ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Десята сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 24.02.2012 р. N 10/46

Про Програму економічного і соціального розвитку Луганської області на 2012 рік

Проект Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2012 рік (далі - Програма), підготовлений облдержадміністрацією, розроблений відповідно до Закону України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 N 621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету".

Головна мета Програми - модернізація економіки та підвищення якості соціальних послуг, що надаються населенню області.

Для забезпечення послідовності регіональної політики щодо досягнення зазначеної мети та виконання завдань, визначенихПрограмою економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (Програма), затвердженої Указом Президента України від 27.04.2011 N 504/2011 (Указ N 504/2011), Стратегії економічного і соціального розвитку Луганської області на період до 2015 року, затвердженої рішенням обласної ради від 25.09.2008 N 24/10, проектом Угоди щодо регіонального розвитку на 2011 - 2013 роки, на 2012 рік визначено головні пріоритети за основними напрямами:

· Створення конкурентоспроможної регіональної економіки;

· Забезпечення продовольчої безпеки регіону;

· Соціальний розвиток;

· Реформування системи життєзабезпечення населення;

· Розвиток підприємництва;

· Збільшення фінансової спроможності місцевих бюджетів;

· Розвиток транскордонної та міжнародної співпраці.

Завдання Програми спрямовані на збереження та нарощування промислового потенціалу, розвиток внутрішньообласної кооперації, формування самодостатнього продовольчого ринку, забезпечення продовольчої безпеки, реформування системи охорони здоров'я, поліпшення якості житлово-комунальних послуг, що надаються населенню області, налагодження взаємовигідних економічних зв'язків з прикордонними регіонами Російської Федерації.

Програмою передбачено темп росту промислового виробництва на рівні 103,2 % та збільшення обсягу валової продукції сільського господарства на 6,5 %.

Приріст обсягу інвестицій в основний капітал становитиме 23,1 %, обсяг залучених прямих іноземних інвестицій прогнозується на рівні 130,8 млн./дол. США.

У зовнішньоторговельній діяльності обсяг експорту збільшиться на 13,3 %, імпорту - на 13,7 %.

На споживчому ринку області на 14,8 % збільшиться обсяг роздрібного товарообороту.

Програмою передбачено зростання номінальних грошових доходів населення на 18,3 %. Середньомісячна заробітна плата підвищиться на 18,5 %.

Рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці, становитиме 6,4 %.

Надаючи важливого значення економічному та соціальному розвитку області, керуючисьп. 16 частини першої ст. 43 та п. 1 частини першої ст. 44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", обласна рада вирішила:

1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку Луганської області на 2012 рік (додається).

2. Облдержадміністрації, підприємствам, установам та організаціям спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області забезпечити виконання Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2012 рік.

3. Запропонувати районним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування врахувати у програмах економічного і соціального розвитку районів, міст, селищ та сіл області пріоритетні напрями, визначені у Програмі економічного і соціального розвитку Луганської області на 2012 рік.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань економічного розвитку, бюджету та фінансів.

 

Голова
обласної ради

В. М. Голенко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали