УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

про подовження строку постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними поданнями

м. Київ
31 жовтня 2017 року
N 5-у/2017

 

Велика палата Конституційного Суду України у складі суддів:

Кривенка Віктора Васильовича - головуючого,

Гультая Михайла Мирославовича,

Запорожця Михайла Петровича,

Касмініна Олександра Володимировича,

Колісника Віктора Павловича,

Литвинова Олександра Миколайовича,

Мельника Миколи Івановича,

Мойсика Володимира Романовича,

Саса Сергія Володимировича,

Сліденка Ігоря Дмитровича,

Тупицького Олександра Миколайовича,

Шаптали Наталі Костянтинівни,

Шевчука Станіслава Володимировича,

розглянула на засіданні клопотання суддів Конституційного Суду України про подовження строку постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними поданнями.

Заслухавши виконуючого обов'язки Голови Конституційного Суду України Кривенка В. В., Конституційний Суд України установив:

1. Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" (Закон N 2136-VIII) (далі - Закон) вирішення питань щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням, конституційним зверненням, конституційною скаргою належить до повноважень колегії суддів Конституційного Суду України (частина друга статті 37 (Закон N 2136-VIII)); розгляд звернення до Конституційного Суду України здійснюється у колегії суддів Конституційного Суду України, до складу якої входить відповідний суддя-доповідач (стаття 58 (Закон N 2136-VIII)).

Колегії суддів Конституційного Суду України в межах сенатів Конституційного Суду України утворює Конституційний Суд України на спеціальному пленарному засіданні шляхом жеребкування в порядку, встановленому Регламентом Конституційного Суду України (частина перша статті 37 Закону (Закон N 2136-VIII)).

У пункті 5 розділу III "Прикінцеві положення" Закону (Закон N 2136-VIII) передбачено, що Конституційний Суд України упродовж трьох місяців з дня офіційного опублікування Закону ухвалює Регламент Конституційного Суду України та утворює сенати Конституційного Суду України у порядку, встановленому Законом.

Оскільки колегії суддів Конституційного Суду України у Конституційному Суді України не утворені, то неможливо у строк, визначений у частині четвертій статті 61 Закону (Закон N 2136-VIII), постановити ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень в окремих справах, розподілених між суддями Конституційного Суду України.

Відповідно до частини четвертої статті 61 Закону (Закон N 2136-VIII) строк для постановлення ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі може бути подовжено на засіданні Великої палати Конституційного Суду України за клопотанням судді-доповідача чи головуючого в сенаті Конституційного Суду України.

З огляду на зазначене судді-доповідачі звернулися з клопотаннями про подовження строку для постановлення ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" від 5 листопада 2014 року N 637 (Постанова N 637) у редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 13 вересня 2017 року N 689, окремих положень Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (Постанова N 365) та окремих положень Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування (Постанова N 365), затверджених постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" від 8 червня 2016 року N 365, у редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 13 вересня 2017 року N 689 (розподілено 27 вересня 2017 року судді Конституційного Суду України Коліснику В. П.), та за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про освіту" від 5 вересня 2017 року N 2145-VIII (Закон N 2145-VIII) (розподілено 6 жовтня 2017 року судді Конституційного Суду України Сліденку І. Д.).

Враховуючи викладене та керуючись статтею 153 Конституції України, статтями 35 (Закон N 2136-VIII), 61 (Закон N 2136-VIII), 86 Закону України "Про Конституційний Суд України" (Закон N 2136-VIII), Конституційний Суд України ухвалив:

подовжити строк постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах на строк, необхідний для утворення колегій суддів Конституційного Суду України, та на 15 днів з дня їх утворення у справах за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" від 5 листопада 2014 року N 637 (Постанова N 637) у редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 13 вересня 2017 року N 689, окремих положень Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (Постанова N 365) та окремих положень Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування (Постанова N 365), затверджених постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" від 8 червня 2016 року N 365, у редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 13 вересня 2017 року N 689 (розподілено 27 вересня 2017 року судді Конституційного Суду України Коліснику В. П.), та за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про освіту" від 5 вересня 2017 року N 2145-VIII (Закон N 2145-VIII) (розподілено 6 жовтня 2017 року судді Конституційного Суду України Сліденку І. Д.).

 

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали