МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.05.2012 р. N 4962/0/14-12/039

Федерації професійних спілок України


Про підвищення рівня пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери

Міністерством соціальної політики України розглянуто Рекомендації учасників фахової дискусії (представників членських організацій ФПУ) з питання поліпшення пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери від 22 березня 2012 року, надіслані листом Федерації професійних спілок України від 29.03.2012 N 03/01-15/551, і повідомляємо.

На сьогоднішній день пенсійне забезпечення працівників бюджетної сфери, а саме педагогічних і медичних працівників, здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із збереженням пільг при виході на пенсію, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення" (пенсія призначається за наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років та незалежно від віку виходу на пенсію, передбаченого законодавством).

Виключно цим Законом визначаються види пенсійних виплат, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат, в тому числі зазначеній категорії осіб.

У разі встановлення медичним і педагогічним працівникам пенсії у розміру 80 відсотків від суми їх заробітної плати відповідно до Закону України "Про державну службу" (Закон N 4050-VI) слід звернути увагу на те, що законодавством про державну службу встановлено ряд обмежень для державних службовців (заборона участі у страйках, займатись підприємницькою діяльністю, тривалість відпустки та робочого часу та ін.), тому надання статусу державних службовців зазначеним категоріям осіб по суті призведе до звуження їх прав.

Крім того, розширення пільг у пенсійному забезпеченні окремих категорій працівників спричинить ряд додаткових звернень працівників інших галузей та професій з вимогами щодо пільгового пенсійного забезпечення.

Водночас зазначаємо, що з метою підвищення рівня пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (Закон N 3668-VI) внесено доповнення до Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (пункт 71 Прикінцевих положень Закону), якими передбачено для працівників освіти, культури, охорони здоров'я здійснювати виплату одноразової грошової допомоги при виході на пенсію як державним службовцям у розмірі 10 призначених місячних пенсій.

 

Перший заступник Міністра

В. Надрага

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали