Додаткова копія: Про порядок примусової госпіталізації і лікування хворих на туберкульоз, які ухиляються від лікування

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 24 лютого 1977 р. N 108

Київ

Про порядок примусової госпіталізації і лікування хворих на туберкульоз, які ухиляються від лікування

У відповідності з статтею 56 Закону Української РСР "Про охорону здоров'я" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Встановити, що направлення на примусове протитуберкульозне лікування хворих на туберкульоз, які виділяють мікобактерії і, незважаючи на попередження органів охорони здоров'я, ухиляються від добровільного лікування, провадиться за рішенням комісії в складі головного лікаря, завідуючого відділенням і лікаря-фтизіатра обласного, Київського, Севастопольського міського протитуберкульозного диспансеру з участю представників громадських організацій, з викликом особи, щодо якої порушено питання про примусове протитуберкульозне лікування.

Направленню на примусове протитуберкульозне лікування підлягають також особи, які перебувають на лікуванні в туберкульозних лікарнях або диспансерах і грубо порушують лікарняний режим.

Хворі на туберкульоз, які є хронічними алкоголіками або наркоманами, проходять одночасно, при відсутності протипоказань, лікування і від цих хвороб.

2. Особи, направлені на примусове лікування, зобов'язані з'явитись у відповідний лікувальний заклад протягом трьох днів з часу вручення направлення. В разі неявки в установлений строк вони доставляються органами охорони здоров'я, у необхідних випадках - при сприянні органів міліції.

3. Міністерству охорони здоров'я УРСР до 1 червня 1977 р. створити стаціонари з спеціальним режимом для примусового лікування хворих на туберкульоз, згідно з додатком.

4. Примусове лікування припиняється за рішенням лікарсько-консультаційної комісії лікувального закладу, в якому перебуває хворий.

5. Зобов'язати облвиконкоми за клопотанням адміністрації стаціонарів з спеціальним режимом для лікування хворих на туберкульоз забезпечувати трудовлаштування осіб, які пройшли курс лікування і не мають постійного місця проживання. Трудовлаштування вказаних осіб здійснювати, як правило, на підприємствах області, що мають гуртожитки.

6. Міністерству внутрішніх справ УРСР дозволяти управлінням внутрішніх справ Донецького, Львівського, Харківського, Херсонського облвиконкомів і Київського міськвиконкому встановлювати для охорони стаціонарів з спеціальним режимом цілодобові пости міліції на договірних засадах.

7. Міністерству фінансів УРСР, Донецькому, Львівському, Харківському, Херсонському облвиконкомам і Київському міськвиконкому передбачати щороку починаючи з 1977 року необхідні асигнування по охороні здоров'я на витрати, зв'язані з введенням міліцейської охорони у стаціонарах з спеціальним режимом для примусового лікування хворих на туберкульоз.

8. Міністерству охорони здоров'я УРСР і Міністерству внутрішніх справ УРСР протягом трьох місяців розробити і здійснити необхідні заходи по виконанню цієї постанови.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО


Інд. 28

 

Додаток
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 24 лютого 1977 р. N 108


ЗАВДАННЯ
по створенню стаціонарів з спеціальним режимом для примусового лікування хворих на туберкульоз

Найменування області

Кількість ліжок

Донецька

50

Львівська

50

Харківська

50

Херсонська

50

м. Київ

50

Разом

250


 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали