НАРОДНІЙ КОМІСАРІЯТ ЮСТИЦІЇ ТА ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА РЕСПУБЛІКИ
КОЛЕГІЯ НКЮ

ПОСТАНОВА

від 15 вересня 1926 р.

Харків

Про порядок напрямку та виконання судових доручень, на підставі складеної "Угоди між СРСР і Німеччиною про правову допомогу в цивільних справах"

НКЮ пропонує точно керуватись складеною "Угодою між СРСР і Німеччиною про правову допомогу в цивільних справах" (Зб. Зак. СРСР 1926 р., N 28, арт. 181), що набула законної сили, і розяснює:

1. Арт. 2 "Угоди" передбачає два види допомоги в цивільних справах:

а) вручення документів (судових, нотаріяльних та инших органів влади) і

б) судові доручення (допит свідків, переведення експертизи, місцевого огляду й т. и.).

Згідно з цим арт. консул Німеччини, у виняток із загального порядку зносин органів чужоземних держав з радянськими органами, має право звертатись з приводу вручення документів безпосередньо до голів окрсудів.

Дипломатичним шляхом (через НКЗС і НКЮ) повинні надсилатись лише прохання про виконання судових доручень.

2. Коли судове доручення надійде до окрсуду (через НКЮ) з Німеччини, голова окрсуду надсилає його за належністю для безпосереднього виконання, яке провадиться на загальних підставах виконання судових доручень взагалі, додержуючись при цьому вимог арт. 8 цієї "Угоди".

3. Вселякі звертання судорганів УСРР до органів Німеччини повинні надсилатись виключно дипломатичним шляхом через НКЮ, який і зноситься з належними установами через НКЗС, згідно з арт. 67 ЦПК. Подаючи окремі вимоги, треба уникати всіх хиб, як формального характеру (відсутність підписів, печатки то-що), що можуть перешкоджати поданню їх за належністю, як і сути судового доручення, що робить виконання неможливим і вимагає виправлення.

4. Подаючи окремі вимоги, судоргани повинні складати спеціяльну постанову, де мусять зазначати, кого слід допитати, як свідка або експерта, які відомості необхідно одержати, кому належить вручити оповістку й т. д. Належно засвідчену копію цієї постанови подається через окрсуд до НКЮ разом з усіма додатками (документами, повістками, таємними листами то-що), яких необхідно складати з належною повнотою й ясністю, щоб вони не утрудняли їх виконання.

5. Виконання судових доручень провадиться беззаплатно, за винятком дійсних витрат на винагороду свідкам, експертам, а також витрат, предбачених 3 ч. арт. 3 "Угоди". Судорган, що провадив виконання судового доручення, складає точного рахунка цим витратам і разом з переведенням що до виконання доручення надсилає за належністю через округовий суд.

6. Персональну відповідальність за термінове оголошення цієї інструкції всім підлеглим судустановам покладається на голів округових судів.

 

Т. в. о. Народнього
Комісара Юстиції та
Генерального Прокурора Республіки

МИХАЙЛИК

Член Колегії НКЮ
Зав. Відділу Судоустрою та Догляду

ПОДОЛЬСЬКИЙ

Затверджено пост. УЕН
10 листопаду 1924 р. (прот. N 57)

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали