Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.01.2018 р. N 243/ІПК/22-01-12-04-14

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДФС у Хмельницькій області на запит Товариства, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає податкову консультацію щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок).

Товариство, основна економічна діяльність якого - "Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур" (код 01.11 КВЕД (Наказ N 457)), згідно з Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності Витяг 1 є власником гуртожитку - об'єкта нежитлової нерухомості, згідно з Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, Витяг 2 є власником автогаражів з їдальнею та гуртожитком - об'єктів нежитлової нерухомості.

Товариство вважає, що на приналежні йому об'єкти нежитлової нерухомості поширюється дія пунктів "г" та "ж" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу щодо виключення з об'єктів оподаткування Податком гуртожитків та будівель, споруд сільськогосподарських товаровиробників, призначених для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Гуртожиток - спеціально побудований чи переобладнаний житловий будинок або житлові приміщення в житлових будівлях, які зареєстровані як гуртожитки та використовуються для проживання працівників підприємств, організацій та установ, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання (наказ Держкомстату від 20.08.2010 N 346 "Про затвердження інструментарію щодо складання квартальних списків житлових будинків і списків сільських населених пунктів для проведення пробного перепису населення 2010 року" (Порядок N 346)).

Оскільки згідно з Витягом 1 приналежний Товариству гуртожиток зареєстровано як об'єкт нежитлової нерухомості, то не вбачається підстав застосування Товариством приписів п. "г" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу до зазначеного об'єкта нерухомості.

Разом з тим приналежні відповідно до Витягу 2 Товариству об'єкти нежитлової нерухомості належать до будівель багатофункціонального призначення, класифікування яких здійснюється за основним функціональним призначенням з дотриманням методики класифікації будівель за основним функціональним призначенням, затвердженої наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 N 507 "Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000" (далі - Класифікатор).

З огляду на викладене Товариству доцільно звернутись до органу, уповноваженого на ведення Класифікатора, за отриманням необхідного висновку про основне функціональне призначення будівель багатофункціонального призначення.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали