МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 10 травня 2012 року N 289

Про посилення контролю за безпечним веденням гірничих робіт на підприємствах вугільної галузі

Відповідно до Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 382/2011 (Положення N 382/2011), на виконання плану заходів із забезпечення промислової безпеки під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу відповідно до плану заходів з реалізації Інтегрованої концепції забезпечення безпеки і правопорядку під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.02.2012 N 119-р (План N 119-р), та наказу Міненерговугілля від 02.04.2012 N 210 "Про результати розширеного засідання колегії Міненерговугілля від 23 березня 2012 року" (Наказ N 210) наказую:

1. Керівникам вугледобувних підприємств, установ, організацій, об'єднань, що належать до сфери управління Міненерговугілля, та господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами держави (далі - вугледобувні підприємства), в термін з 15.05 по 06.07.2012, установити особливий режим посиленого контролю за дотриманням на вугледобувних підприємствах норм, правил (вимог) безпеки, установлених законодавчими, нормативними, директивними та методичними документами щодо безпечного ведення гірничих робіт, у тому числі підривних, для чого:

1.1. Забезпечити посилений контроль за дотриманням на вугледобувних підприємствах:

- пилогазового режиму, режимів вентиляції та пиловибухозахисту;

- належного стану електрообладнання та електричних мереж (працездатності реле витоку, максимального токового витоку та цілісності корпусів, наявності механічного захисту та пломбування електропускової апаратури);

- вимог нарядної системи, системи управління виробництвом та охороною праці;

- технологічних паспортів ведення гірничих робіт;

- проектів протипожежного захисту підприємств;

- належного стану експлуатації стаціонарних установок та обладнання технологічних комплексів.

1.2. Розглянути можливість обмеження навантаження на очисні вибої до 75 % від розрахункового максимально можливого навантаження за газовим фактором.

1.3. Забезпечити виконання вибухових робіт, особливо в режимі струсного підривання, виключно в присутності визначених наказом по підприємству відповідальних осіб із числа керівного складу, для чого розробити та затвердити відповідні графіки.

1.3.1. У разі проведення вибухових робіт на декількох ділянках в одній зміні, посадова особа, на яку покладено обов'язок бути присутнім при проведенні вибухових робіт, повинна бути присутня на особливо небезпечній ділянці.

1.4. Не допускати ведення гірничих робіт на дільницях та у підготовчих виробках, які не забезпечені розрахунковою кількістю повітря.

1.5. Забезпечити обов'язкове відвідування підземних дільниць та виробок шахт у III та IV змінах керівниками вугледобувних підприємств (директорами, головними інженерами, заступниками директора з виробництва та охорони праці, заступниками головного інженера з виробництва та протиаварійного захисту), розробивши відповідні графіки.

1.6. У разі виявлення на вугледобувних підприємствах порушень, що становлять загрозу життю та здоров'ю працівників, гірничі роботи призупиняти до повного усунення порушень, відповідні матеріали стосовно винних осіб надавати до органів прокуратури.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Поповича І. М.

 

Міністр

Ю. Бойко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали