ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

19.07.2011 р.

N К-14489/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого Білуги С. В., суддів: Гаманка О. І., Загороднього А. Ф., Заїки М. М., Співака В. І., та секретаря Овчіннікова А. А., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу Державного комітету України із земельних ресурсів на постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 06.02.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.04.2009 у справі за позовом ОСОБА_2 до Державного агентства земельних ресурсів України, третя особа - ОСОБА_3, про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, встановила:

У грудні 2007 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Державного агентства земельних ресурсів України, третя особа - ОСОБА_3 про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Постановою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 06.02.2008 позов ОСОБА_2 було задоволено. Поновлено ОСОБА_2 на посаді начальника відділу земельних ресурсів у м. Василькові Київської області. Скасовано наказ Державного агентства земельних ресурсів України від 12.11.2007 N 1095-к "Про звільнення ОСОБА_2". Стягнуто з Державного агентства земельних ресурсів України на користь ОСОБА_2 середню заробітну плату за час вимушеного прогулу за період з 13.11.2007 по 06.02.2008 включно. Постанова суду в частині поновлення на роботі звернута до негайного виконання.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.04.2009 апеляційну скаргу Державного агентства земельних ресурсів України було залишено без задоволення, а постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 06.02.2008 - без змін.

Державний комітет України із земельних ресурсів (правонаступник Державного агентства земельних ресурсів) подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 06.02.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.04.2009 скасувати, та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення судів щодо застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 N 69 Державний комітет України по земельних ресурсах реорганізовано шляхом перетворення в Державне агентство земельних ресурсів України.

Згідно пункту 1 Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.2007 N 614, Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до частини 1 статті 24 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.

Згідно з пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні суди за правилами цього Кодексу.

Оскільки рішення суду першої інстанції ухвалено суддею одноособово, тобто неповноважним складом суду, то зазначена обставина була безумовною підставою для скасування судового рішення і направлення справи на новий розгляд.

Проте, переглядаючи справу, апеляційний суд допустився помилки, залишивши незаконне рішення без змін.

Таким чином, порушення судами норм процесуального права призвело до ухвалення рішень, які не відповідають вимогам щодо законності та обґрунтованості і таке неправильне вирішення справи не може бути усунено судом касаційної інстанції, а тому рішення судів першої та апеляційної інстанції підлягають скасуванню, а справа направленню на новий розгляд до суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст. 220, 221, 223, 227, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Державного комітету України із земельних ресурсів задовольнити частково.

Постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 06.02.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.04.2009 у справі за позовом ОСОБА_2 до Державного агентства земельних ресурсів України, третя особа - ОСОБА_3 про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - скасувати.

Справу направити на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

С. В. Білуга

Судді:

О. І. Гаманко

 

А. Ф. Загородній

 

М. М. Заїка

 

В. І. Співак

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали