ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

03.09.2015 р.

N К/800/30515/14

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: суддів: Черпіцької Л. Т., Маслія В. І., Голяшкіна О. В., розглянувши у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області на ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 р. про відмову в задоволенні клопотання про поновлення пропущеного строку та на ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 р. про відмову у відкритті апеляційного провадження у справі N 274/5000/13-а за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області про зобов'язання вчинити певні дії, встановила:

Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 22.04.2014 р. роз'яснено постанову Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 11.01.2013 р.

Не погоджуючись з даною ухвалою суду першої інстанції, відповідач оскаржив її в апеляційному порядку. Разом з апеляційною скаргою відповідач просив поновити строк на апеляційне оскарження.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 20.05.2014 р. розгляд клопотання Управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області про поновлення пропущеного строку призначено на 27.05.2014 р.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 р. відмовлено Управлінню Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області в задоволенні клопотання про поновлення пропущеного строку.

Також іншою ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 р. відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

На ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 р. про відмову в задоволенні клопотання про поновлення пропущеного строку та на ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 р. про відмову у відкритті апеляційного провадження надійшла касаційна скарга Управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області, в якій скаржник посилаючись на порушення норм процесуального права ставить питання про їх скасування та направлення справи для подальшого розгляду до суду апеляційної інстанції.

Заслухавши доповідь судді стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 186 КАС України (в редакції, яка була чинна на момент прийняття ухвали судом першої інстанції) встановлено, що апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Разом з тим, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України (в редакції станом на квітень 2014 року) апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження (абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України).

Незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення (абз. 3 ч. 4 ст. 189 КАС України).

Враховуючи наведене, судова колегія дійшла висновку, що суд апеляційної інстанції визнавши неповажними причини пропуску строку на апеляційне оскарження зазначені скаржником, спочатку повинен був залишити апеляційну скаргу без руху для надання скаржнику права вказати інші підстави для його поновлення.

Таким чином, судова колегія вважає, що судом апеляційної інстанції не взято до уваги всіх обставин справи при прийнятті ухвали про повернення апеляційної скарги, чим суд припустився порушень норм процесуального закону.

Керуючись статтями 220, 222, 223, 227, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України ухвалила:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області задовольнити.

Ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 р. про відмову в задоволенні клопотання про поновлення пропущеного строку скасувати.

Ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 р. про відмову у відкритті апеляційного провадження скасувати.

Справу направити до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута в порядку ст. ст. 235 - 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали