НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.07.2017 р. N 27-0006/48464

Банкам України

Про порядок розрахунків банку, що припиняє здійснення банківської діяльності, зі своїми вкладниками та іншими кредиторами

У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків" від 23.03.2017 N 1985-VIII (Закон N 1985-VIII) (далі - Закон) повідомляємо таке.

Законом (Закон N 1985-VIII) передбачено право банку прийняти рішення про припинення здійснення банківської діяльності без припинення юридичної особи в результаті ліквідації у порядку, передбаченому статтею 2 Закону (Закон N 1985-VIII) (далі - банк, що припиняється).

Згідно з абзацом третім пункту 4 статті 2 Закону (Закон N 1985-VIII), банк, що припиняється, має право достроково виконати свої зобов'язання, пов'язані зі здійсненням банківської діяльності, включаючи право розірвання договорів в односторонньому порядку. У разі відсутності вкладника та іншого кредитора банку, що припиняється, у місці виконання зобов'язання або ухилення його від прийняття виконання зобов'язання банк, що припиняється, перераховує суму вкладу та нараховані на неї проценти, грошові кошти, цінні папери, належні вкладнику або іншому кредитору банку, що припиняється, у депозит нотаріуса, нотаріальної контори відповідно до законодавства України. Перерахування таких коштів або цінних паперів здійснюється банком, що припиняється, у строк до 30 календарних днів від дня повідомлення вкладника або іншого кредитора про дострокове припинення зобов'язання.

Нотаріус з метою вчинення нотаріальних дій з прийняття у депозит грошової суми відкриває окремий поточний рахунок (далі - окремий поточний рахунок) у порядку, передбаченому пунктом 4.6 глави 4 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492 (далі - Інструкція). Відповідно до абзацу третього пункту 4.7 глави 4 Інструкції зазначений рахунок може бути використаний для проведення операцій, пов'язаних із виконанням зобов'язань клієнта нотаріуса - боржника перед кредитором.

З огляду на викладене, на окремий поточний рахунок можуть зараховуватися суми вкладів та нараховані на них проценти, грошові кошти, належні вкладнику або іншому кредитору банку, що припиняється. Відповідно до абзацу п'ятого пункту 4.7 глави 4 Інструкції, нотаріус здійснює управління коштами, що перебувають на окремому поточному рахунку, в порядку, визначеному законодавством, зокрема, главою 21 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 N 296/5 (Порядок N 296/5), та не має права використовувати ці кошти з іншою метою, ніж виконання доручення клієнта, яким вони передані.

 

В. о. Голови

Я. В. Смолій
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали