РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31.03.2010 р. N 117

Про план заходів щодо реалізації в області Концепції соціальної адаптації осіб, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк, до 2015 року

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 року N 740-р "Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції соціальної адаптації осіб, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк, до 2015 року", з метою забезпечення соціальної адаптації осіб, які відбували покарання у виді позбавлення волі:

1. Затвердити план заходів щодо реалізації в області Концепції соціальної адаптації осіб, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк, до 2015 року (далі - план заходів) згідно з додатком.

2. Райдержадміністраціям, виконкомам рад міст обласного значення у місячний термін розробити і затвердити відповідні плани заходів.

3. Виконавцям забезпечити реалізацію плану заходів, про що інформувати Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації до 1 січня та 1 липня щороку.

4. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації подавати узагальнену інформацію про хід виконання розпорядження до 5 січня та 5 липня щороку.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

 

Голова адміністрації

В. Берташ

 

Додаток
до розпорядження Рівненської обласної державної адміністрації
31.03.2011 N 117

ПЛАН
заходів щодо реалізації в області Концепції соціальної адаптації осіб, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк, до 2015 року

Ресоціалізація засуджених осіб

1. Забезпечити:

підготовку засуджених осіб до звільнення з урахуванням їх індивідуальних особливостей.

Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Постійно;

проведення серед осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо їх прав і гарантій.

Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Постійно;

належний рівень медичного обслуговування засуджених осіб, своєчасне виявлення в них і лікування захворювань, зокрема туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Постійно;

збереження під час проведення досудового слідства документів, що посвідчують особу і підтверджують громадянство, та їх видачу перед звільненням засудженим особам.

Управління МВС України в області, інші органи, що проводять досудове слідство, управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області.

Постійно;

спеціалізовану підготовку персоналу установ виконання покарань.

Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області.

Постійно.

2. Опрацювати питання щодо утворення при установах виконання покарань комітетів родичів засуджених осіб з метою сприяння адміністрації таких установ в організації виправного процесу та створенні належних умов тримання засуджених.

Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

2010 - 2012 роки.

3. Організувати загальноосвітнє і професійно-технічне навчання засуджених осіб та їх залучення до суспільно корисної діяльності з урахуванням потреб ринку праці.

Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

2010 - 2012 роки.

Соціальний супровід та соціальний патронаж

4. Оптимізувати мережу центрів соціальної адаптації звільнених осіб, спеціальних гуртожитків, спеціальних будинків-інтернатів, відділень при інтернатних установах і центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з урахуванням фінансових можливостей місцевих бюджетів та потреб регіону.

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, комунальний заклад "Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг інвалідам, ветеранам війни і праці та іншим найбільш незахищеним верствам населення" обласної ради, Кузнецовський міський територіальний центр соціального обслуговування одиноких пенсіонерів та інвалідів, відділ у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації.

Постійно.

5. Сприяти:

діяльності громадських, благодійних і релігійних організацій, що проводять роботу із звільненими особами.

Головне управління з питань внутрішньої політики та інформації облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Постійно;

працевлаштуванню звільнених осіб.

Рівненський обласний центр зайнятості.

Постійно.

6. Забезпечити медичне обслуговування звільнених осіб, що хворі на туберкульоз, ВІЛ/СНІД та інші суспільно небезпечні хвороби, у закладах охорони здоров'я, зокрема за направленням центрів соціальної адаптації та інших установ, що надають соціальні послуги звільненим особам.

Управління охорони здоров'я облдержадміністрації, Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Постійно.

Запобігання злочинності

7. Забезпечити лікування звільнених осіб від алкогольної і наркотичної залежності за направленням центрів соціальної адаптації та інших установ, що надають соціальні послуги звільненим особам, а також за зверненнями таких осіб.

Управління охорони здоров'я облдержадміністрації, Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Постійно.

8. Надавати соціальні послуги звільненим особам з наркотичною залежністю, що пройшли лікування, а також звільненим особам, що опинились у складних життєвих обставинах, з метою запобігання вживанню ними наркотичних засобів.

Відділ у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, управління охорони здоров'я облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, комунальний заклад "Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг інвалідам, ветеранам війни і праці та іншим найбільш незахищеним верствам населення" обласної ради, Кузнецовський міський територіальний центр соціального обслуговування одиноких пенсіонерів та інвалідів.

Постійно.

9. Проводити рейди з метою виявлення звільнених осіб, що перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння та порушують правила громадського порядку.

Управління МВС України в області, відділ у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Постійно.

10. Розвивати партнерські відносини з міжнародними організаціями, які надають соціальні послуги звільненим особам.

Райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, відділ у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації.

Постійно.

11. Забезпечити:

своєчасну видачу документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство, особам, які звільняються з місць позбавлення волі.

Управління МВС України в області, управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області.

Постійно;

присвоєння ідентифікаційного номера звільненим особам.

Державна податкова адміністрація в області, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Постійно.

12. Залучати волонтерів до роботи з надання соціальних послуг звільненим особам.

Райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, відділ у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації.

Постійно.

13. Активізувати інформаційно-роз'яснювальну роботу серед громадськості, спрямовану на висвітлення кращих досягнень засуджених осіб, зокрема у праці, творчості та навчанні, а також творчих, мистецьких і культурних заходів, що проводяться в установах виконання покарань.

Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області, обласна державна телерадіокомпанія, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Постійно.

14. Сприяти розміщенню у засобах масової інформації тематичних матеріалів щодо прав і гарантій засуджених осіб, проблем соціальної адаптації звільнених осіб, діяльності центрів соціальної адаптації та інших установ, що надають соціальні послуги звільненим особам, спостережних комісій і прикладів виправлення окремих осіб.

Головне управління з питань внутрішньої політики та інформації облдержадміністрації, Рівненська обласна державна телерадіокомпанія, райдержадміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Постійно.

 

В. о. керівника апарату адміністрації

Е. Орлова

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали