КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 15 листопада 2011 року N 34

Про підвищення рівня готовності підрозділів МНС України до реагування на наслідки дорожньо-транспортних пригод і аварій в Україні та підвищення безпеки дорожнього руху в системі Міністерства

Додатково див. наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 23 листопада 2011 року N 1231 (Наказ N 1231)

Розглянувши інформацію про підвищення рівня готовності підрозділів МНС України до реагування на наслідки дорожньо-транспортних пригод і аварій в Україні та підвищення безпеки дорожнього руху в системі Міністерства, колегія звертає увагу на необхідність вжиття додаткових заходів стосовно покращення цієї роботи.

Останніми роками завдяки вжитим заходам, насамперед законодавчого та організаційно-практичного характеру, ситуація з аварійністю на дорогах України дещо стабілізувалася.

За оперативною інформацією впродовж 10 місяців 2011 року на автошляхах України виникло 24 тис. 537 дорожньо-транспортних подій (далі - ДТП) з постраждалими, що на 7 % менше ніж за аналогічний період минулого року (за аналогічний період 2010 року - 26 тис. 241 пригода), внаслідок яких загинуло 3 тис. 670 осіб (3 тис. 836) та постраждало понад 30 тис. осіб (32 тис. 502).

Найбільш поширеними видами автопригод залишаються зіткнення транспортних засобів (36,2 % від загальної кількості ДТП з постраждалими) та наїзд на пішохода (35,8 %). У таких ДТП гинуть або травмуються близько 68,4 % учасників дорожнього руху.

Встановлено позитивну тенденцію із зменшення кількості ДТП на службовому транспорті у підрозділах МНС України. Так, у 2010 році на службовому транспорті трапилося 30 ДТП, з вини водіїв МНС України - 12, загинув 1 працівник та травмовано 6. Впродовж 2011 року на службовому транспорті трапилося 17 ДТП, з вини водіїв МНС України - 3, травмовано 1 працівника.

У той же час значна кількість дорожньо-транспортних пригод і кількість жертв на автошляхах зобов'язує МНС України вживати додаткових заходів щодо покращення ситуації стосовно зменшення травматизму при ДТП та забезпечення належного рівня реагування на них органів управління та сил Міністерства.

Так, на оснащенні аварійно-рятувальних підрозділів МНС України знаходиться 410 аварійно-рятувальних автомобілів, що складає 71 % штатної потреби, а ці підрозділи потребують доукомплектування необхідним обладнанням та майном для проведення невідкладних аварійно-рятувальних робіт при ДТП. Крім того, потребує удосконалення підготовка пожежних-рятувальників та рятувальників з питань надання ними першої невідкладної медичної допомоги та відповідного доукомплектування екіпажів, які не мають у своєму складі медичних фахівців, медичними укладками та майном для надання першої невідкладної медичної допомоги постраждалим, у тому числі при ДТП. Також доцільним є скорочення термінів прибуття рятувальних служб до місць ДТП, у тому числі за рахунок скоординованих дій між аварійно-рятувальними службами і підрозділами Державтоінспекції.

З метою підвищення рівня готовності підрозділів МНС України до реагування на наслідки ДТП та аварій, забезпечення безпеки експлуатації транспортних засобів у системі МНС України колегія вирішила:

1. Департаменту цивільного захисту (Квашук В. П.) проаналізувати стан виконання рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо безпеки на автошляхах країни та заходи щодо її покращення, які були прийняті впродовж 2009 - 2011 років, та при необхідності порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України щодо включення розгляду цього питання до плану роботи Комісії на 2012 рік.

Строк - до 12 грудня 2011 року

2. Департаменту управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.), Департаменту цивільного захисту (Квашук В. П.):

2.1. Організувати уточнення та коригування спільних нормативно-правових актів, що регламентують порядки залучення підрозділів територіальних органів МНС України, МВС України, МОЗ України, обласних служб автомобільних доріг та їх взаємодії при виникненні ДТП і аварій на автошляхах України.

Строк - до 1 березня 2012 року

2.2. Під час проведення командно-штабних навчань з органами управління і силами територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту та інших тактичних навчань підрозділів МНС України обов'язково відпрацьовувати питання щодо реагування служб цивільного захисту регіону та аварійно-рятувальних служб на наслідки ДТП і аварій.

Строк - постійно

3. Управлінню медичного забезпечення та з питань створення і впровадження Системи 112 (Валіхновський Р. Л.) звернутися до МОЗ України з пропозицією щодо розроблення порядку надання першої невідкладної медичної допомоги постраждалим внаслідок аварій на автошляхах працівниками аварійно-рятувальних служб, які залучаються до ліквідації їх наслідків.

Строк - до 30 грудня 2011 року

4. Управлінню авіації та авіаційного пошуку і рятування (Кушнірук М. Б.) на період проведення Євро-2012 підготувати пропозиції щодо чергування повітряних суден МНС України у містах, що приймають Євро-2012.

Строк - до 1 квітня 2012 року

5. Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.):

5.1. Спільно з Департаментом управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.) проаналізувати стан укомплектованості підрозділів МНС України, які обслуговують міста із складним дорожнім рухом та автодороги державного значення (особливо ті, що будуть задіяні до перевезень під час Євро-2012), спеціальною технікою, аварійно-рятувальним обладнанням, майном та вжити додаткових заходів щодо їх доукомплектування.

Строк - до 1 квітня 2012 року

5.2. Забезпечити постійний контроль за дотриманням правил безпеки дорожнього руху в територіальних підрозділах, навчальних та науково-дослідних закладах, на підприємствах, в установах і організаціях МНС України.

Строк - постійно

6. Начальникам головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, аварійно-рятувальних формувань Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту вжити заходів щодо доукомплектування підрозділів МНС України (у першу чергу, які реагують на наслідки ДТП та аварій) медичними укладками та спеціальним майном відповідно до додатка 15 наказу МНС України від 30.11.2006 N 760 "Про введення у дію Норм медичного постачання органів і підрозділів цивільного захисту МНС лікарськими засобами, виробами медичного призначення та медичною технікою поточного постачання", необхідними для рятування постраждалих та надання їм першої невідкладної медичної допомоги.

Інформувати через Управління медичного забезпечення та з питань створення і впровадження Системи 112 (Валіхновський Р. Л.).

Строк - до 1 березня 2012 року

7. Начальникам головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, аварійно-рятувальних формувань, навчальних та науково-дослідних закладів, підприємств, установ та організацій МНС України:

7.1. Здійснювати заходи щодо підготовки та перепідготовки основного особового складу пожежно-рятувальних та аварійно-рятувальних підрозділів служби цивільного захисту з надання першої невідкладної медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях із залученням до цих заходів фахівців територіальних центрів екстреної медичної допомоги з проведенням практичних занять на базі лікувально-профілактичних закладів МОЗ України.

7.2. Спільно з місцевими органами виконавчої влади та заінтересованими територіальними органами центральних органів виконавчої влади уточнити порядки взаємодії та взаємоінформування у разі виникнення надзвичайних ситуацій (подій), пов'язаних із ДТП та аваріями, а також плани спільних дій у цих випадках.

7.3. Забезпечити належний рівень реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій (подій), пов'язаних із ДТП та аваріями, скоротити терміни прибуття до місць ДТП у містах до 15 хв., у сільській місцевості - до 30 хвилин.

Про виконання доповісти через Департамент управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.).

Строк - до 20 грудня 2011 року

7.4. Заборонити до експлуатації несправний чи не перевірений в установлений термін, а також не закріплений за даним водієм дорожній транспортний засіб.

7.5. Провести наступні профілактичні заходи:

кваліфіковані додаткові інструктажі з усіма посадовими особами перед виконанням поставлених завдань;

індивідуально - виховну роботу з власниками особистого транспорту щодо запобігання дорожньо-транспортному травматизму, особливо в осінньо-зимовий період під час чергових відпусток;

додаткові технічні огляди транспортних засобів, які перевозять особовий склад і небезпечні вантажі.

7.6. Вжити невідкладних і дієвих заходів щодо якісної та безпечної експлуатації службового транспорту в складних погодних умовах (туман, дощ, ожеледиця), організувати проведення додаткового теоретичного та практичного курсу підготовки водіїв транспортних засобів з водіння автомобілем в екстремальних умовах.

7.7. На нарадах розглянути питання щодо стану виконання у 2011 році комплексних планів заходів щодо забезпечення безаварійної експлуатації транспортних засобів, попередження випадків загибелі та дорожньо-транспортного травматизму та розробити відповідні плани на 2012 рік.

Про виконання доповісти через Департамент ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.).

Строк - до 23 грудня 2011 року

8. Відділу зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю (Єршова Ю. В.) спільно з головними управліннями (управліннями) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі продовжити систематичне висвітлення в засобах масової інформації актуальних питань безпеки дорожнього руху в системі МНС України.

Строк - постійно

9. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали