ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.04.2012 р. N 20/1-11/04302-ЕП

Начальникам регіональної митниці, митниць


Про Порядок приймання, реєстрації, обліку та розгляду в митних органах заяв і повідомлень про злочини, що вчиненні або готуються, затверджений наказом Держмитслужби від 23.05.2011 N 410

Аналіз практичного застосування норм Порядку приймання, реєстрації, обліку та розгляду в митних органах заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються (далі - Порядок), затвердженого наказом Держмитслужби України від 23.05.2011 N 410, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.06.2011 за N 733/19471, засвідчив існування проблемних питань в частині того, чи підлягають обліку в Книзі обліку заяв та повідомлень про злочини (далі - КОЗПЗ) матеріали, що містять ознаки злочину, зібрані безпосередньо митними органами.

Виникнення питань обумовлено змістом абзацу 2 пункту 1.1 Порядку, який передбачає, що дія цього Порядку не поширюється на процедури, пов'язані з отриманням даних у рамках провадження у справах про порушення митних правил.

Роз'яснюємо, що матеріали, отримані митним органом у ході здійснення митного контролю, а також під час провадження в справах про порушення митних правил, можуть розглядатись як повідомлення про злочин, якщо в них містяться дані, достатні для висновку про наявність в діянні ознак злочину.

Висновки про достатність даних, які вказують на наявність ознак злочину, повинні формулюватись у кожному випадку окремо з урахуванням обставин вчиненого протиправного діяння та отриманих у ході перевірки відомостей.

З урахуванням викладеного, в КОЗПЗ мають обліковуватись матеріали, зібрані безпосередньо митним органом, отримані від інших правоохоронних органів у разі, якщо митний орган дійде висновку про наявність в цих матеріалах достатніх даних, які вказують на ознаки злочину.

Звертаємо увагу, що у зв'язку з набранням чинності Законом України від 15.11.2011 N 4025-VI (Закон N 4025-VI) скасовано кримінальну відповідальність за вчинення контрабанди товарів, тобто будь-яке незаконне переміщення товарів розглядається виключно як адміністративне правопорушення.

 

Начальник Департаменту

О. І. Попівняк

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали