ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.08.2018 р. N 3443/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Державна фіскальна служба України на звернення обласного центра зайнятості (далі - Центр) щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Центр поінформував, що згідно з наказом Державної служби зайнятості [...] триває процес переоформлення приміщень з оперативного управління районних центрів зайнятості на Центр, як їх правонаступника. Регіональні центри зайнятості є неприбутковими державними установами, підпорядкованими та підзвітними Центральному апарату Служби, базові центри зайнятості є неприбутковими державними установами, підпорядкованими та підзвітними регіональному центру зайнятості (п. 1 розділу 4 (Положення N 1543), п. 1 розділу 5 Положення про державну службу зайнятості (Положення N 1543), затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 15.12.2016 N 1543, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 за N 1723/29853). Приміщення центрів зайнятості є державною власністю та належать до сфери управління Мінсоцполітики.

Центр запитує, чи мають органи державної служби зайнятості сплачувати Податок.

Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Держава реалізує право державної власності у державному секторі економіки через систему організаційно-господарських повноважень відповідних органів управління щодо суб'єктів господарювання, що належать до цього сектора і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління (п. 5 ст. 22 Господарського кодексу України).

Враховуючи зазначене, у Центра та органів державної служби зайнятості, які користуються/розпоряджаються нерухомим майном державної власності на основі права господарського відання або права оперативного управління, не виникає обов'язку справляння Податку за вказане майно.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали