ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Десята сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 08.06.2012 р. N 472

Про Програму оптимізації теплопостачання населених пунктів області на 2012 рік

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обласна рада вирішила:

1. Затвердити Програму оптимізації теплопостачання населених пунктів області на 2012 рік (далі - Програма), що додається.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Бушка І. І. та постійну комісію обласної ради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій (Кинів Б. Ю.).

 

Голова ради

І. Балога


 

Додаток


ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

Назва Програми

Програма оптимізації теплопостачання населених пунктів області на 2012 рік

Підстава для розроблення Програми

Лист Адміністрації Президента України від 12.03.2012 N 03-01/611, лист Секретаріату Кабінету Міністрів України від 22.03.2012 N 39556/27/1-11

Розробники Програми

Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації

Мета і основні завдання Програми

Завершення переведення населення області та бюджетної сфери на індивідуальне та автономне опалення

Основні заходи Програми

Встановлення категорії малозабезпеченого населення індивідуального опалення, будівництво автономних котелень для закладів бюджетної сфери

Строки реалізації Програми

2012 рік

Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення заходів здійснюватиметься за рахунок коштів державного, обласного, міських і районних бюджетів та інших джерел

Очікувані результати реалізації Програми

Виконання Програми дасть можливість забезпечити повний перехід населення та бюджетної сфери на індивідуальне та автономне опалення

Керування Програмою і контроль за її реалізацією

Координація робіт, пов'язаних з виконанням Програми, покладається на управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Закарпатської обласної ради
08.06.2012 N 472


ПРОГРАМА
оптимізації теплопостачання населених пунктів області на 2012 рік

Вступ

Починаючи з 2004 року, органи місцевого самоврядування проводять інтенсивне переведення населення та закладів бюджетної сфери з централізованого на індивідуальне та автономне опалення, що викликано бажанням населення та керівників закладів отримувати гарантоване, якісне і дешевше тепло- та гаряче водопостачання.

Виконання заходів Програми оптимізації теплопостачання населених пунктів області у 2011 році забезпечило у цілому споживачам централізованого теплопостачання можливість перейти на індивідуальні системи опалення, але через недостатній фінансовий ресурс усі заходи виконано не було.

У зв'язку з продовженням надходження заяв від населення міськвиконкомами приймаються комісійні рішення про виконання робіт із безоплатного облаштування індивідуального опалення для малозабезпеченої та пільгових категорій населення.

Через відсутність власних коштів та недостатнього бюджетного фінансування для ряду бюджетних установ (крім соціальної сфери) не було побудовано автономні котельні. При будівництві автономних модульних котелень для соціальної сфери м. Ужгорода необхідну заміну теплових мереж проведено не було. З цієї причини виникає потреба у продовженні дії цієї Програми.

Комунальні підприємства "Мукачівтепло", "Уж-тепло", "Виноградівтеплокомуненерго", які працювали на природному газі і надавали централізоване тепло- і гаряче водопостачання знаходяться у процесі ліквідації.

Станом на 1 січня 2012 року в області послуги з централізованого опалення для споживачів надається тільки у м. Рахів, яке не газифіковане. Теплоносій одержується від котельні КП "Рахівтепло" в результаті спалювання відходів деревини (щепа). Послуги з теплопостачання бюджетних установ, які не мають автономного опалення, надають комунальні підприємства: "Тепло-місто" (м. Іршава), "Хусттепло" (м. Хуст), "Рахівтепло" (м. Рахів), "Уж-енергія" (м. Ужгород), сумарна потужність яких відповідно складає 0,86; 5,67; 10,1 та 16,1 Гкал/год. Ці підприємства також експлуатують котельні, які знаходяться на балансі бюджетних установ.

Споживання природного газу підприємствами комунальної теплоенергетики від загального обсягу спожитого в області газу у 2011 році становить 1,06 відс. проти 12,4 відс. у 2005 році і має тенденцію до повного скорочення.

1. Загальна характеристика та стан теплопостачання населених пунктів області

В області станом на 1 січня 2012 року нараховується 1138 котелень (із врахуванням сільських, селищних та відомчих) загальною потужністю 447,5 Гкал/год., у тому числі:

комунальні котельні місцевих рад - 14 одиниць;

відомчі котельні - усього: 1124 одиниць, у тому числі:

Міністерства охорони здоров'я України - 181 од.;

Міністерства освіти і науки України - 872 од.;

Міністерства праці та соціальної політики України - 21 од.;

Міністерство культури України - 49 од.;

Міністерство юстиції України - 1 од.

Усього в експлуатації перебуває 1800 котлів, з них на:

комунальних котельнях місцевих рад - 186 од.;

відомчих котельнях - 1614 од., у тому числі:

Міністерства охорони здоров'я України - 210 од.;

Міністерства освіти і науки України - 1275 од.;

Міністерства транспорту України - 8 од.;

інші - 121 одиниця.

Загальна протяжність теплових мереж із врахуванням сільських, селищних та відомчих теплових мереж становить 154,8 км.

Оптимізовані схеми теплопостачання міст розроблені та затверджені місцевими виконавчими органами. У м. Рахові - у 2006 році (рішення міської ради від 18.12.2006 N 130), м. Мукачеві - у 2009 році (рішення міської ради від 09.02.2009), м. Чопі - у 2009 році (рішення виконкому Чопської міської ради від 23.04.2009 N 73), м. Ужгороді - у 2011 році (рішення міської ради від 08.04.2011 N 135), у м. Виноградові оптимізовані схеми теплопостачання не розроблялися через відсутність коштів.

Слід відзначити, що у зв'язку з відключенням населення та об'єктів бюджетної сфери від централізованого теплопостачання, схеми теплопостачання для населених пунктів області підлягають оновленню.

2. Нормативно-правова база Програми

Програму розроблено на виконання доручення Президента України від 11 серпня 2011 року N 1-1/1763, виконання якого продовжено на 2012 рік листом Адміністрації Президента України від 12.03.2012 N 03-01/611 та пункту 3.2 плану заходів облдержадміністрації на 2012 рік щодо реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року.

Програму складено на основі пропозицій, що надані Ужгородським, Мукачівським, Чопським міськвиконкомами та Виноградівською райдержадміністрацією.

3. Мета та етапи впровадження Програми

Метою Програми є покращення умов проживання населення області в частині забезпечення теплопостачанням.

Основними етапами впровадження Програми є:

розроблення проектно-кошторисної документації на будівництво та реконструкцію автономних котелень для закладів бюджетної сфери, підвідних газопроводів до житлових будинків та будинкових газових мереж;

проведення інвентаризації квартир у житлових будинках, які не переведені на індивідуальне опалення;

передбачення коштів у місцевих бюджетах на встановлення індивідуального опалення для малозабезпеченої категорії населення;

виконання робіт, передбачених Програмою.

4. Заходи щодо реалізації Програми

Переведення населення на індивідуальне опалення та реконструкція підвідних до житлових будинків газових мереж проводиться згідно з додатком 1.

Переведення об'єктів соціальної сфери на автономне опалення проводиться згідно з додатком 2.

Організація робіт із переведення квартир житлових будинків на індивідуальне опалення та закладів бюджетної сфери на автономне опалення, які знаходяться у відомстві територіальної одиниці, покладається на відповідні органи місцевого самоврядування.

5. Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів державного, обласного, міських та районних бюджетів. Обсяги коштів, необхідних для забезпечення виконання Програми, наведено в додатках 1, 2, 3.

6. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми в результаті повного переходу населення та бюджетної сфери на індивідуальне та автономне опалення дасть можливість поліпшити житлові умови мешканцям області у частині підвищення якості тепло- та гарячого водопостачання.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали