ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 24.10.2016 р. N 810

Про посилення в області пожежної та техногенної безпеки в осінньо-зимовий період 2016/17 року

З початку 2016 року в житловому секторі області сталося 2350 пожеж (94,9 % від загальної кількості), на яких загинуло 33 особи. Вогнем знищено і пошкоджено 498 житлових будинків і споруд.

Середній показник кількості загиблих на пожежах людей із розрахунку на 100 тисяч населення становить - 3,1, що значно вище, ніж у цілому по державі.

Основними причинами пожеж є необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей та інших нагрівальних приладів, порушення правил обладнання та експлуатації електроприладів тощо. Пожежами вже завдано збитків на суму понад 119,673 млн грн.

Аналіз виникнення надзвичайних ситуацій, характерних для осінньо-зимового періоду, які відбулися на території Херсонської області протягом останніх років, вказує на стійку закономірність причин їх виникнення, а саме: підтоплення присадибних ділянок та житлових будинків талими водами та підняття рівня ґрунтових вод, масове руйнування залізобетонних труб на каналізаційних колекторах, внаслідок складних погодних умов (опади у вигляді сильних дощу та снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця) відбувається пошкодження окремих ділянок повітряних ліній, масове відключення та пошкодження ліній електропередач, великі дорожньо-транспортні пригоди та затори внаслідок утворення снігових заметів на автошляхах області.

З метою підвищення рівня пожежної та техногенної безпеки в житловому секторі населених пунктів області, недопущення загибелі та травмування людей, реагування на надзвичайні ситуації, що характерні для осінньо-зимового періоду, відповідно до статті 19 Кодексу цивільного захисту України ( N 5403-VI), керуючись статтею 6, частиною другою статті 13, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Керівникам служб цивільного захисту, рекомендувати керівникам підприємств, територіальних органів центральних органів виконавчої влади забезпечити постійну взаємодію та обмін інформацією між службами та підприємствами для оперативного реагування на можливі наслідки надзвичайних ситуацій та подій, а також своєчасне інформування оперативних чергових Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації та Головного управління ДСНС України у Херсонській області про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації або події.

2. Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації та рекомендувати Херсонській філії ПАТ "Укртелеком" провести перевірку готовності оповіщення населення через ФМ радіо та телебачення щодо обмеження виїзду з населених пунктів у період погіршення погодних умов (сильний снігопад, ожеледь, хуртовина).

3. Головам районних державних адміністрацій:

3.1. До 04 листопада 2016 року розглянути на засіданнях комісій з питань безпеки життєдіяльності населення питання щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки на об'єктах різних форм власності та у житловому секторі в осінньо-зимовий період 2016/17 року.

3.2. Спільно з районними відділами (секторами) Головного управління ДСНС України у Херсонській області забезпечити організацію виконання протипожежних заходів з підготовки до осінньо-зимового періоду на об'єктах різних форм власності.

3.3. Вжити заходів щодо активізації роботи зі створення місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних дружин (команд), територіальних громад.

3.4. У період з 07 листопада по 07 грудня 2016 року спільно з районними відділами (секторами) Головного управління ДСНС України у Херсонській області, органами місцевого самоврядування організувати проведення місячника пожежної безпеки в житловому секторі, залучивши до цієї роботи заклади освіти, охорони здоров'я, соціального захисту населення, житлово-комунальні підприємства та територіальні підрозділи Головного управління Національної поліції у Херсонській області.

3.5. До 12 грудня 2016 року провести спільні наради за участю представників районних відділів (секторів) Головного управління ДСНС України у Херсонській області, структурних підрозділів з питань освіти, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства, культури, туризму, соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів Головного управління Національної поліції у Херсонській області щодо підсумків місячника пожежної безпеки в житловому секторі.

3.6. Протягом листопада 2016 року спільно з районними відділами (секторами) Головного управління ДСНС України у Херсонській області організувати проведення зборів територіальних громад у населених пунктах, де зафіксовано найбільшу кількість випадків загибелі людей на пожежах, з метою роз'яснення правил пожежної безпеки у побуті.

3.7. Рекомендувати комунальним підприємствам, на балансі яких знаходяться водопровідні мережі, здійснити до 10 листопада 2016 року перевірку пожежних гідрантів та утеплення колодязів, а також постійно очищувати від снігу та льоду люки пожежних гідрантів, встановити покажчики їх місцезнаходження.

3.8. Створити штаби для безпосередньої організації і координації аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, характерних для осінньо-зимового періоду (далі - штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій).

3.9. Уточнити спільні інструкції залучення сил і засобів та порядку взаємодії органів виконавчої влади всіх рівнів із визначенням відповідальних осіб на випадок несприятливих погодних умов (сильні морози, снігопади, налипання снігу, снігові замети, хуртовини та ожеледиця тощо), а також порядок і регламент зв'язку, інформування та оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

3.10. Забезпечити постійну взаємодію та обмін інформацією між службами та підприємствами для оперативного реагування на можливі наслідки надзвичайних ситуацій та подій, а також своєчасне інформування оперативних чергових Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації та Головного управління ДСНС України у Херсонській області про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації або події.

3.11. Створити резерв пально-мастильних матеріалів для забезпечення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

3.12. Забезпечити координацію автоперевізників щодо недопущення виїзду автобусів та вантажних автомобілів за межі населених пунктів під час надходження повідомлень про погіршення погодних умов (сильний снігопад, ожеледь, хуртовина).

3.13. Визначити об'єкти життєзабезпечення населення (тепло-, водо-, газо-, енергопостачання, транспорту, зв'язку) та інших об'єктів господарства, що можуть зазнати негативного впливу під час несприятливих погодних умов.

3.14. Провести обстеження території приватної житлової забудови, яка постійно зазнає шкідливої дії вод, за результатами яких підготувати та надати керівникам відповідних служб вказівки щодо виконання попереджувальних заходів по недопущенню виникнення надзвичайної ситуації із затоплення житлової забудови поверхневими водами.

3.15. Організувати розчищення та постійний контроль за станом зливових та дренажних систем комунальними підприємствами, в зоні відповідальності яких вони знаходяться.

3.16. Перевірити готовність оповіщення населення через ФМ радіо та телебачення щодо обмеження виїзду з населених пунктів в період погіршення погодних умов (сильний снігопад, ожеледь, хуртовина). Посилити роз'яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил безпеки при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, пов'язаних з осінньо-зимовим періодом.

3.17. Визначити перелік підприємств, організацій, приватних осіб, технічні засоби яких можуть бути задіяні до робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, характерних для осінньо-зимового періоду, та укласти з ними відповідні договори.

3.18. Провести перевірку працездатності наявних електростанцій та здійснити заходи щодо відновлення працездатності пересувних електрогенераторів (100 кВт та більше).

3.19. Закріпити територію населених пунктів за підприємствами, організаціями, об'єктами тощо для здійснення очищення їх від атмосферних опадів в зимовий період.

3.20. Визначити місця дислокації (відстою) великогабаритного вантажного та транзитного транспорту в період ускладнення погодних умов.

3.21. Про стан виконання завдань, визначених цим пунктом, до 15 грудня 2016 року та 20 березня 2017 року поінформувати Головне управління ДСНС України у Херсонській області для узагальнення.

4. Департаментам обласної державної адміністрації: соціального захисту населення, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики, управлінням обласної державної адміністрації: культури, освіти, науки та молоді, райдержадміністраціям:

4.1. До 04 листопада 2016 року розробити заходи щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки у побуті та на об'єктах з масовим перебуванням людей.

4.2. Протягом листопада 2016 року організувати виготовлення та розповсюдження серед населення плакатів і листівок з протипожежної та техногенної тематики, основ цивільного захисту, а також їх розміщення у холах, на сходових майданчиках, у коридорах загального користування будівель, у місцях масового перебування людей, в/на транспорті.

4.3. До кінця листопада 2016 року забезпечити облаштування у лікувальних, навчальних і культурно-просвітницьких закладах, на житлово-комунальних підприємствах куточків пожежної та техногенної безпеки.

4.4. Про стан виконання завдань, визначених даним пунктом, поінформувати до 15 грудня 2016 року Головне управління ДСНС України у Херсонській області для узагальнення.

5. Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації, райдержадміністраціям протягом листопада 2016 року:

5.1. Організувати приведення житлово-комунальними організаціями горищ, підвалів, евакуаційних виходів житлових будинків до належного протипожежного стану та проведення з їх мешканцями роз'яснювальної роботи з питань дотримання вимог пожежної безпеки у побуті.

5.2. Організувати перевірку та обслуговування димовентканалів багатоповерхових та індивідуальних житлових будинків.

5.3. Забезпечити розміщення у під'їздах багатоповерхових житлових будинків застережної інформації стосовно дотримання в побуті вимог пожежної безпеки.

5.4. Про стан виконання завдань, визначених цим пунктом, до 15 грудня 2016 року поінформувати Головне управління ДСНС України у Херсонській області для узагальнення.

6. Штабам з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій:

6.1. Здійснювати постійне обґрунтоване і своєчасне інформування голови обласної (районної) державної адміністрації, голови регіональної (районної) комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, населення про розвиток гідрометеорологічних умов.

6.2. Провести аналіз надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження, які виникли у осінньо-зимовий період попередніх років, і, враховуючи його результати, здійснити відповідні організаційні заходи.

6.3. Уточнити та узгодити плани залучення сил і засобів з відповідними підприємствами й організаціями незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності на виділення сил і засобів для проведення робіт при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період (у т. ч. вирішити питання щодо залучення до аварійних робіт на міському транспорті у разі раптових сильних снігопадів та ожеледі військових частин і військових навчальних закладів).

6.4. Уточнити та узгодити плани залучення сил і засобів військових частин і військових навчальних закладів по наданню допомоги в прибиранні снігу на територіях закладів освіти та лікарняних закладів.

6.5. Визначити служби, підприємства, організації, які зобов'язані мати резерв пального на випадок виникнення надзвичайних ситуацій і проведення аварійно-рятувальних робіт та інших невідкладних робіт (підготувати розрахунки).

6.6. Узгодити місця встановлення мобільних пунктів обігріву в паркових зонах та доступних місцях з масовим перебуванням людей.

6.7. Вжити відповідних заходів щодо утримання в постійній готовності до дій у разі ускладнення погодних умов дорожньої і спеціальної інженерної техніки, дизель-генераторів, відомчих електростанцій, обладнання та інвентарю.

6.8. Попереджати водіїв автотранспортних засобів про заборону залишати автомобілі на проїзній частині, коли це заважає прибиранню шляхів механізованим способом.

6.9. Забезпечити оперативне залучення автономних джерел електропостачання (дизель-генераторів, відомчих електростанцій) у випадку відключення електропостачання найбільш уразливих категорій споживачів (лікарні, дитячі садки, школи, інтернати, хлібопекарні тощо).

7. Рекомендувати ПАТ "ЕК Херсонобленерго", ПАТ "Херсонгаз", ПАТ "Херсонська ТЕЦ", МКП "Херсонкомунтеплоенерго", МКП "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона" з метою запобігання травматизму та дорожньо-транспортних пригод забезпечити усунення розриттів та відновлення дорожнього покриття після закінчення ремонтних робіт на мережах підприємств.

8. Рекомендувати службі автомобільних доріг у Херсонській області:

8.1. Забезпечити підготовку спеціальної снігозбиральної техніки, придбання у повному обсязі протиожеледних матеріалів та завершення ремонтних робіт на автошляхах області.

8.2. Вжити заходів по забезпеченню транспортного сполучення на автошляхах області у разі виникнення надзвичайної події, з цією метою укласти угоди на залучення додаткової техніки від інших організацій та установ.

8.3. Рекомендувати укласти угоди з відповідними підприємствами й організаціями, рятувальними підрозділами ДСНС України на проведення підривних робіт з метою захисту мостів, гідротехнічних споруд від можливих заторних явищ.

8.4. Спільно з Головним управлінням Національної поліції України у Херсонській області визначити місця дислокації великогабаритного вантажного та транзитного транспорту в період ускладнення погодних умов.

8.5. Спільно з Головним управлінням Національної поліції України у Херсонській області, Головним управлінням ДСНС України у Херсонській області створити робочу групу для прийняття оперативних рішень щодо припинення транспортного сполучення на автошляхах області у разі виникнення надзвичайної ситуації.

9. Управлінню транспорту, дорожньої інфраструктури та зв'язку обласної державної адміністрації провести інвентаризацію спеціальної техніки державної та приватної власності, яка може залучатися під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах державної та комунальної власності і відновлення електричних мереж.

10. Рекомендувати Головному управлінню Національної поліції України у Херсонській області передбачити створення додаткових постів на найбільш небезпечних ділянках автомобільних доріг, звернувши особливу увагу на недопущення виїзду з населених пунктів в складних погодних умовах пасажирських автобусів і великогабаритного транспорту, який може стати причиною утворення заторів на автодорогах.

11. Рекомендувати ПАТ "ЕК "Херсонобленерго" забезпечити відповідно до затвердженого порядку готовність енергетичного господарства до можливих перенавантажень системи та відключень від електропостачання міст Херсон та Олешки.

12. Рекомендувати обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф забезпечити введення в оперативний розрахунок автомобілів швидкої медичної допомоги підвищеної прохідності для забезпечення безперешкодної доставки хворих до медичних закладів у період погіршення погодних умов (сильний снігопад, ожеледь, хуртовина).

13. Рекомендувати міськвиконкомам міст обласного значення організувати виконання завдань, визначених у пунктах 3 - 5 цього розпорядження.

14. Рекомендувати Головному управлінню ДСНС України у Херсонській області:

14.1. У період з 07 листопада по 07 грудня 2016 року забезпечувати координацію роботи щодо проведення райдержадміністраціями, міськвиконкомами міст обласного значення спільно з органами місцевого самоврядування місячника пожежної безпеки в житловому секторі із залученням закладів освіти, охорони здоров'я, соціального захисту населення, житлово-комунальних підприємств.

14.2. Починаючи з 01 листопада 2016 року, забезпечити інформування населення через засоби масової інформації про заходи пожежної та техногенної безпеки в побуті.

14.3. Проаналізувати результати проведення місячника пожежної безпеки в житловому секторі та за підсумками вжитих заходів з пожежної безпеки в осінньо-зимовий період інформувати обласну державну адміністрацію до 26 грудня 2016 року та 30 березня 2017 року.

15. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Чабана В. І.

 

Голова обласної
державної адміністрації

А. А. Гордєєв
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали