ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

18.01.2011 р.

N К-878/07

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів - Білуги С. В., Загороднього А. Ф., Заїки М. М., Ліпського Д. В. та секретаря - Гераймовича Д. Я. (за участю ОСОБА_4), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_4 на ухвалу апеляційного суду м. Києва від 27.12.2006 у справі за позовом ОСОБА_4 до Міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої вечірньої (змінної) і заочної школи для сліпих і слабозорих, третя особа - ОСОБА_5 про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, встановила:

У грудні 2005 року ОСОБА_4 звернулася до Єнакієвського міського суду Донецької області з позовом до Міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої вечірньої (змінної) і заочної школи для сліпих і слабозорих, третя особа - ОСОБА_5 про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою Єнакієвського міського суду Донецької області від 06.03.2006 справу за позовом ОСОБА_4 до Міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої вечірньої (змінної) і заочної школи для сліпих і слабозорих, третя особа - ОСОБА_5 про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди було передано на розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 05.09.2006 позовні вимоги ОСОБА_4 було задоволено частково. Поновлено ОСОБА_4 на посаді вчителя математики Єнакіївського навчально-консультативного пункту з 21.11.2005. Стягнуто з Міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої вечірньої (змінної) і заочної школи для сліпих і слабозорих на користь ОСОБА_4 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 9654,68 грн., та на відшкодування моральної шкоди 500 грн. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Ухвалою апеляційного суду м. Києва від 27.12.2006 апеляційну скаргу Міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої вечірньої (змінної) і заочної школи для сліпих і слабозорих було залишено без задоволення, а рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 05.09.2006 - без змін.

У касаційній скарзі ОСОБА_4 не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилається на допущені судом порушення норм матеріального права, просить скасувати ухвалу апеляційного суду м. Києва від 27.12.2006 та ухвалити нове рішення, яким задовольнити її позовні вимоги.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний суд - це суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Згідно статті 210 Кодексу адміністративного судочинства України судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Вищий адміністративний суд України, який відповідно до правил інстанційної підсудності, передбачених частини 3 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України, переглядає судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції.

До створення системи адміністративних судів Вищий адміністративний суд, відповідно до статті 210 Кодексу адміністративного судочинства України та вимог пунктів 6, 7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, є судом касаційної інстанції в адміністративних справах, які розглядаються судами інших юрисдикцій, але за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.

Так, пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що після набрання чинності цим Кодексом заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, заяви у справах щодо відмови органу державної реєстрації актів цивільного стану внести виправлення в актовий запис цивільного стану (глави 29 - 32 і 36 Цивільного процесуального кодексу України 1963 року), позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, а також апеляційні, касаційні скарги (подання), заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв'язку з нововиявленими та винятковими обставинами у таких справах, подані і не розглянуті до набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України, розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.

З рішень судів вбачається, що дану справу було розглянуто Шевченківським судом м. Києва 05.09.2006 і переглянуто апеляційним судом м. Києва 27.12.2006, тобто вже після набуття чинності Кодексом адміністративного судочинства України, за правилами, встановленими Цивільним процесуальним кодексом України, а тому вона не може бути переглянута Вищим адміністративним судом України у касаційному порядку.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що компетенція Вищого адміністративного суду України не поширюється на перегляд у касаційному порядку судових рішень, постановлених не за правилами Кодексу адміністративного судочинства України місцевими та апеляційними судами інших юрисдикцій, а тому касаційна скарга підлягає розгляду Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Керуючись статтями 157, 210, 214, 221, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_4 на ухвалу апеляційного суду м. Києва від 27.12.2006 у справі за позовом ОСОБА_4 до Міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої вечірньої (змінної) і заочної школи для сліпих і слабозорих, третя особа - ОСОБА_5 про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, закрити.

Роз'яснити ОСОБА_4 право на звернення з касаційною скаргою на ухвалу апеляційного суду м. Києва від 27.12.2006 у справі за позовом ОСОБА_4 до Міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої вечірньої (змінної) і заочної школи для сліпих і слабозорих, третя особа - ОСОБА_5 про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

В. І. Співак

Судді:

С. В. Білуга

 

А. Ф. Загородній

 

М. М. Заїка

 

Д. В. Ліпський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали