РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 15 вересня 1986 р. N 330

Київ

Про поліпшення організації юридичної допомоги населенню Міністерством юстиції УРСР

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що Міністерство юстиції УРСР, відділи юстиції обл/міськ/виконкомів повільно перебудовують стиль і методи роботи в світлі вимог XXVII з'їзду КПРС, червневого /1986 р./ Пленуму ЦК КПРС, XXVII з'їзду Компартії України, не забезпечили викоренення фактів порушень законності, тяганини й бюрократизму в діяльності підвідомчих установ юстиції та судів, упорядкування режиму їх роботи з тим, щоб зробити його зручним для населення.

У роботі окремих державних нотаріальних контор у Донецькій, Ворошиловградській, Дніпропетровській, Кримській, Полтавській областях, відділів загсів у м. Києві, Запорізькій, Закарпатській, Житомирській і Кіровоградській областях допускаються помилки, необгрунтовані відмови у задоволенні законних вимог громадян, недоліки в організації прийому, випадки неетичного і грубого поводження з відвідувачами. У Дніпропетровській, Житомирській, Кіровоградській, Одеській, Херсонській обласних колегіях адвокатів мають місце випадки надання неякісної юридичної допомоги, некваліфікованих консультацій, неправильної поведінки адвокатів у судових процесах.

Допускаються серйозні недоліки в організації роботи народних судів, тяганина при розгляді кримінальних і цивільних справ, неякісне їх вирішення, що призводить до додаткового відволікання трудящих від роботи і значних втрат робочого часу на виробництві.

Вказані недоліки викликають обгрунтовані скарги громадян, кількість яких не зменшується, а причини, що їх породжують, усуваються повільно.

У багатьох областях не створено належних умов для нормальної роботи судів, державних нотаріальних контор, відділів загсів та юридичних консультацій, відсутня необхідна матеріально-технічна база.

Колегія Міністерства, Міністр т. Зайчук виявляють самозаспокоєність, не завжди критично ставляться до серйозних упущень в роботі установ юстиції, допускають недоліки в роботі з кадрами, не дають гострої, принципової оцінки фактам неякісного виконаній службових обов'язків, бюрократизму, зловживання та інших правопорушень з боку працівників юстиції.

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Звернути увагу колегії Міністерства юстиції УРСР і особисто Міністра т. Зайчука на серйозні недоліки в роботі Міністерства й установ юстиції по організації юридичної допомоги населенню, в забезпеченні законності і прав громадян при здійсненні правосуддя.

Зобов'язати т. Зайчука зробити необхідні висновки з критичних зауважень, висловлених на засіданні, і вжити всіх заходів до перебудови роботи установ юстиції по значному поліпшенню обслуговування населення відповідно до рішень XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України.

Взяти до уваги, що Міністерством юстиції УРСР розроблені і здійснюються заходи, спрямовані на докорінне поліпшення стилю й методів роботи управлінь та відділів Міністерства, відділів юстиції обл/міськ/виконкомів, удосконалення діяльності державних нотаріальних контор, юридичних консультацій і відділів загсів по наданню правових послуг населенню, забезпечення оперативності й законності правосуддя, підвищення культури судових процесів.

2. Зобов'язати Міністерство юстиції УРСР:

посилити вимогливість до центрального апарату, керівників органів і установ юстиції, підвищити їх особисту відповідальність за забезпечення високої якості роботи народних судів, державних нотаріальних контор, відділів загсів і юридичних консультацій, недопущення бюрократизму, зловживань та інших правопорушень у їх діяльності;

ширше впроваджувати позитивний досвід роботи державних нотаріальних контор і юридичних консультацій по наданню правових послуг трудящим безпосередньо за місцем роботи на підприємствах, в організаціях, колгоспах і радгоспах;

посилити контроль за організацією розгляду справ народними судами, добиватися оперативності в їх роботі, виключити випадки тяганини й необгрунтованого відволікання трудящих від виробництва, вживати необхідних заходів до усунення причин, що породжують скарги громадян. Активізувати пропаганду чинного законодавства у трудових колективах і за місцем проживання громадян;

значно поліпшити роботу по добору і розстановці кадрів, підвищенню рівня їх ділової кваліфікації та вихованню чесного, сумлінного ставлення працівників до своїх службових обов'язків.

3. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам систематично розглядати звіти керівників органів та установ юстиції про надання правових послуг населенню, додержання в їх діяльності законності і прав громадян. Створити необхідні умови для роботи державних нотаріальних контор, відділів загсів та юридичних консультацій, забезпечити їх у 1986 - 1990 роках впорядкованими приміщеннями згідно з додатком N 1.

4. Держплану УРСР передбачати в річних планах виділення Міністерству юстиції УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам лімітів на меблі для обладнання державних нотаріальних контор, відділів загсів та юридичних консультацій.

Держпостачу УРСР виділити в 1986 - 1990 роках для забезпечення цих установ засоби оргтехніки згідно з додатком N 2.

5. Міністерству зв'язку УРСР забезпечити встановлення у 1986 - 1990 роках у нотаріальних конторах та юридичних консультаціях необхідної кількості телефонів.

6. Міністерству побутового обслуговування населення УРСР значно розширити надання послуг населенню по виконанню машинописних робіт у державних нотаріальних конторах та юридичних консультаціях.

7. Міністерству юстиції УРСР обговорити цю постанову на засіданні колегії Міністерства та у відділах юстиції обл/міськ/виконкомів.

8. Відділу адміністративних органів і соціального забезпечення Управління Справами Ради Міністрів УРСР перевірити стан перебудови стилю і методів роботи апарату Міністерства юстиції УРСР відповідно до цієї постанови і доповісти Раді Міністрів УРСР у липні 1987 року.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 38

 

Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 15 вересня 1986 р. N 330

ЗАВДАННЯ
облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам по забезпеченню у 1986 - 1990 роках державних нотаріальних контор, відділів загсів і юридичних консультацій впорядкованими приміщеннями

Області

Державні нотаріальні контори

Відділи загсів

Юридичні консультації

Вінницька

14

10

9

Волинська

6

2

6

Ворошиловградська

14

15

13

Дніпропетровська

6

10

6

Донецька

23

6

17

Житомирська

22

13

3

Закарпатська

14

3

3

Запорізька

11

-

5

Івано-Франківська

17

2

2

Київська

9

6

5

Кіровоградська

10

3

4

Кримська

11

11

3

Львівська

24

8

6

Миколаївська

15

6

1

Одеська

13

20

12

Полтавська

14

4

6

Ровенська

9

2

3

Сумська

3

-

3

Тернопільська

11

1

4

Харківська

24

2

1

Херсонська

14

10

9

Хмельницька

9

11

9

Черкаська

8

10

2

Чернівецька

6

-

-

Чернігівська

12

3

6

м. Київ

5

5

5

м. Севастополь

1

2

3

Всього

325

165

146

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 15 вересня 1986 р. N 330

ПЕРЕЛІК
засобів оргтехніки, що виділяються Держпостачем УРСР у 1986 - 1990 роках Мінюсту УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам для забезпечення державних нотаріальних контор, відділів загсів, юридичних консультацій

Назва засобів

Мінюсту УРСР /кількість, штук/

Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам /кількість, штук/

Друкарські машинки

275

225

Металічні шафи

320

180

Розмножувальні апарати

26

-

Мікрокалькулятори

413

87

Магнітофони "Тембр-2"

85

11

Радіотрансляційні пристрої

30

-

Переговорні пристрої

73

82

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали