ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.06.2011 р. N 46-7-25-11

Державним реєстраторам

Про приведення статутів акціонерних товариств у відповідність із законом

У зв'язку з надходженням численних звернень щодо державної реєстрації змін до статуту акціонерного товариства у зв'язку з приведенням його у відповідність до норм Закону України "Про акціонерні товариства" (далі - Закон) надаємо наступну інформацію для використання в роботі.

Відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень Закону статути та внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із нормами цього Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

Приведенням діяльності акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, у відповідність із цим Законом є здійснення таких дій: внесення змін до статуту товариства, які в тому числі передбачають зміну найменування акціонерного товариства з відкритого або закритого акціонерного товариства на публічне акціонерне товариство чи з відкритого або закритого акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство за умови, що кількість акціонерів на дату внесення таких змін не перевищує 100 осіб, а також виконання всіх інших вимог цього Закону у статуті товариства; приведення внутрішніх положень товариства у відповідність із вимогами цього Закону.

Датою приведення діяльності акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, у відповідність із вимогами цього Закону є дата державної реєстрації змін до статуту.

Акціонерні товариства звільняються від сплати реєстраційного збору під час реєстрації змін до статуту товариства або статуту в новій редакції у зв'язку з приведенням його у відповідність із цим Законом.

Слід зазначити, що Закон не містить положень, відповідно до яких зі спливом дворічного строку акціонерним товариствам забороняється приводити свої статути у відповідність із нормами цього Закону.

Навпаки, пунктом шостим Прикінцевих та Перехідних положень Закону встановлено, що у разі якщо після набрання чинності цим Законом загальними зборами акціонерного товариства, створеного до набрання чинності цим Законом, прийнято рішення про зміну розміру статутного капіталу товариства, деномінацію акцій та емісію цінних паперів, таке товариство зобов'язане привести свій статут та внутрішні положення у відповідність із цим Законом.

Невнесення таких змін до статуту та внутрішніх положень акціонерного товариства є підставою для відмови в державній реєстрації випуску цінних паперів цього товариства

Враховуючи зазначене вище, подання державному реєстратору документів для проведення державної реєстрації змін до установчих документів акціонерного товариства у зв'язку з приведенням їх у відповідність із Законом після спливу дворічного строку не є підставою для залишення без розгляду поданих документів чи відмови у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів.

 

Заступник Голови

І. А. Кухаренко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали