ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

30.01.2003 р.

Справа N 6-6567кс02


У січні 1991 р. К. звернувся до суду з позовом до дитячої музичної школи про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Позивач зазначав, що наказом від 10 січня 1991 р. його було звільнено з посади викладача по класу духових інструментів дитячої музичної школи на підставі п. 3 ч. 1 ст. 41 КЗпП - за вчинення аморального проступку, який полягав у прилюдному ображанні педагога Т. 21 листопада 1990 р. Посилаючись на те, що аморального проступку він не вчиняв, звільнення проведено з порушенням трудового законодавства, К. просив задовольнити позовні вимоги.

Справа розглядалася судами неодноразово. Останнім рішенням апеляційного суду від 26 жовтня 2001 р. у задоволенні позовних вимог було відмовлено.

У касаційній скарзі К. просив скасувати це судове рішення як таке, що не відповідає вимогам закону.

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Ухвалюючи рішення про відмову в задоволенні позову, суд виходив із того, що позивач вчинив аморальний проступок, не сумісний із - продовженням роботи педагогом, - у присутності працівників школи в грубій формі образив педагога Т. і нецензурно висловлювався на її адресу, принижуючи тим самим її честь і гідність. Ці висновки суду відповідали матеріалам справи і вимогам закону. За таких обставин відповідач мав підстави для розірвання з позивачем трудового договору за п. 3 ч. 1 ст. 41 КЗпП.

Оскільки рішення суду було ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для задоволення скарги не вбачалося, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України, керуючись ст. 334 ЦПК, касаційну скаргу К. залишила без задоволення, а рішення апеляційного суду від 26 жовтня 2001 р. - без змін.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали