МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 11 березня 2011 року N 46

Про продовження перевірок безпеки використання газу у побуті

На виконання доручень Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ю. Бойка щодо забезпечення безпеки використання газу у побуті підприємствами з газопостачання та газифікації активізовано роботу із запобігання нещасним випадкам.

Підприємствами створено робочі групи, які перевіряють житлові будинки. За ініціативи керівників підприємств ці перевірки здійснюються переважно у вихідні дні.

Попередні результати показують, що головними чинниками нещасних випадків є самовільне встановлення громадянами та переобладнання газового обладнання, відсутність тяги в димових і вентиляційних каналах.

Більшість нещасних випадків, які сталися протягом минулого року, спричинені неякісним проведенням підприємствами з газопостачання та газифікації планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. За кожним фактом, який мав наслідком загибель людини, винних посадових осіб звільнено.

Водночас за результатами планово-технічних обстежень квартир, в першу чергу соціально незахищених верств населення, працівниками підприємств виявляється застаріле, зношене газове обладнання. Необхідно скласти списки громадян соціально незахищених категорій, в експлуатації яких знаходиться газове обладнання, що потребує термінової заміни, для подальшого вирішення цієї проблеми Міністерством.

З огляду на викладене наказую:

1. Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго (Онищенко О. М.), Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" (Бакулін Є. М.):

1.1. Утворити у межах компетенції робочі групи для проведення перевірок діяльності підприємств з газопостачання та газифікації з метою запобігання нещасним випадкам.

1.2. Скласти щотижневі графіки виїздів таких робочих груп на підприємства з газопостачання та газифікації.

1.3. Результати перевірок оформити довідками, на підставі яких підготувати узагальнену інформацію Міністру, додати уточнений список соціально незахищених громадян, газове обладнання яких потребує термінової заміни.

1.4. При здійсненні в порядку контролю обходів житлових приміщень виявляти застаріле та непридатне для використання газове обладнання, яке перебуває в експлуатації соціально незахищених категорій громадян, про що скласти уточнений перелік для інформування особисто Міністра.

2. Рекомендувати керівникам підприємств з газопостачання та газифікації взяти активну участь у роботі груп та при здійсненні обходів житлових приміщень виявляти застаріле та непридатне для використання газове обладнання, яке перебуває в експлуатації соціально незахищених категорій громадян, про що скласти уточнений перелік та надати його до Міністерства.

3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Заступник Міністра

Т. Корнякова

 

Додаток

Графік перевірок діяльності підприємств з газопостачання та газифікації робочими групами Мінпаливенерго та НАК "Нафтогаз України"

(14 - 18 березня 2011 року)

N п/п

Акціонерне товариство

П. І. Б., посада

Термін

1.

ПАТ "Волиньгаз"

Бєлозуб О. В. - провідний спеціаліст відділу аварійного реагування Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго;
Юркевич І. В. - головний фахівець відділу з питань охорони навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій НАК "Нафтогаз України"

14 - 15.03.2011

2.

ВАТ "Дніпрогаз"
ВАТ "Дніпропетровськгаз"

Гунько О. Г. - провідний спеціаліст відділу охорони праці Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго;
Бусигін О. Г. - начальник сектора контролю за дисципліною газоспоживання НАК "Нафтогаз України"
Гречка Д. М - заступник начальника відділу обліку газу та нафти при видобуванні, транспортування та метрології НАК "Нафтогаз України"

14 - 16.03.2011

3.

ВАТ "Донецькоблгаз"
ВАТ "Донецькміськгаз"

Руденко С. С. - провідний спеціаліст відділу аварійного реагування та антитерористичної діяльності Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго;
Воробйов А. С. - заступник начальника відділу надійності систем газопостачання НАК "Нафтогаз України"
Довгоброд О. П. - заступник начальника відділу охорони праці, надзвичайних ситуацій, пожежної та екологічної безпеки та безпеки дорожнього руху ДК "Газ України"

14 - 16.03.2011

4.

ВАТ "Луганськгаз"

Чекурда Т. П. - заступник директора Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго - начальник відділу фізичного захисту;
Корнійчук А. М. - начальник відділу надійності систем газопостачання НАК "Нафтогаз України"

15 - 16.03.2011

5.

ВАТ "Одесагаз"

Бабошин А. М. - начальник відділу пожежної безпеки Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго;
Латишев В. О. - начальник Управління технічного нагляду, надзвичайних ситуацій та охорони навколишнього середовища НАК "Нафтогаз України"

14 - 15.03.2011

6.

ПАТ "Рівнегаз"

Кохан А. В. - провідний спеціаліст відділу фізичного захисту Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго;
Хорошилов А. Є. - головний фахівець відділу охорони праці НАК "Нафтогаз України"

14 - 15.03.2011

7.

ПАТ "Сумигаз"

Чуприна Л. П. - головний спеціаліст відділу охорони праці Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго;
Деревинський М. П. - начальник сектору пожежної безпеки НАК "Нафтогаз України"

14 - 15.03.2011

8.

ВАТ "Херсонгаз"

Зеліков О. С. - начальник відділу аварійного реагування та антитерористичної діяльності Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго;
Саракєєв Г. В. - начальник відділу охорони праці, надзвичайних ситуацій, пожежної та екологічної безпеки та безпеки дорожнього руху ДК "Газ України"

14 - 15.03.2011

9.

ВАТ "Черкасигаз"

Скитенко Л. О. - заступник директора Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту Мінпаливенерго - начальник відділу охорони праці

14.03.2011

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали