РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 10 листопада 1980 р. N 597

Київ

Про посилення охорони малих річок від забруднення, засмічення і вичерпання та про раціональне використання їх водних ресурсів

Із змінами і доповненнями, внесеними постановою Ради Міністрів Української РСР від 15 вересня 1988 року N 278

З метою підтримання сприятливого гідрологічного та гідрохімічного режимів, поліпшення санітарного стану і раціонального використання водних ресурсів малих річок, а також комплексного здійснення заходів по охороні вод малих річок від забруднення, засмічення і вичерпання, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 8 жовтня 1980 р. N 868 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, міністерствам і відомствам УРСР, об'єднання, підприємства, установи й організації яких при здійсненні господарської діяльності впливають на стан і режим малих річок /довжиною до 200 км/ та чистоту їх вод, розробити і здійснити заходи по відновленню водності малих річок та чистоти їх вод, маючи на увазі здійснити у 1981 - 1985 роках ці заходи в районах великих міст, промислових центрів, місць масового відпочинку населення, унікальних природних ландшафтів і заповідних територій.

2. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству лісового господарства УРСР та іншим міністерствам і відомствам УРСР, в користуванні підприємств, установ і організацій яких є земельні угіддя, що входять у водоохоронні зони малих річок, забезпечити разом з облвиконкомами встановлення цих зон у строки, визначені постановою Ради Міністрів УРСР від 6 вересня 1977 р. N 462.

3. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР забезпечити розробку схем охорони вод малих річок стосовно до порядку, встановленого постановою Ради Міністрів УРСР від 19 липня 1976 р. N 332, техніко-економічних обгрунтувань будівництва гідротехнічних споруд та виконання інших робіт загального призначення, що допоможуть підтриманню сприятливого водного режиму і належного санітарного стану малих річок, та відповідної проектно-кошторисної документації.

Вказані схеми затверджуються Радою Міністрів УРСР або за її дорученням Держпланом УРСР за поданням Міністерства меліорації і водного господарства УРСР, а техніко-економічні обгрунтування - в порядку, встановленому Держпланом СРСР.

4. Держплану УРСР передбачати в проектах державних планів економічного і соціального розвитку УРСР виділення капітальних вкладень по галузі "Водне господарство" на будівництво гідротехнічних споруд та виконання інших робіт загального призначення, що допоможуть підтриманню сприятливого водного режиму і належного санітарного стану малих річок, та визначати за поданням Міністерства меліорації і водного господарства УРСР замовників по проведенню вказаних робіт.

(пункт 4 втратив чинність в частині виділення капітальних вкладень згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 15.09.88 р. N 278)

5. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР разом з облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами:

визначати за погодженням з відповідними міністерствами і відомствами об'єднання, підприємства, установи й організації, які відповідно до затверджених схем і техніко-економічних обгрунтувань повинні здійснювати проектування та будівництво гідротехнічних споруд і виконання інших робіт, що забезпечують ліквідацію причин та попередження забруднення, засмічення і вичерпання водних ресурсів малих річок, а також установлювати строки здійснення цих водоохоронних заходів;

залучати в порядку дольової участі кошти об'єднань, підприємств, установ і організацій, діяльність яких впливав на стан малих річок, для проведення вказаних робіт.

Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам передбачати в планах виконання цих робіт за рахунок капітальних вкладень, що виділяються на розвиток відповідних галузей народного господарства.

Рекомендувати колгоспам та іншим кооперативним і громадським організаціям, господарська діяльність яких впливає на стан малих річок, виділяти кошти для здійснення водоохоронних заходів по підтриманню сприятливого водного режиму і належного санітарного стану малих річок.

6. Довести до відома Держплану УРСР, міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, що Рада Міністрів СРСР постановою від 8 жовтня 1980 р. N 868 "Про посилення охорони малих річок від забруднення, засмічення і вичерпання та про раціональне використання їх водних ресурсів":

а) абзац перший підпункту "а" пункту 6 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 15.09.88 р. N 278)

Радам Міністрів союзних республік дозволено залучати для фінансування цих робіт кошти, що виділяються їм на операційні витрати;

б) доручила Міністерству меліорації і водного господарства СРСР розробити разом із заінтересованими міністерствами і відомствами СРСР та затвердити в установленому порядку в 1981 році методичні вказівки по визначенню розмірів водоохоронних смуг /зон/ і складанню схем охорони вод малих річок;

в) зобов'язала Міністерство меліорації і водного господарства СРСР, Державний комітет СРСР по гідрометеорології і контролю природного середовища, Міністерство геології СРСР, Міністерство рибного господарства СРСР, Академію медичних наук СРСР та інші заінтересовані міністерства і відомства СРСР забезпечити в 1981 - 1985 роках проведення за програмою, затвердженою Державним комітетом СРСР по науці і техніці, комплексних досліджень по раціональному використанню та охороні водних ресурсів малих річок в основних економічних регіонах країни.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 35

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали