Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, про плату за землю на тимчасово окупованій території

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.09.2017 р. N 1889/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, про плату за землю на тимчасово окупованій території

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та земельного податку у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.

Товариство поінформувало, що має у наявності об'єкти нерухомого майна та земельні ділянки у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення: смт Петрівка, с. Нижньотепле, смт Станично-Луганське, м. Щастя, м. Попасна, м. Золоте, с. Оріхове Луганської області, та, посилаючись на п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу та надану йому індивідуальну податкову консультацію від 16.06.2017 N 695/6/99-99-12-02-03-15/ІПК ( N 695/6/99-99-12-02-03-15/ІПК), просить надати остаточне роз'яснення, чи зобов'язане Товариство у 2017 році надавати податкові декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (Наказ N 408), та плати за землю (Наказ N 560) з нульовими значеннями по вказаних об'єктах нерухомого майна.

Кодексом передбачено особливості справляння податків на період проведення антитерористичної операції для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія або населені пункти на лінії зіткнення (п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Відповідно до підпунктів 38.6, 38.7 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому буде завершено антитерористичну операцію:

об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що розташовані на території населених пунктів, на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 Кодексу;

не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, які розташовані на тимчасово окупованій території та території населених пунктів на лінії зіткнення (крім земель сільськогосподарського призначення).

У переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (додаток 2 до розпорядження N 1085-р (Перелік N 1085-р)), містяться населені пункти: м. Щастя Новоайдарського району, м. Попасна, м. Золоте (крім Золотого-5), с. Оріхове Попаснянського району, смт Станиця Луганська, смт Петрівка, с. Нижньотепле Станично-Луганського району.

У зверненні Товариство не зазначило, у яких районах знаходяться вказані ним населені пункти, проте потрібно приймати до уваги вірогідність існування у Луганській області населених пунктів з однаковими назвами.

Враховуючи зазначене, у разі якщо нерухоме майно Товариства, у т. ч. земельні ділянки, які не є землями сільськогосподарського призначення, розташовані у населених пунктах тих районів, що визначені розпорядженням N 1085 (Перелік N 1085-р), то:

таке нерухоме майно не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та, відповідно, у Товариства не виникає обов'язок надання податкової декларації (Наказ N 408);

за земельні ділянки відповідно по п. 38.7 підрозділу 10 розділу XX Кодексу податок не нараховується та не сплачується, проте ці земельні ділянки є об'єктом оподаткування платою за землю. Отже, згідно з п. 49.2 ст. 40 Кодексу Товариство у 2017 році має надавати податкову декларацію з плати за землю (Наказ N 560), у якій нарахована сума земельного податку зазначається як пільга у розмірі 100 відсотків, а розмір орендної плати вказується з нульовим значенням.

Якщо земельні ділянки Товариства є землями сільськогосподарського призначення, то Товариство має у 2017 році надати податкову декларацію з плати за землю (Наказ N 560) на загальних підставах.

Податкова консультація мас індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали