ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 10.10.2011 р. N 621

Про посилення в області пожежної безпеки в осінньо-зимовий період 2011/12 року

На території Херсонської області зберігається стрімка тенденція зростання кількості пожеж. З початку 2011 року зареєстровано 1800 пожеж, що більше майже на 72 % минулорічного показника (за відповідний період 2010 року - 1048).

Кількість загиблих на пожежах людей із розрахунку на 100 тисяч населення становить 4,5, що значно вище ніж в цілому по державі. Особливе занепокоєння викликає стан з пожежами у житловому секторі - 1640, або 91,1 % від їх загальної кількості.

Основними причинами пожеж є необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей та інших нагрівальних приладів, порушення правил обладнання та експлуатації електроприладів тощо. Пожежами вже завдано збитків на суму понад 49 млн. грн.

З метою підвищення рівня пожежної безпеки в житловому секторі населених пунктів області, недопущення загибелі та травмування людей на пожежах, відповідно до статей 3, 4 Закону України "Про пожежну безпеку", керуючись статтею 6, частиною другою статті 13, пунктом 1 частини першої та частиною третьою статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення:

1.1. До 14 жовтня 2011 року розглянути на засіданнях комісій з питань безпеки життєдіяльності населення питання щодо забезпечення пожежної безпеки на об'єктах різних форм власності та у житловому секторі в осінньо-зимовий період 2011/12 року.

1.2. Спільно з міським та районними відділами управління МНС України в області забезпечити організацію виконання протипожежних заходів по підготовці до осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду на об'єктах різних форм власності.

1.3. Вжити заходів щодо активізації роботи зі створення місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних команд на об'єктах.

1.4. Протягом листопада 2011 року спільно з міським та районними відділами управління МНС України в області, органами місцевого самоврядування організувати проведення місячника пожежної безпеки в житловому секторі, залучивши до цієї роботи заклади освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, житлово-комунальні підприємства.

1.5. До 01 листопада 2011 року провести спільні наради за участю представників міського та районних відділів управління МНС України в області, відділів освіти і науки, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства, культури і туризму, праці та соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування щодо підсумків місячника пожежної безпеки в житловому секторі.

1.6. Протягом листопада 2011 року спільно з міським та районними відділами управління МНС України в області організувати проведення зборів членів територіальних громад у населених пунктах, де зафіксовано найбільшу кількість випадків загибелі людей на пожежах.

1.7. Рекомендувати комунальним підприємствам, на балансі яких знаходяться водопровідні мережі, здійснити перевірку пожежних гідрантів та утеплення колодязів, постійно очищати від снігу та льоду люки пожежних гідрантів, встановити покажчики їх місцезнаходження.

1.8. Про стан виконання завдань, визначених даним пунктом розпорядження, до 9 грудня 2011 року поінформувати управління МНС України в області.

2. Головному управлінню праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації, управлінням обласної державної адміністрації: освіти і науки, житлово-комунального господарства, охорони здоров'я, культури і туризму, у справах сім'ї, молоді та спорту, райдержадміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення:

2.1. До 14 жовтня 2011 року розробити заходи щодо забезпечення пожежної безпеки у побуті та на об'єктах з масовим перебуванням людей.

2.2. Протягом листопада 2011 року організувати розповсюдження плакатів і листівок з протипожежної тематики серед населення і розміщення їх у місцях масового перебування людей, в/на транспорті.

2.3. Починаючи з жовтня 2011 року, забезпечити облаштування у лікувальних, навчальних і культурно-просвітницьких закладах, на житлово-комунальних підприємствах куточків пожежної безпеки.

2.4. Про стан виконання завдань, визначених даним пунктом розпорядження, до 9 грудня 2011 року поінформувати управління МНС України в області.

3. Управлінню житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації, райдержадміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення:

3.1. Організувати приведення житлово-комунальними організаціями горищ, підвалів, евакуаційних виходів житлових будинків до належного протипожежного стану та проведення з їх мешканцями роз'яснювальної роботи щодо дотримання вимог пожежної безпеки у побуті.

3.2. Забезпечити розміщення у під'їздах багатоповерхових житлових будинків застережної інформації стосовно дотримання вимог пожежної безпеки у побуті.

4. Управлінню МНС України в області:

4.1. Протягом листопада 2011 року забезпечити координацію проведення місячника пожежної безпеки в житловому секторі населених пунктів області.

4.2. Починаючи з жовтня 2011 року, забезпечити інформування населення через засоби масової інформації про заходи пожежної безпеки в побуті.

4.3. До 30 листопада 2011 року організувати проведення перевірок дотримання пожежної безпеки в гуртожитках, лікарнях, інтернатах та інших закладах з масовим перебуванням людей у нічний час.

4.4. Проаналізувати результати проведення місячника пожежної безпеки в житловому секторі, про що поінформувати обласну державну адміністрацію до 15 грудня 2011 року.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Мельника М. А.

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації -
керівник апарату

В. С. Білий

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали