Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.06.2018 р. N 2744/ІПК/20-40-12-03-21

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДФС у Харківській області на звернення Товариства щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Податковий кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що має у власності комплекс будівель та споруд заводу (далі - Об'єкт), який надає в оренду у відповідності з основним зареєстрованим видом діяльності "Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна".

Товариство запитує, чи є об'єктом оподаткування Податком будівлі промисловості, які використовуються не за призначенням (здаються в оренду) та основним видом діяльності власника яких є надання в оренду власного нерухомого майна.

З метою застосування норм пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу при визначені промислових підприємств необхідно дотримуватись вимог Національного класифікатора України ДК 009:2010 (Наказ N 457) згідно з яким процес промислового виробництва - це процес перероблення (механічного, хімічного, ручного тощо), який використовують для виготовлення нової продукції (споживчих товарів, напівфабрикатів чи засобів виробництва), оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг і який класифікують у секціях B "Добувна промисловість та розроблення кар'єрів" (Наказ N 457), C "Переробна промисловість" (Наказ N 457), D "Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря" (Наказ N 457), E "Водопостачання; каналізація, поводження з відходами" (Наказ N 457) та F "Будівництво" (Наказ N 457).

Господарська діяльність за кодом 68.20 (Наказ N 457) "Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна" КВЕД відноситься до секції L "Операції з нерухомим майном" (Наказ N 457), тобто не є підставою для віднесення Товариства до категорії промислових підприємств.

Крім того, передача Об'єкта в оренду не передбачає використання Об'єкта Товариством для здійснення власної виробничої діяльності.

Таким чином, Товариство не має обґрунтованих підстав для звільнення Об'єкта або його складових від оподаткуванням Податком згідно пп. "є" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали