Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Про порядок виділення жителям земельних ділянок (паїв) в натурі (на місцевості) та вартості виконання робіт із землеустрою

 

 Відповідно до статті 55 Закону України "Про землеустрій" встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів. Встановлення меж земельної ділянки здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) закріплюються межовими знаками встановленого зразка.

Крім того, згідно з пунктом 1.13 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 04.05.99 N 43 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.06.99 за N 354/3647, складання державного акта на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою при передачі земельної ділянки, що була раніше надана громадянам, підприємствам, установам, організаціям і об'єднанням громадян всіх видів у постійне користування або при переоформленні правоустановних документів на ці земельні ділянки, проводиться після відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженою відповідною технічною документацією.

Розробку технічної документації зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою здійснюють суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт.

Враховуючи вищезазначене, Держземінспекція вважає, що для встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) громадянам - власникам земельних ділянок (паїв) необхідно звернутися до землевпорядної організації, яка виготовляла проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).

Відповідно до Порядку виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 N 1619, визначено рекомендовану вартість робіт із землеустрою. Виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг, вартість яких не визначено цим порядком, здійснюється за цінами, визначеними договорами.

Згідно з пунктами 29, 30 Положення про Головне управління Держкомзему у Київській області, Головне управління координує діяльність підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держкомзему та відповідних територіальних органів державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", здійснює контроль за додержанням фінансово-економічних нормативів виконання робіт із землеустрою.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 35 вищезгаданого Положення, Головне управління Держкомзему у Київській області організовує розгляд звернень громадян з питань, що належать до його компетенції, забезпечує в межах своєї компетенції виявлення та усунення причин виникнення скарг громадян.

Додатково повідомляємо, що Законом України "Про захист конституційних прав громадян на землю" встановлено, що вартість робіт із землеустрою щодо виготовлення документів, які посвідчують право власності на земельні ділянки, при виділенні в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) не може перевищувати п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Інші питання, порушені у листі, не належать до повноважень Держземінспекції.

Лист від 15.04.2009 р. N 6-11-1168/Л-127

Державний комітет України із земельних ресурсів

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали