Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про плату за землю

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 18.04.2019 р. N 1676/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо подання Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (Наказ N 560) (далі - Декларація), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало про втрату землевпорядних документів на земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або розташовані на території населених пунктів на лінії зіткнення, та, посилаючись на особливості справляння місцевих податків і зборів, у тому числі плати за землю, передбачені пп. 38.7 п. 38 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" Кодексу, просить підтвердити відсутність у нього обов'язку з надання Декларацій (Наказ N 560) за такі земельні ділянки.

Відповідно до пп. 38.7 п. 38 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" Кодексу не нараховується та не сплачується у період з 14 квітня 2014 року по 31 грудня року, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або операції Об'єднаних сил (ООС), плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що, розташовані на тимчасово окупованій території та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб.

Нараховані та сплачені за період проведення антитерористичної операції суми плати за землю відповідно до статей 269 - 289 Кодексу за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення антитерористичної операції, не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших податків, зборів, не повертаються у готівковій формі за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку. До зазначених сум надміру сплачених грошових зобов'язань не застосовуються строки давності, встановлені статтею 102 цього Кодексу, крім сум надміру сплачених податкових зобов'язань платників податків, які припиняють свою діяльність.

Таким чином, у Товариства виникає право не нараховувати та не сплачувати плату за землю за земельні ділянки, що розташовані на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому завершено антитерористичну операцію та/або здійснення заходів із забезпечення проведення операції Об'єднаних сил (ООС).

Товариство зобов'язано відповідно до вимог ст. 49 Кодексу подавати до контролюючого органу Декларації (Наказ N 560) з декларуванням земельних ділянок, що у визначеному законодавством порядку зареєстровані у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та/або Державному земельному кадастрі, ідентифікованих за кадастровим номером, площею та з нульовими значеннями нормативної грошової оцінки земельної ділянки й розміру ставки, що відповідатиме положенням пп. 38.7 п. 38 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" Кодексу.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали