ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

24.01.2012 р.

N К-35747/10


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Заїки М. М, суддів - Співака В. І., Стародуба О. П. та секретаря - Тоцького Д. А. (за участю позивача - ОСОБА_2 та представника ДПА у Запорізькій області Шавло Р. О.), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової адміністрації у Запорізькій області на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 1 вересня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової адміністрації у Запорізькій області про скасування наказу та поновлення на роботі, встановила:

В лютому 2009 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Державної податкової адміністрації у Запорізькій області про скасування наказу та поновлення на роботі.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 9 квітня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_2 було задоволено частково.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 1 вересня 2010 року було відмовлено у відкриті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової адміністрації у Запорізькій області на лист Запорізького окружного адміністративного суду від 2 липня 2010 року.

У касаційній скарзі, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, Державна податкова адміністрація у Запорізькій області просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та направити справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлене з додержанням норм процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України, для зміни чи скасування судового рішення.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 9 квітня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_2 було задоволено частково.

На підставі вказаної постанови Запорізьким окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист від 09.06.2010.

У зв'язку з неможливістю виконання листа та незрозумілістю умов та способу виконання рішення суду, 15.06.2010 ДПА у Запорізькій області було подано до суду заяву про зупинення виконання стягнення за виконавчим листом.

07.07.2010 рішенням (у формі листа, а не ухвали датованого 02.07.2010) Запорізького окружного адміністративного суду ДПА у Запорізькій області була дана відповідь про неможливість розгляду зазначеної заяви про зупинення виконання стягнення за виконавчим листом.

Не погодившись з даним рішенням суду ДПА у Запорізькій області оскаржила його до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 1 вересня 2010 року було відмовлено у відкриті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової адміністрації у Запорізькій області на лист Запорізького окружного адміністративного суду від 2 липня 2010 року.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24.01.2012 постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 9 квітня 2010 року та постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20 січня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової адміністрації у Запорізькій області про поновлення на роботі було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Враховуючи викладене касаційну скаргу Державної податкової адміністрації у Запорізькій області необхідно залишити без задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись ст. ст. 220, 221, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Державної податкової адміністрації у Запорізькій області залишити без задоволення, а ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 1 вересня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової адміністрації у Запорізькій області про скасування наказу та поновлення на роботі без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

М. М. Заїка

Судді:

В. І. Співак

 

О. П. Стародуб

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали