ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Десята сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 08.06.2012 р. N 471

Про Програму модернізації, ремонту та заміни ліфтів у житловому фонді Закарпатської області на 2012 - 2015 роки

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обласна рада вирішила:

1. Затвердити Програму модернізації, ремонту та заміни ліфтів у житловому фонді Закарпатської області на 2012 - 2015 роки (додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Бушка І. І. та постійну комісію обласної ради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій (Кинів Б. Ю.).

 

Голова ради

І. Балога


 

Додаток


ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

Назва Програми

Програма модернізації, ремонту та заміни ліфтів у житловому фонді Закарпатської області на 2012 - 2015 роки

Підстава для розроблення Програми

Закінчення дії Програми модернізації, ремонту, заміни ліфтів і диспетчерських систем у житлових будинках на 2004 - 2008 роки

Розробник Програми

Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації

Мета і основні завдання Програми

Забезпечення роботи ліфтів у житловому фонді області

Основні заходи Програми

Проведення модернізації, заміни та ремонту ліфтів

Строки реалізації Програми

2012 - 2015 роки

Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, бюджету міст обласного значення та власних коштів підприємств

Очікувані результати реалізації Програми

Виконання Програми дасть можливість забезпечити стабільну роботу ліфтів області

Керування Програмою і контроль за її реалізацією

Координацію робіт, пов'язаних із виконанням Програми, покладено на управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Закарпатської обласної ради
08.06.2012 N 471


ПРОГРАМА
модернізації, ремонту та заміни ліфтів у житловому фонді Закарпатської області на 2012 - 2015 роки

1. Загальні положення

Заходами Програми модернізації, ремонту та заміни ліфтів у житловому фонді Закарпатської області на 2012 - 2015 роки (далі - Програма) передбачено поліпшення роботи ліфтів, модернізацію ліфтового господарства.

У 176 багатоповерхових житлових будинках області в експлуатації знаходиться 450 ліфтів, у тому числі:

у м. Ужгороді - 325 одиниць, із них перебувають у власності територіальної громади - 257, у власності житлово-будівельних кооперативів - 50, у власності різних відомств та організацій - 6, ОСББ (об'єднання співвласників багатоповерхових будинків) - 12 одиниць;

у м. Мукачеві - 121 одиниць, із них перебувають у власності територіальної громади - 80, у власності житлово-будівельних кооперативів - 28, у власності інших організацій - 2 одиниці, 11 ліфтів - розграбовано і не експлуатуються;

у смт Солотвино Тячівського району - 4 одиниці перебувають у власності територіальної громади селища;

161 ліфт області диспетчеризовано.

Обслуговування ліфтів здійснюється на підставі укладених договорів між власниками ліфтів (уповноважених органами місцевого самоврядування - юридичними особами) та спеціалізованими організаціями, а саме: КП "Ужгородліфт", ТОВ "СРБП "Закарпатліфтмонтаж", ПП "Амур".

Порядок експлуатації ліфтів визначено "Положенням про систему технічного обслуговування ліфтів в Україні" КД 36.1-001-2000. Органами місцевого самоврядування міст Ужгорода та Мукачева затверджено Програму модернізації, ремонту, заміни ліфтів і диспетчерських систем у житлових будинках на 2004 - 2008 роки, які через відсутність цільового фінансування не було виконано у повному обсязі.

Основну кількість існуючих ліфтів змонтовано у період масового будівництва житла в області у 70-х та наприкінці 80-х років минулого століття, тому в області 200 ліфтів вже відпрацювали встановлений термін експлуатації, а до 2015 року таких ліфтів буде 240.

Тарифи на ремонт і технічне обслуговування ліфтів, що затверджено органами місцевого самоврядування, не покривають усі витрати на утримання ліфтів. Обсяг заробітної плати, накладних витрат у тарифах постійно збільшується, а обсяг затратних коштів на придбання матеріалів відповідно зменшується, у результаті чого на ліфтах не виконується весь комплекс профілактичних робіт і їх технічний стан щороку погіршується.

У зв'язку з існуючою проблемою морально-технічного зношування ліфтового парку, обмеженим 25-річним терміном експлуатації, для прийняття кардинальних мір з цього питання виникла необхідність розроблення цієї Програми.

2. Мета і основні напрями реалізації програми

Метою Програми, основою якої є інноваційний розвиток і впровадження новітнього обладнання у ліфтовому господарстві області, є:

проведення технічної експертизи ліфтів з метою визначення можливості подальшої їх експлуатації;

виконання модернізації, капітального ремонту ліфтів для продовження терміну їх експлуатації;

відновлення роботи ліфтів, що виведені з експлуатації у зв'язку із псуванням, розкраданням та закінченням терміну експлуатації;

відновлення роботи і капітальний ремонт об'єднаних диспетчерських систем.

3. Порівняльний аналіз можливих варіантів розв'язання проблеми. Обґрунтування оптимального варіанта

Проблему виходу ліфтового господарства області з кризового стану принципово може бути вирішено двома варіантами:

шляхом демонтажу всього застарілого обладнання та монтажу і введення в експлуатацію нового обладнання, що відповідає сучасним вимогам;

шляхом продовження строку експлуатації наявного обладнання за умови обов'язкової його модернізації та заміни в необхідних випадках обладнання, яке не підлягає модернізації.

Перший варіант потребує вкладення значних інвестицій у ліфтове господарство і на сьогодні є малоймовірним.

Оптимальним варіантом вирішення проблеми за сучасними економічними умовами є модернізація ліфтового господарства на базі сучасних маловитратних і швидкоокупних (від 0,5 до 4 років) енергоефективних технологій і обладнання (привабливих для інвестування приватними інвесторами), що розроблені на основі прикладних досліджень у цій галузі науки, функціонують на засадах енергозбереження, освоєні в промислових масштабах.

Модернізація об'єктів ліфтового господарства області дозволить підвищити енергоефективність, зменшити капітальні вкладення у заміну обладнання й наблизитися до вимог Європейського Союзу щодо питомих показників використання енергетичних та матеріальних ресурсів на експлуатацію ліфтів.

Сутність Програми відповідає:

Законам України: від 18 березня 2004 року N 1621-IV "Про державні цільові програми"; від 11 липня 2009 року N 1511-VI "Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009 - 2014 роки"; від 16 січня 2003 року 433-IV "Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні";

Указу Президента України від 19 жовтня 1999 року N 1351/99 "Про прискорення реформування житлово-комунального господарства".

4. Завдання програми

Програмою передбачено виконання заходів щодо модернізації (75 ліфтів), ремонту (119) та заміни (відпрацювали нормативний термін експлуатації 25 років - 46) ліфтів у Закарпатській області на 2012 - 2015 роки. (додаток 1).

Основним завданням Програми є забезпечення роботи ліфтів у житловому фонді області.

5. Фінансування Програми

Реалізація Програми у 2012 - 2015 роках потребує коштів у сумі 32284,8 тис. грн., у тому числі з державного бюджету - 22599,2 тис. грн., бюджетів міст обласного значення та власних коштів підприємств - 9685,4 тис. грн., де включено фінансування від житлово-будівельних кооперативів і відомчого житлового фонду (додаток 2).

Повний строк реалізації Програми розраховано на 4 роки. Початок виконання Програми 2012 рік, закінчення - 2015 рік.

6. Очікувані результати реалізації Програми

Виконання Програми дасть можливість забезпечити стабільну роботу ліфтів області.

7. Координація та контроль за реалізацією Програми

Координацію робіт, пов'язаних із виконанням Програми, покладено на управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали