ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 14 травня 2008 року

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Патрюка М. В., суддів: Берднік І. С., Прокопчука Ю. В. Лященко Н. П., Пшонки М. П., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Коломийського об'єднаного військового комісаріату, Івано-Франківського обласного військового комісаріату, третя особа - ОСОБА_2, про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 15 червня 2007 року та ухвалу апеляційного суду Івано-Франківської області від 7 вересня 2007 року, встановила:

У листопаді 2006 року ОСОБА_1 звернулася в суд із вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що з 16 лютого 2000 року до 30 жовтня 2006 року працювала на різних посадах у Коломийському об'єднаному військовому комісаріаті. Наказом від 30 жовтня 2006 року N 170 її звільнено з роботи у зв'язку зі скороченням штату працівників.

Вважала своє звільнення незаконним, таким, що проведене з грубим порушенням норм трудового законодавства.

У зв'язку з цим просила поновити її на роботі, стягнути з Коломийського об'єднаного військового комісаріату заробітну плату за час вимушеного прогулу в розмірі 245 грн. 36 коп. та 10 тис. грн. на відшкодування моральної шкоди.

Рішенням Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 15 червня 2007 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Івано-Франківської області від 7 вересня 2007 року, у задоволенні позову відмовлено.

У поданій касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу апеляційного суду, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Відхиляючи апеляційну скаргу ОСОБА_1, апеляційний суд виходив із того, що доводи, на які є посилання в апеляційній скарзі, перевірялися судом першої інстанції і їм дана належна оцінка; що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального й процесуального права.

Зокрема, апеляційний суд указав, що ОСОБА_1 не відноситься до категорії осіб, які відповідно до вимог ч. 3 ст. 184 КЗпП України не можуть бути звільнені з роботи, крім випадків повної ліквідації установи, оскільки батько неповнолітньої дитини визнавав і утримував дитину на час звільнення позивачки з роботи. З липня 2006 року з нього за рішенням суду стягнуто аліменти, і тільки після звільнення ОСОБА_1 з роботи, а саме 14 червня 2007 року, під час розгляду справи в суді, було оголошено його розшук.

З таким висновком погодитися не можна, оскільки він суперечить ст. ст. 304, 315, 212 - 214 ЦПК України, у зв'язку з неповною перевіркою доводів апеляційної скарги щодо неврахування її гарантій, передбачених ст. 184 КЗпП України.

Посилаючись на утримання дитини батьком на час звільнення ОСОБА_1 і факт стягнення з нього аліментів і оголошення цього боржника в розшук уже після звільнення позивачки, апеляційний суд не звернув уваги на доводи останньої та подання в. о. начальника відділу виконавчої служби (а. с. 180) від 14 червня 2007 року про те, що ОСОБА_3 ухиляється від сплати аліментів за рішенням суду з 19 червня 2006 року й за 12 місяців за ним рахується заборгованість.

Суд оцінки цьому письмовому доказу не дав і не зіслався на доказ свого висновку про те, що ОСОБА_3 утримував дитину на час звільнення позивачки 30 жовтня 2006 року.

За таких обставин ухвала апеляційного суду підлягає скасуванню з підстав, передбачених ч. 2 ст. 338 ЦПК України, з передачею справи на розгляд апеляційного суду.

Керуючись ст. 342 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу апеляційного суду Івано-Франківської області від 7 вересня 2007 року скасувати, а справу передати на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

М. В. Патрюк

Судді:

І. С. Берднік

 

Н. П. Лященко

 

Ю. В. Прокопчук

 

М. П. Пшонка





 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали