовності особового складу і техніки, включених до резерву МНС України.

2.6. Начальникам головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, Одеській, Херсонській областях та м. Севастополі забезпечити виконання заходів щодо запобігання та реагування на можливі надзвичайні ситуації на об'єктах оздоровлення і масового відпочинку людей, у тому числі на тих, де перебуватимуть вболівальники в період проведення ЄВРО 2012.

3. Управлінню зв'язку, оповіщення та функціонування Системи 112 з ГТУ МНС України у Донецькій, Львівській, Харківській областях та м. Києві вирішити питання щодо забезпечення постійного зв'язку між органами управління, силами МНС України, задіяними до виконання завдань із забезпечення безпеки під час проведення ЄВРО 2012, та Міністерством, особливу увагу приділити організації мобільного (телефонного) і радіозв'язку під час чергування на стадіонах і фан-зонах підрозділів, пожежних постів і представників головних територіальних управлінь МНС України у складі координаційних штабів.

4. Направити до головних територіальних управлінь МНС України у м. Києві, Донецькій, Львівській та Харківській областях представників апарату МНС України для координації заходів з організації реагування на надзвичайні ситуації на об'єктах проведення ЄВРО 2012 в період з 7 червня по 2 липня 2012 року (додаток 2).

5. Першому заступнику Міністра Буту В. П. забезпечити організацію у період з 9 червня по 2 липня 2012 року чергування оперативної групи апарату МНС України для здійснення моніторингу обстановки щодо надзвичайних ситуацій, координації дій сил і засобів Міністерства та взаємодії з правоохоронними та іншими державними органами, що забезпечують безпеку на об'єктах проведення ЄВРО 2012.

6. Встановити наступний режим чергування оперативної групи:

у дні проведення футбольних матчів - у цілодобовому режимі;

у дні між футбольними матчами - у телефонному режимі.

У разі ускладнення обстановки оперативна група переходить на чергування в цілодобовому режимі у Центрі управління в надзвичайних ситуаціях.

7. Керівникам Державної інспекції техногенної безпеки України, Департаменту цивільного захисту, Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, Управлінню медичного забезпечення, Управлінню зв'язку, оповіщення та функціонування Системи 112, Управлінню авіації та авіаційного пошуку і рятування подати до 30 травня 2012 року до Департаменту управління рятувальними силами кандидатури працівників для включення до складу оперативної групи апарату МНС України.

8. Директору Департаменту управління рятувальними силами Марченку Г. Б.:

подати на затвердження першому заступнику Міністра до 6 червня 2012 року графік чергування оперативної групи апарату МНС України;

провести інструктажі особового складу оперативної групи апарату МНС України о 15:00 7 червня 2012 року в Центрі управління в надзвичайних ситуаціях;

здійснювати загальне керівництво оперативною групою апарату МНС України.

9. Начальнику Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України Олішевському А. С.:

9.1. Виділити з 9 червня по 2 липня 2012 року два автомобілі (основний і резервний) для транспортного забезпечення оперативної групи апарату МНС України. Резервний автомобіль залучати до чергування у випадку виїзду оперативної групи для виконання завдань на основному автомобілі за межі Київського гарнізону МНС України.

9.2. Організувати чергування автомобілів у цілодобовому режимі за місцем дислокації та забезпечити його залучення за викликом начальника чергової зміни Оперативно-чергової служби МНС України.

9.3. Забезпечити основний та резервний автомобілі оперативної групи пально-мастильними матеріалами із розрахунку на 800 км пробігу.

10. Голові Державної інспекції техногенної безпеки України Улинцю Е. М. організувати в період проведення ЄВРО 2012 здійснення заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій і пожеж на стадіонах, фан-зонах, місцях тимчасового розміщення та проживання вболівальників, в аеропортах, на залізничних і автовокзалах у Донецькій, Київській, Львівській, Харківській областях та м. Києві.

11. Керівникам Державної інспекції техногенної безпеки України, головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь при ускладненні оперативної обстановки та у разі виникнення надзвичайних ситуацій і подій, що мають резонансний характер у період проведення ЄВРО 2012, доповідати негайно через Оперативно-чергову службу МНС України.

12. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Міністр

В. Балога


 

Додаток 1
до наказу МНС України
23.05.2012 N 832


ПОРЯДОК
залучення вертольотів МНС України для надання допомоги та евакуації постраждалих при виникненні надзвичайних ситуацій на основних автомагістралях між приймаючими містами

1. Для надання допомоги та евакуації постраждалих при виникненні надзвичайних ситуацій і подій на основних автомагістралях між приймаючими містами ЄВРО 2012 організовано чергування вертольотів МНС України на аеродромах в містах Київ, Донецьк, Львів, Харків та Ніжин. Поблизу автомагістралей Е-40 і Е-50 за маршрутом Львів - Київ - Харків - Донецьк обладнано тимчасові вертолітні злітно-посадкові майданчики.

N
з/п

Аеродром чергування

Тип повітряного судна

Тактичний радіус дії,
км

Кількість посадкових місць / місць на ношах

Час готовності до вильоту день/ніч

1.

Київ (Жуляни)

ЕС-145 "Єврокоптер"

240

6/2

20 хв./-

Ан-26 (резерв)

1200

28/-

30 хв./1 год.

2.

Донецьк

ЕС-145 "Єврокоптер"

240

6/2

20 хв./-

3.

Львів

Мі-8МТ

250

14/3

20 хв./1 год.

4.

Харків

Мі-8МТ

250

14/3

20 хв./1 год.

5.

Ніжин

Мі-8МТ

250

14/3

20 хв./1 год.

Ан-32П (резерв)

850

30/-

30 хв./-


2. Рішення на залучення повітряних суден авіації МНС України приймається Міністром або першим заступником Міністра, директором Департаменту управління рятувальними силами, начальником Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування, начальником чергової зміни Оперативно-чергової служби Міністерства, а в окремих випадках при виникненні авіаційної події - оперативними черговими головного та регіональних координаційних центрів пошуку і рятування.

3. Запити на залучення повітряних суден для надання допомоги та евакуації постраждалих подаються начальниками головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України при виникненні надзвичайних ситуацій і події в зоні відповідальності в телефонному режимі з наступним письмовим підтвердженням через начальника чергової зміни Оперативно-чергової служби Міністерства.

4. У запиті начальник Головного територіального управління (Територіального управління) МНС України вказує:

дату, час, місце, обставини та наслідки надзвичайної ситуації (події), вжиті заходи реагування;

кількість і стан постраждалих, яким необхідно надати допомогу на місці події та евакуювати із застосуванням авіаційних засобів МНС України;

місцезнаходження найближчого тимчасового вертолітного злітно-посадкового майданчика та лікувального закладу, до якого необхідно доставити постраждалих;

дані про медичного працівника центру медицини катастроф, який визначив необхідність провести евакуацію постраждалих авіаційним транспортом;

контактну інформацію про посадову особу гарнізону МНС України, яка організовує зустріч повітряного судна МНС України на місці події.

5. Рішення на залучення чергового повітряного судна МНС України реалізує начальник Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування, при цьому він здійснює наступні заходи:

на підставі аналізу метеорологічних умов визначає аеродром, з якого залучатиметься вертоліт, найбільш оптимальний маршрут перельоту до тимчасового злітно-посадкового майданчика та від цього майданчика до лікувального закладу;

через начальника оперативно-чергової зміни Головного координаційного центру пошуку і рятування ставить завдання командиру вертольота на приведення в готовність N 1 та зліт повітряного судна із зазначенням маршруту перельоту для евакуації постраждалих до лікувального закладу.

6. Командир екіпажу вертольота:

при наближенні до тимчасового злітно-посадкового майданчика на відстань 50 - 60 км встановлює зв'язок з посадовою особою гарнізону МНС України, яка зустрічає повітряне судно на місці посадки, та уточнює наземну обстановку;

після аналізу всіх обставин, які впливають на безпеку польоту, приймає рішення на здійснення посадки на тимчасовому злітно-посадковому майданчику, зліт з нього та перевезення постраждалих до визначеного медичного закладу.

7. Отримавши підтвердження від Міністерства про залучення авіації до евакуації постраждалих, начальник Головного територіального управління (Територіального управління) МНС України організовує зустріч повітряного судна на визначеному тимчасовому вертолітному злітно-посадковому майданчику, разом із представниками центру медицини катастроф вживає заходів щодо перевезення постраждалих до злітно-посадкового майданчика, посадки їх на борт вертольота та доставки до визначеного лікувального закладу.

8. Доповідь про виконання заходів з евакуації постраждалих з місця виникнення надзвичайної ситуації (події) із залученням повітряних суден МНС України начальник Головного територіального управління (Територіального управління) МНС України подає через начальника чергової зміни Оперативно-чергової служби Міністерства.

 

Директор Департаменту
управління рятувальними силами

Г. Б. Марченко

Начальник Управління авіації та
авіаційного пошуку і рятування

М. Б. Кушнірук


 

Додаток 2
до наказу МНС України
23.05.2012 N 832


СПИСОК
посадових осіб апарату МНС України, які відряджаються до головних територіальних управлінь МНС України в м. Києві, Донецькій, Львівській та Харківській областях для координації заходів з організації реагування на надзвичайні ситуації у період проведення ЄВРО 2012

N
з/п

Місце відрядження

Прізвище та ініціали

Посада

Дні проведення матчів ЄВРО 2012

1

ГТУ МНС України в м. Києві

БУТ Віталій Петрович

Перший заступник Міністра

11.06., 15.06., 19.06., 24.06., 1.07.2012

2

ГТУ МНС України в Донецькій області

СТОЄЦЬКИЙ Василь Федорович

Заступник директора Департаменту управління рятувальними силами

11.06., 15.06., 19.06., 23.06., 27.06.2012

3

ГТУ МНС України в Харківській області

МАРЧЕНКО Григорій Борисович

Директор Департаменту управління рятувальними силами

9.06., 13.06., 17.06.2012

ЧЕЧОТКІН Микола Олександрович

Начальник відділу Оперативно-чергової служби та готовності пунктів управління

4

ГТУ МНС України в Львівській області

КВАШУК Василь Павлович

Директор Департаменту цивільного захисту

9.06., 13.06., 17.06.2012

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали