Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про поновлення строку на касаційне оскарження

ВЕРХОВНИЙ СУД

УХВАЛА

07.02.2018 р.

Справа N 761/8459/17

 

Провадження N 61-5280ск18

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Усика Г. І., розглянувши касаційну скаргу старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві С. А. А. на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 13 липня 2017 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 28 листопада 2017 року у справі за скаргою ОСОБА_2, заінтересовані особи: старший державний виконавець Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві, на бездіяльність та зобов'язання вчинити дії, встановив:

У січні 2018 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві С. А. А. на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 13 липня 2017 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 28 листопада 2017 року.

Касаційна скарга не може бути прийнята касаційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки подана з пропуском строку на касаційне оскарження.

Відповідно до підпункту 14 пункту 1 Розділу XIII "Перехідні положення" ЦПК України, у редакції Закону N 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року (Закон N 2147-VIII), судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 325 ЦПК України, у редакції, яка була чинною на момент ухвалення оскаржуваної ухвали апеляційного суду, касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.

Відповідно до положень статті 319 ЦПК України, у редакції, яка була чинною на момент ухвалення оскаржуваної ухвали апеляційного суду, рішення або ухвала апеляційного суду набирають законної сили з моменту їх проголошення.

Ураховуючи, що ухвала апеляційного суду постановлена 28 листопада 2017 року, останнім днем на касаційне оскарження є 27 грудня 2017 року.

Заявник просить поновити строк на касаційне оскарження, обґрунтовуючи поважність причини пропуску процесуального строку тим, що копію ухвали апеляційного суду

м. Києва від 28 листопада 2017 року отримав 07 грудня 2017 року, про що свідчить штамп із зазначенням дати його отримання. Крім того, посилається на частину другу статті 390 ЦПК України відповідно до вимог якої учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.

Ураховуючи, що ухвала апеляційного суду постановлена до набрання чинності ЦПК України у редакції Закону N 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року (Закон N 2147-VIII), строк на її оскарження обчислюється відповідно до вимог статті 325 ЦПК України, у редакції, яка була чинною на момент постановлення ухвали апеляційного суду.

Заявником не зазначено причини поважності пропуску процесуального строку, визначеного статтею 325 ЦПК України, у редакції, яка була чинною на момент постановлення ухвали апеляційного суду, тому йому необхідно навести зазначені причини та надати належні докази на їх підтвердження.

Також, у порушення пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України заявником до касаційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом частини третьої статті 3 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до підпункту 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (Закон N 3674-VI) ставка судового збору за подання касаційної скарги юридичною особою на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У зв'язку з наведеним, заявнику необхідно сплатити судовий збір за подання касаційної скарги у розмірі 1600 грн 00 коп., який має бути перераховано або внесено до УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код ЄДРПОУ: 38004897, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО: 820019, рахунок отримувача: 31213207700007, ККДБ: 22030102.

На підтвердження сплати судового збору до Верховного Суду необхідно надати оригінал квитанції або надати докази на підтвердження звільнення від його сплати.

Крім того, у порушення пункту 3 частини другої та пункту першого частини четвертої статті 392 ЦПК України заявником у касаційній скарзі не зазначено заінтересовану особу - начальника Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві Г. Б. І. та адресу місця його знаходження, а також не додано копії касаційної скарги та доданих до неї матеріалів відповідно до кількості учасників справи.

Також, заявнику необхідно уточнити прохальну частину касаційної скарги відповідно до вимог статті 409 ЦПК України та зазначити, яке рішення повинен ухвалити суд касаційної інстанції за наслідками розгляду його касаційної скарги.

Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.

Керуючись статтями 185, 390, 392, 393 ЦПК України, ухвалив:

Касаційну скаргу старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві С. А. А. на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 13 липня 2017 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 28 листопада 2017 року залишити без руху.

Надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 22 лютого 2018 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.

У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Суддя

Г. І. Усик
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали