ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Десята сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 08.06.2012 р. N 470

Про Програму переведення у 2012 - 2015 роках котелень бюджетних установ на альтернативні види палива

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обласна рада вирішила:

1. Затвердити Програму переведення у 2012 - 2015 роках котелень бюджетних установ на альтернативні види палива (додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Бушка І. І. та постійну комісію обласної ради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій (Кинів Б. Ю.).

 

Голова ради

І. Балога


 

Додаток


ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

Назва Програми

Програма переведення у 2012 - 2015 роках котелень бюджетних установ на альтернативні види палива

Підстава для розроблення Програми

Доручення Президента України від 22 серпня 2011 року N 1-1/1844

Розробник Програми

Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації

Співрозробники Програми

Управління облдержадміністрації: освіти і науки; охорони здоров'я; культури; промисловості та розвитку інфраструктури

Мета і основні завдання Програми

Переведення котелень бюджетної сфери на альтернативні види палива

Основні заходи Програми

Додаткове встановлення для закладів бюджетної сфери котлів, що працюють на альтернативних видах палива

Строки реалізації Програми

2012 - 2015 роки

Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення заходів здійснюватиметься за рахунок коштів обласного, міських, районних бюджетів та інших джерел

Очікувані результати реалізації Програми

Виконання Програми дасть можливість забезпечити економію споживання природного газу

Керування Програмою і контроль за її реалізацією

Координацію робіт, пов'язаних із виконанням Програми, покладено на управління облдержадміністрації: житлово-комунального господарства; освіти і науки; охорони здоров'я; культури


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Закарпатської обласної ради
08.06.2012 N 470


ПРОГРАМА
переведення у 2012 - 2015 роках котелень бюджетних установ на альтернативні види палива

Загальні положення

У результаті практичного завершення у 2011 році оптимізації теплопостачання населених пунктів області, споживачів теплової енергії практично переведено на автономні джерела теплопостачання.

Станом на 1 січня 2012 року в області надають послуги з теплопостачання 1141 котельня, з них: 17 - місцевих рад (1 - КП "Рахівтепло", що надає теплоносії закладам бюджетної сфери та 35 житловим будинкам і працює на відходах деревини; 4 - КП "Уж-енергія", 2 - КП "Тепло-місто", м. Іршава; 10 - КП "Хусттепло", які надають послуги з теплопостачання для закладів бюджетної сфери), 1124 - відомчих котелень (181 - закладів охорони здоров'я, 872 - закладів освіти і науки, 21 - закладів соціального захисту населення, 49 - закладів культури, 1 - іншої відомчої приналежності).

Динаміка споживання природного газу в цілому в області, бюджетними установами, населенням та підприємствами комунальної теплоенергетики (додаток 1) свідчить, що в цілому кількість спожитого газу в області має тенденцію до зменшення у результаті запровадження заходів з економії енергоресурсів та оптимізації теплопостачання населених пунктів області. При цьому споживання природного газу підприємствами комунальної теплоенергетики від загального обсягу спожитого газу в 2011 році зменшено до 1,1 відсотка і має тенденцію до повного скорочення.

1. Загальна характеристика переведення котелень бюджетних установ на альтернативні види палива

Подальшим кроком до скорочення споживання природного газу є переведення бюджетних установ на використання альтернативних видів опалення: сонячна, вітрова та гідроенергетика, опалення відходами деревини, ресурс для використання якої в області є достатньо потужний.

Одержання енергії від сонячних батарей, вітру та будівництво міні - гідроелектростанцій є високозатратними, тому для об'єктів бюджетної сфери, що в основному розташовані у сільській місцевості із загальною опалювальною площею до 700 кв. м, на сьогодні найбільш прийнятним варіантом є переведення на опалення деревиною.

Існуючий технічний стан котелень бюджетної сфери наведено у додатку 2.

Відповідно до додатка 2 вартість спожитого природного газу котельнями бюджетної сфери, які заплановано обладнати твердопаливними котлами, за рік становить 4569319,4 гривень.

При використанні цими котлами альтернативного палива (паливні дрова) при середній ціні в області 235,0 грн. за 1 куб. м загальні витрати на паливо становлять 1209075,0 грн.

Щорічна економія коштів від впровадження заходів Програми становитиме 3360244,4 грн. та щороку заощадиться споживання 1199702,0 куб. м природного газу.

2. Нормативно-правова база Програми

Доручення Президента України від 22 серпня 2011 року N 1-1/1844 щодо опрацьовування питання про переведення систем теплозабезпечення населення, теплоцентралей, котелень на вугілля, торф та нетрадиційні джерела енергії.

3. Мета та етапи впровадження Програми

Метою Програми є переведення котелень бюджетної сфери на альтернативні види палива.

Основними етапами впровадження Програми є:

визначення об'єктів соціальної сфери, які можна перевести на опалення нетрадиційними та альтернативними видами опалення;

розроблення проектно-кошторисної документації на реконструкцію автономних котелень для закладів бюджетної сфери;

передбачення коштів в обласному та місцевих бюджетах;

виконання робіт, передбачених Програмою.

4. Заходи щодо реалізації Програми

Переведення котелень бюджетних установ на альтернативні види опалення проводиться згідно з додатком 3.

Організацію робіт із переведення котелень бюджетних установ на альтернативні види палива покладено на управління облдержадміністрації: житлово-комунального господарства, промисловості та розвитку інфраструктури, освіти і науки, культури, охорони здоров'я та відповідні органи місцевого самоврядування.

5. Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів державного, обласного, міських та районних бюджетів. Обсяги коштів, необхідних для забезпечення виконання Програми, наведено у додатку 3.

6. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть можливість значно скоротити споживання природного газу у бюджетній сфері області та економно використовувати енергоресурси.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали